Romantický pán Bridgerton

Romantický pán Bridgerton https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477087/bmid_romanticky-pan-bridgerton-Rlm-477087.jpg 4 1162 188

Colin Bridgerton je jeden z najžiadanejších starých mládencov v Londýne. Jeho priateľka Penelope Featheringtonová je do neho už roky zamilovaná, ale keď sa stane náhodným svedkom Colinovho vyhlásenia, že sa s ňou nikdy neožení, Colin začne cestovať, len aby nemusel byť doma. Po jednom zo svojich návratov zistí, že všetko v jeho živote sa zmenilo a najviac zo všetkého Penelope. Tá však ukrýva tajomstvo, ktoré ju môže zničiť. Ako sa Colin zachová a nájde pri svojom hľadaní skutočnú lásku? Apríl je už za verami a s príchodom novej spoločenskej sezóny tu v Londýne nájdete v krajčírstvach po celom meste Ctižiadostivé matky a Roztomilé debutantky, ktoré sa snažia kúpiť večerné šaty, čo budú znamenať rozdiel medzi manželstvom a starodievoctvom. A čo sa týka ich koristi – Odhodlaných starých mládencov – pán Colin Bridgerton znovu tróni na vrchole zoznamu vhodných manželov, hoci sa ešte nevrátil zo svojho posledného výletu v zahraničí. Je pravda, že nemá titul, ale vyzerá veľmi dobre, má majetok a každý, kto strávil aspoň minútu v Londýne, vie, že aj šarm. Pán Bridgerton však už dosiahol pokročilý vek tridsiatich troch rokov bez toho, aby prejavil záujem o nejakú mladú dámu. Nie je dôvod domnievať sa, že v tomto ohľade bude rok 1824 iný ako rok 1823. Možno, že Roztomilé debutantky – a predovšetkým ich Ctižiadostivé matky – by urobili najlepšie, ak by sa poobzerali inde. Ak aj pán Bridgerton hľadá manželku, veľmi dobre to skrýva. Na druhej strane, nie je to ten druh výzvy, ktorý majú debutantky najradšej? Spoločenské noviny lady Whistledownovej... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Pandora

Romancing mister bridgerton , 2002

miruska1
21.07.2013 5 z 5

Jednoduchy pribeh,ale kniha je veľmi čtiva a mne sa pačila.

Charley
30.06.2013 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Dle mého názoru romantika jak má být. Brilantně napsané rozhovory mezi Colinem a Penelope a také mezi všemi sourozenci rodiny Bridgertonů. Málo kdy se mi stane, že se opravdu usmívám a ne jenom, že mám takový pocit. Opravdu doporučuji!!!

luci2
24.06.2013 4 z 5

Příběh jako obvykle se mi velmi líbil. Nejvíce se mi líbila pasáž prvního polibku a také žádosti o ruku. Závěr příběhu však byl nejlepší, kdy Colin všem dal jasně najevo, že Penelope miluje a že si ji váží. Holt "skoro" dokonalý chlap :-)

liletka_a
23.03.2013 5 z 5

I tento díl se mi velmi líbil. Možná i proto, že jsem si v minulých dílech naprosto oblíbila Colina. :) Jeho neustálá chuť k jídlu byla opravdu neuvěřitelná. :D Sice na začátku Penelope lehce přehlížel, ale pak jí to dostatečně vynahradil, když pochopil o jakou pozoruhodnou osůbku se jedná :) Rozhodně stojí za přečtení :)

zuza264
28.09.2012 5 z 5

Také jsem nezačala první dílem. Začala jsem S láskou, Elois. Pak s Čekankou, protože se mil líbíl nenažraný Colin. Pak ostatní podle toho jak jsem je sehnala. Ale celá série se mi líbila, až na poslaední díl, ten aý takový nebyl.

machrus
12.09.2012 4 z 5

Já čtení téhle série trochu spackala.Začala jsem Čekankou což je 4.díl teprve potom jsem začala číst podle pořadí.Nevěděla jsem že je to série.Hlavně u kteréhokoli dílu z těch třech prvních by to nebyla až taková chyba jako u toho 4.dílu,protože právě v tom se dozvídáme kdo vlastně celou dobu byla ta proradná Lady Whistledownová.A to byl právě ten průser.Já to věděla hned po mém prvním přečteném dílu a potom když jsem četla ty první tři díly....tak jsem se celou dobu musela uculovat,protože jsem celou dobu věděla kdo to o nich píše.Ale zjištění kdo to nakonec opravdu je...no prostě jsem to tušila...Přesto,že to byla moje první kniha ze série tak jsem měla podezření,ale já bych ji neudala...Neumím si představit další díly bez jejich provokativních článků. ;-DDD

Dádulka67
24.06.2012 5 z 5

Celá série Bridgerton má u mě v knihovně čestné místo, těším se na další knihy této autorky.

Xpackal
03.04.2012 2 z 5

Jak to dopadá, když se někdo snaží napodobit knihy Jane Austenové a nedokáže se oprostit od sexu. Ach jo, přitom to bylo celkem nadprůměrné.