Ronja, dcera loupežníka přehled

Ronja, dcera loupežníka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481874/bmid_ronja-dcera-loupeznika-GEA-481874.jpg 5 795 795

Dávný příběh o Ronje a Birkovi, dětech ze znesvářených rodů. Za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že vedví rozťala prastarý hrad, se narodila Ronja, dcera hradního vládce. Odtrženou část hned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Borkův syn Birk se brzy spřátelil právě s Ronjou. Co všechno poté následovalo a co spolu prožili, prozrazuje toto vyprávění z dávných dob. Příběh, který se odehrává v panenské přírodě a v divokém lese, obývaném zvěří, nelítostnými větrnicemi, bludičkami, skřítky šedivíky a čumbrky, se čte jedním dechem.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Ronja Rövardotter , 1981

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ronja, dcera loupežníka. Přihlašte se a napište ho.

85098211
22.04.2024 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio z KTN právě v tomto starším překladu. A musím říct, že po jazykové stránce je tento příběh naprosto dokonalý. Ovšem pokud ho srovnám s jinými autorčinými knihami, tak se mi vyprávění o Ronje a jejím kamarádovi ze znepřáteleného rodu Birkovi líbilo přece jen o něco méně. O čem v knize půjde, psát nebudu, to bych snad musela prozradit všechno - a to opravdu nechci ;-). Na závěr knihu ale určitě nezavrhuji, je možné, pokud bych ji četla v dětském věku, pro který je určená, byla bych možná i nadšená? Dávám tedy o jednu hvězdičku méně a časem se poohlédnu po nějaké autorčině další knize.

Doubravka1975
09.02.2024 5 z 5

Ronja je perfektní a skvělá. Moc pěkný příběh

ddkk
27.12.2023 5 z 5

S Ronjou jsme trochu bojovali, ale nakonec se povedlo její příběh dočíst, napsat o něm do čtenářského deníku a ještě přidat povedenou ilustraci v podobě portrétu titulní hrdinky...hezký příběh plný dobrodružství, který se vnukům moc líbil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1984 - ALSC Awards (Batchelder Award)

Kniha Ronja, dcera loupežníka v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených1 236x