Ronja, dcera loupežníka

Ronja, dcera loupežníka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481874/bmid_ronja-dcera-loupeznika-GEA-481874.jpg 5 795 795

Dávný příběh o Ronje a Birkovi, dětech ze znesvářených rodů. Za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že vedví rozťala prastarý hrad, se narodila Ronja, dcera hradního vládce. Odtrženou část hned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Borkův syn Birk se brzy spřátelil právě s Ronjou. Co všechno poté následovalo a co spolu prožili, prozrazuje toto vyprávění z dávných dob. Příběh, který se odehrává v panenské přírodě a v divokém lese, obývaném zvěří, nelítostnými větrnicemi, bludičkami, skřítky šedivíky a čumbrky, se čte jedním dechem.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Ronja Rövardotter , 1981

ZuzullaM
01.05.2022 3 z 5

Veľmi pekná knižka. Napínavá až do konca.

Karola050716
28.04.2022 3 z 5

Bavila mě, ale pro mě a asi i pro cílového dětského čtenáře budou některé pasáže trochu otravné a zdlouhavé. Tam, kde je Ronja a Birk a jejich dobrodružství, tam je to super, scény s Mattisem a Borkou a chlapácké dohadování loupežníků už tak zábavné není.

monika3332
21.03.2022 5 z 5

Krásný, ne zkažený pohled do dětské duše a krásného prostředí

Klarkare
07.03.2022 4 z 5

Výborná knižka

zuzlík uzlík
23.02.2022 5 z 5

Nádherný příběh nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče, přináší nám vhled do nezkažené a upřímné dětské duše...

Jessybelle
15.11.2021 5 z 5

Čteno s osmiletým synem v rámci četby do školy. Knihu si vybral sám, protože se mu líbil kreslený seriál. Četl ji s nadšením, prožíval s Ronjou a Birkem jejich krásná dobrodružství. Při psaní čtenářského deníku se zamyslel i nad tím, že dvě děti svým přátelstvím a tvrdohlavostí nakonec přiměly dospěláky zamyslet se nad svým postojem.
Takže za mě, vlastně za nás oba, plný počet hvězdiček a plným právem. Děkujeme za krásný zážitek.

PhoebePollard
10.10.2021 5 z 5

Četla jsem jako jednu z mých prvních knih a od té doby se k této pohádce čas od času vděčně vracím. Astrid Lindgrenová nám zas a znovu dokazuje, že ve světě dětských knih se nemusí bát žádného srovnání, protože její knihy budou, alespoň pro mě, navždy kouzelné.

SonaH
09.10.2021 5 z 5

Četla jsem poprvé až s dcerou (8) a třikrát jsem se rozbrečela. Nejkrásnější dětská kniha, kterou jsem kdy četla. Podívaly jsme se hned pak i na kreslený seriál, který je přesně podle knihy a opravdu pěkný. Chystáme se i na film. A to se do téhle knihy dceři nechtělo…!

mora.nocna
17.09.2021 5 z 5

Prekrásna kniha. Hlavne odporúčam všetkým, ktorí milujú les a prírodu. Astrid Lindgren je podľa mňa najlepšia spisovateľka detských kníh.

Lejčís
02.08.2021 4 z 5

Audiokniha je oproti papírové verzi poněkud zkrácená, přesto má neskutečné kouzlo právě v tom, že je zdramatizovaná, což znamená, že postavy jsou namluvené každá jiným hercem, zakomponované do hudby a mnohem více procítěné. Poslouchala se sama, pohladila po duši a ujistila mě, že příběhy Astrid Lindgrenové zkrátka nikdy nezemřou. Ronja, dcera loupežníka není jen pohádkový příběh, je to příběh o odvaze, síle přátelství a také o vzpouře, která může všechno změnit :)

ADE138
02.08.2021 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Byla zpracovaná jako rozhlasová hra a i když skvěle namluvená jednotlivými herci, tak dost zkrácená.

Broukodrak
30.05.2021 5 z 5

Ronja je mladá loupežnice, která zažívá nejrůznější dobrodružství v lese plném podivných bytostí. Ronja mi přišla docela fajn, sice je někdy trochu drzá, často obchází pravidla, ale to mě na ní právě baví. V době, kdy se v knížce odehrává příběh, je přibližně stejně stará jako já, často podniká výpravy do lesa a ráda pozoruje zvířátka. Asi bych na jejím místě ale být nechtěla, protože na hradě, kde bydlela, a v lese to bylo docela nebezpečné kvůli nejrůznějším pohádkovým bytostem. Když je Ronja v nebezpečí (či v průšvihu), poradí si většinou chytře, občas se rozhodne sice špatně, ale nikdo není dokonalý :)

Andi
14.05.2021 4 z 5

Spíše pro pamětníky. Za mého dětství už to v televizi nedávali, nebo si to nepamatuju. Je to super pohádka. Taková netypická. Řekněme, že Heidi se mi líbila více, ale to neznamená, že Ronja není super. Je to frajerka a smekám, opravdu.

Frida12
10.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla zábavná. Dojalo mě, když Ronja s Birkem ošetřovali zraněnou matku hříběte, a byla jsem smutná, když zemřel Plešek, který mě často rozesmál. trošku mě ale štvaly zdlouhavé popisy, protože když na to nemám náladu, nesoustředím se na ně a nerozumím jim.

simon.cervenak
18.03.2021

Krásná kniha. Viděl jsem animovaný seriál a natolik mě okouzlila že jsem ji musel číst.

Alma-Nacida
17.03.2021 5 z 5

Ronju jsem poprvé objevila až jako tennager, ale i tak mě okouzlila. Těšila jsem se, až ji seznámím s mými dětmi, a myslím, že si to užili všichni zúčastnění. :) Silná konkurence do té doby mojí oblíbenkyně od Astrid, Pippi Dlouhé Punčochy. :)

gretl74
09.02.2021 3 z 5

Ač mi rodiče četli a sama jsem četla hodně a od útlého věku, knížky Astrid Lindgrenové mě prostě nějak minuly. Takže Ronja přečtena poprvé s osmiletou dcerkou, a nevím proč, ale zase tak moc nadšená nejsem. Doporučila bych ji určitě starším dětem - třeba 10+, naše osmiletá ze spousty věcí moc chytrá nebyla. Pro ty mladší je tam i hodně popisů, a i když je příroda nádherná, jaro báječné a zima krutá, malé děti od knihy čekají spíš nějaký děj a u dlouhých popisných pasáží se nudí. A protože je naše slečna přecitlivělá citlivka, spousta věcí jí rozhodila a nakonec jsme četly spíš odpoledne a ne před spaním (zabité hříbě, věšení a rvačka loupežníků apod). Takže jsem ráda, že jsme ji přečetly, já si rozšířila obzory, ale vracet se k téhle knížce asi nebudeme.

kakalo
18.11.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Dlouho na něj budu vzpomínat!!!

Danielka959
26.10.2020 5 z 5

Sice jsem viděla kreslenou verzi,ale jako knížka se mi taky moc líbila...

martineden
26.10.2020 5 z 5

Romantika! Jak ta paní Astrid ví, po čem dětské srdce touží! Nespoutaný život, příroda, zvířata. A humor!