Romeo a Julie / Hamlet

Romeo a Julie / Hamlet

První část knihy uvádí scénář divadelní hry Romeo a Julie, světoznámé tragédie o dvou mladých milencích, kterým v lásce brání soupeření jejich rodů. Ve druhé části knihy nalezneme scénář neméně proslulé divadelní hry Hamlet o dánském kralevici, který se snaží usvědčit svého strýce z vraždy svého otce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29248/romeo-a-julie-hamlet-29248.jpg 4.2205

The Most Excellent and Lamentable Tragedy of Romeo and Juliet

Literatura světová
Vydáno:, Atlantis

Hun

Urbánkův překlad je méně tajnosnubný, než jsme zvyklí, a lze ho tedy doporučit zejména čtenářům, kteří se s dílem WS teprve seznamují. Je ovšem velice povedený a pečlivý.

K obsahu nemá smysl nic dodávat – obě hry jsou čisté zlato.

DK197
25.03.2017

Klasika, jejíž námět se i v nových dílech stále využívá (příběhy o lásce znepřátelených rodin např.). Když se člověk ponoří do příběhu, stránky utíkají rychle, leckteré verše se dotknou duše...

Leč je pravde, že Shakespeare je jediný dramatik, jehož díla jsem ochotná číst (patří tak nějak k tomu, co byste měli přečíst, než zemřete - alespoň 1 hru). Divadelní hry ale patří hlavně na divadelní prkna, byla psána pro to, aby se hrála. Takže se raději usadím v hledišti, než abych je četla.

Tynule
04.09.2016

Klasický Shakespeare ale raději si zajdu podívat do divadla něž abych se prokousávala a mozek mi u toho pracovat v plných obrátkách co tím vůbec chtěl vyjádřit? V divadle to je jednoduší a živější

Catherine27
07.07.2016

Je to Shakespeare... Klasika, je to dokonalé, výborné psychologické profily.

Babsie
15.06.2016

Shakespearovy příběhy jsou krásné, ale ta forma mi prostě nesedí. Na drama si mnohem raději zajdu do divadla, než abych ho četla.

TinaFr
07.04.2016

Musím říci, že spíše než Romeo a Julie se mi líbil Hamlet. Samozřejmě, obě díla patří mezi klasiku, u které není co zkazit.

jewarix
09.03.2016

Dva úžasné a fascinující příběhy. Miluji ciáty z Romea a Julie

konicekbily
03.03.2016

Dvě nejlepší tragedie v jedné knížce.

Markett
18.05.2014

Shakespeare je jeden mých nejoblíbenějších spisovatelů a jeho hry mají úžasnou sílu, která člověka přitáhna a už nepustí. Obě tyhle hry se mi velmi líbí a mohu doporučit všem. :)

Hikari
13.10.2013

Dodnes nepochopím, proč si tolik autorů vzalo inspiraci zrovna z Roma a Julie. Kdyby raději opěvovali Hamleta :)

Hikari
13.10.2013

Romeo a Julie je klasika, která mě nenadchla tak, jako film. Ale Hamlet je nádherný! Všem doporučuji přečíst.

oolinkaa
15.06.2012

Oba příběhy se mi velice líbili!! Shakespeare = klasika

matlafous
03.12.2011

tato kniha je pěkná

WEIL
28.06.2011

Pár vět se mi moc líbí, jinak první hra je naivní a druhá šílená.