Rose Madder ekniha

Příběh mladé ženy Rose, provdané za sadistického policistu-detektiva, který s ní nesmírně brutálně zachází. Jednoho dne se Rose rozhodne od svého muže utéct a začít nový život. V malém antikvariátu spatří podivný obraz starověké kněžky v růžovém rouchu na pozadí pohanského chrámu. Při pohledu na obraz pocítí zvláštní, silné pohnutí a rozhodne se ho koupit. Když jej doma pověsí na zeď, obraz se stane branou do tajemného světa......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/438129/rose-madder-InF-438129.png 4723
Literatura světová, Horory
Vydáno (ekniha), Beta-Dobrovský

Rose Madder, 1995

Kniha Rose Madder

Pitbullka

První polovina knihy skvělá a napínavá, od půlky mě to trošku přestalo bavit a přišlo mi to takové monotónní a snové.

bedkniha

Já Kinga moc nemusím, ale mě se tato kniha moc líbila

Greenfingers

V knize Rose Madder odvedl Stephen King svůj standard. Dokázal v optimální míře namíchat tajemno s napětím tak, aby z toho vznikl příběh, který je čtivý. Rozhodně však nepokládám román za vrchol jeho tvorby.

cube6
08.10.2019

Celou dobu jsem se těšil až se o obraze dozvím víc. Byl jsem zvědav co si na nás mistr opět nachystal a nakonec to byl nejslabší článek celé knihy. Co však King zvládl excelentně, byla psychologie postav a jejich myšlenkové pochody. V tomhle je prostě maestro, ale i tak se z mého pohledu jedná o jednu z těch slabších knih od pana Kinga.

Hodnocení: 6/10

verjan2
01.09.2019

Kniha svým pojetím a dramaturgií podobná Cizincovi (Outsider, 2018). Část odehrávající se v reálném světě je působivá, skvěle vyprávěná a se spoustou otazníků, jak vše dopadne. Fiktivní část zase dává prostor pro rozvoj vaší fantazie.
Velkou výhradu mám ovšem k překladu. Paní Bushka Bryndová, bojovnice za legalizaci konopí, si mohla odpustit ponechání těch anglosaských měr. Proč v češtině používat pro délku, výšku a hmotnost yardy, couly, inche, libry? To si to mám pro představu, jak je ta postava těžká nebo vysoká, nebo jak je to daleko, přepočítávat? Rád bych si o tom s ní popovídal.... pěkně zblízka.

Arev122
24.08.2019

První část knihy o týrané ženě Rose, která uteče ze svého domova a je však pronásledována svým šíleným manželem mě vtáhl do děje. Ale v druhé části knihy převládá příliš mnoho fantazie a neskutečnosti, která snižuje úroveň napětí a vytváří dojem nějakého tragického bájného příběhu.

petraj30
15.08.2019

Velmi zajímavý námět, kniha byla plná zvratů, vůbec jsem se nenudila. Norman byl opravdu lidská stvůra, ale dostal, co si zasloužil

ArwenAragorn
12.06.2019

Slabší, příběh zneužívané ženy a obrazu, nebavilo mě to tak, jako ostatní knihy.