Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492778/bmid_domek-v-irsku-UDk-492778.jpeg 4 1379 333

Uvelebte se v oblíbeném křesle a užijte si výlet za dobrým jídlem a pitím na krásný irský venkov. Hannah se rozhodla pro velkou životní změnu opustí kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde si užívá všechno, co nové město nabízí irské speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo Kulinářská škola, ukrytá mezi krásně zelenými kopci, naučí Hannah víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

Sansli
16.06.2023 4 z 5

No tak konečně! Už jsem ani nedoufala, že se to stane. Upřímně přiznávám, že si konečně mohu zase jeden díl z této série zapsat do seznamu To se mi líbí. Po naprosto skvělé Kodani a milovaném Tokiu se mi nakonec líbilo i v Irsku.
Ale kdybych měla říct hlavní důvod proč, tak hlavní postavy by na tom zásluhu neměly. Každý to má jinak, ale po pravdě Conorovi ani Hannah jsem nepřišla na chuť hned, ale spíše postupně. Jak plynul příběh, člověk si na ně prostě nějak zvykne a začne jim přát, aby se dali dohromady, nebo spíš aby už pochopili, že je stejně nic jiného nečeká než být spolu.
Ti, kteří mi tuhle knížku zpříjemňovali a byli těmi, kdo mě u příběhu udrželi, stáli spíše v pozadí. Ale bez nich bych se u příběhu asi dost nudila. A kdybych měla vybrat jednu postavu, tak Jason (a ty jeho řeči no smála jsem se jak blázen).
Takže v mém seznamu srdcovek mám zatím tři (z pěti) tak uvidíme, jak to půjde dál. Zatím to nevzdávám.

ivca84
14.06.2023 5 z 5

nová kniha nás tentokrát zavedla do kulinářské školy v krásně popsaném irském venkově

jjanule
13.06.2023 4 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že by všem knihám prospěla důkladná redakce... Když má Hannah peníze a spoustu dovolené, proč nejela za sestrou do Švýcarska častěji?
A na jaké břicho se těší, když posílá kamarádům v Tralee telegram, když se o těhotenství dozví až o spoustu stránek později?
A snažila jsem se nakreslit si, kudy vedla ta cesta a plot, ale nepřišla jsem na to. Možná by byl vložený plánek vhodný :-)
Ale miluju Irsko, tak se jinak příběh četl hezky :-)))

anej
13.06.2023 5 z 5

Romány od Julie Caplin mám hrozně ráda obzvlášť, když přijde čtecí krize. Oddechová četba na 2 dny s romantickou zápletkou a dobrým jídlem. Tentokrát z prostředí farmy a kuchařského kurzu. Knihy vždy splní účel. Paráda! :)

Ivinka.S
09.06.2023 5 z 5

Skvělá oddechovka. Milá romance plná dobrého jídla + odehrávající se na krásném místě. Zelené louky, které dělí jen malé kamenné zídky, Guinness, Fish&Chips, nekonečný oceán a surfing.

HalleyM
08.06.2023 5 z 5

První knížka od autorky a přečteno jedním dechem za 2 dny. Velmi oddechový knížka s dějem, který se dal jednoduše předvídat, přesto se mi knih moc líbila. Sedla do mého rozpoložení, kdy jsem potřebovala vypnout, snít o krásném světě a moc u toho nepřemýšlet. Určitě si od autorky přečtu i jinou knihu.

Pepčas
02.06.2023 5 z 5

Skvělá oddechová knížka :)

munka
20.05.2023 3 z 5

Kniha má nesklamala, ale ani nenadchla. Oddychové čítanie ideálne v tieto chladné a daždivé dni.

Rapeh
20.05.2023 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Lepší ale bylo číst knihu

anovy64
14.05.2023 3 z 5

Tak tato kniha mi připadá z celé série jako nejslabší, neurazí, ale ani nenadchne.

pip11
01.05.2023 5 z 5

Opět moc pěkný příběh, kde vás čeká spousta vaření a toulek po krásném prostředí Irska. Příjemná a lehce čtivá kniha, u které ani nevíte jak a jste u konce.

LucyA7
30.04.2023 5 z 5

Typický romantický rukopis autorky, děj poměrně předvídatelný - přesto mě chytil a nepustil, dokud jsem knížku nedočetla. Asi nejlepší věta z knihy A občas stačí obyčejný bujón z kostky. Díky Conore, zbavil jsi mě mnoha výčitek :-)))

Ív688
28.04.2023 3 z 5

Dočetla jsem,některé postavy souvisí s dalšimi romány, jinak na dvoudenní čtení, musím si od těch vzdechů a intimního napětí a žhavých pohledů mezi protagonisty odpočinout , ostatním čtenářům přeji hezký zážitek...:-)

Nevr
24.04.2023 5 z 5

Romantická pohádka v irských kulisách. Zase jeden povedený útěk... Sice předvídatelný, ale vtipný a milý, krásně se to četlo.

Tynyton
23.04.2023 4 z 5

Nevím, zda to má co dělat s irskou přírodou, ale tento útěk patří k mým oblíbeným. Mám za to, že oproti jiným knihám série, kterým jsem to vytýkala, zde dostávají hlavní hrdinové více prostoru. V jiných knihách dává autorka přednost více popisu míst a krajiny. Co se týče zápletky, tak vše bylo až moc předvídatelné...

mil
17.04.2023 4 z 5

Huh, to bylo tak sladké. Irsko vykreslené naprosto idylicky :-)

Kamilajznik
16.04.2023 5 z 5

Příjemná milá a vtipná oddychovka, jako vždy Julie nezklamala

Nika151
14.04.2023 5 z 5

Všechny romantické útěky od Julie Caplin jsou naprosto skvělé, vůbec nic jim nechybí. Hledající hrdinky, sexy muži, vynikající jídlo, cestování a útulnost. Kniha vyloženě pohladí po duši, donutí Vás zpomalit a všímat si hezkých věcí v životě.

cotaholkacte
05.04.2023 4 z 5

Moje první kniha ve formě audioknihy. Sháněla jsem něco nenáročného, věděla jsem, že budu trávit hodně času v autě, tak něco, co mě příliš nepohltí (abych neprojela křižovatku na červenou). Tato kniha splnila požadavky na 110%
Občas jsem se musela až smát absurditě situací nebo popisu intimnějších věcí (zvlášť když to nečtěte, ale přímo slyšíte, tak to působí vtipněji). Hannah nám několikrát opakuje stejné věci - že tohle není vůbec její styl, že se jí její chování nepodobá, irská Hannah je jiná (a lepší?), než ta britská, a nesčetněkrát se srovnává se svoji sestrou
Prostě žádný intelektuálně povznášející zážitek, ale to snad nikdo nemůže od této knížky chtít. Ve mně to vyvolalo nostalgii a vzpomínky na pubertální léta, kdy jsem sjížděla knihy Lenky Lanczové
Určitě výborná oddechovka, dávám 70%.

IG: @cotaholkacte

18LenkA12
03.04.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala a kniha se četla jedním dechem. Jedná se o oddychovou romantiku. Líbilo se mi jak tam byli Irsko popsáno a taky to jak jsme mohla příběh prožívat s hlavní hrdinkou kvůli jejím schopnostem vařit.