Domek v Irsku

Domek v Irsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492778/bmid_domek-v-irsku-UDk-492778.jpeg 4 1415 1415

Uvelebte se v oblíbeném křesle a užijte si výlet za dobrým jídlem a pitím na krásný irský venkov. Hannah se rozhodla pro velkou životní změnu opustí kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde si užívá všechno, co nové město nabízí irské speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo Kulinářská škola, ukrytá mezi krásně zelenými kopci, naučí Hannah víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

Annyshga
03.09.2022 5 z 5

Knihy od Julie Caplin jsou pro mě vždy sázka na jistotu. A ani tato kniha nebyla výjimkou. I když už jde o 8 díl ze série Romantické útěky, autorka nepolevuje a stále drží laťku vysoko. Příběh má stejné rysy, na které jsme zvyklí z předešlých knih - hlavní hrdinka z nějakého důvodu utíká do jiné země, kde se zamiluje. Líbí se mi propojení jednotlivých dějů všech knih, kdy se s hlavními postavami setkáváme i v rámci jiných příběhu, přesto ale nevadí když knihy nebudeme číst popořadě. Právničku Hannah jsem si oblíbila již v předešlé knize Chata ve Švýcarsku, kde se párkrát objevila jako sestra hlavní hrdinky. V jejím příběhu jí skříží cestu neodolatelný šéfkuchař Conor a já hltala každé slovo už od začátku knihy. Autorka v tomto případě vybočila ze své klasiky. Do příběhu dala menší detektivní zápletku a osudy hrdinů byly spojeny již na začátku a ne až na konci příběhu jak tomu bylo doposud zvykem. Skvělá byla taky nová kamarádka Izzy a já doufám, že další díl bude právě o ní . Ani zde nechyběli úžasné popisy malebné Irské krajiny a tradičních jídel. Jako vždy to ve mě vyvolávalo chuť sbalit si batoh a sednout hned do letadla . Domek v Irsku se spolu s Hotýlkem na Islandu a Cukrárnou v Paříži rádi mezi moji top 3 v rámci série.

Ešína
02.09.2022 5 z 5

Wow. Za mě jednoznačně spolu s Kavárnou v Kodani nejlepší díl série. Pohodové, romantické, čtivé, plné krásného prostředí a chutného jídla. Postavy byli opět velice sympatické. Nemůžu se dočkat Izzy a jejího hradu.

Mrňous1
02.09.2022 5 z 5

Tak nevím, jak a čím začít. Asi tím, že jsem si při čtení říkala, že další skvělý díl by mohl být o hradě ve Skotsku...No a skvělé, je to tady. Domek v Irsku určitě řadím k jednomu z nejlepších dílů série, kterou jsem si zamilovala. Samozřejmě je šablona stále stejná, ale pokaždé se podíváte do jiné země, o které se toho dost dozvíte (neustále čtu s mobilem v ruce a vyhledávám recepty i památky či místa), obálky jsou nádherné (díky obálce jsem si všimla prvního dílu) a čtení je zábavné, romantické tak akorát. Za mě opravdu skvélá série.

brunettlibrary
26.08.2022 5 z 5

Nejlepší díl ze všech Romantických útěků. Hlavní postavy byly skvěle vykreslené, a stejně tak i láska mezi nimi. Ovšem musím vyzdvihnout i vedlejší postavy, které by mi v příběhu velmi chyběly. Styl psaní je velmi čtivý, děj mě chytil a odmítal pustit. Líbila se mi i vedlejší linie, která byla i trošku na způsob detektivky. Je vidět, že se autorka snaží knihy vylepšovat, posunovat na vyšší úroveň a tady se to opravdu povedlo! Knihu určitě doporučuju!

papeha
25.08.2022 4 z 5

Příjemná oddychová četba. Předvídatelný příběh, ale odehrávající se v příjemném prostředí irského venkova. Ideální na dovolenou.

MichaelaBublina
25.08.2022 1 z 5

Jsem dočítač, ale tuhle knihu jsem vzdala v půlce. Postavy nesympatické, dopředu jasné co bude... možná tedy kdyby mi bylo 17, bylo by to fajn čtení.

happy-smile
20.08.2022 5 z 5

Knížky Julie Caplin jsou prostě plné pohody a vždy se u nich člověk pobaví. Co víc si přát. :) Tady to nebylo jinak, bavila jsem se od začátku do konce.

Kater1ena1
17.08.2022 5 z 5

krasna romanticka knizka, irsko miluju tak sem si jeho popis hodne uzivala, precteno na jeden zatah :)

Val
13.08.2022 5 z 5

Tato série nemá za cíl získat Nobelovu cenu za literaturu a tak k ní musí čtenář přistupovat .
Tyto knížky jsou milé oddychovky , které mají za úkol vykouzlit úsměv na tváři a pobavit . A to se jim bezpochyby daří.
Irský venkov , báječná kuchařská škola , spousta milých lidiček a především Hannah a Conor , kteří k sobě hledají cestu .
Moc milá knížka . Po přečtení máte chuť vyrazit do Killorgally ... :-)

Toňula
12.08.2022 4 z 5

Další čtivý díl romantické série, i když měl předvídatelný děj, postavy byly sympatické,děj příjemně plynul a určitě byl lepší než předchozí Chata.

Nale
12.08.2022 2 z 5

Knihy od této autorky mám ráda, proto je mi upřímně líto, že mě tenhle díl vůbec nebavil. Hannah s Connorem mi lezli už od začátku na nervy. Ani vedlejší postavy jsem si neoblíbila - na rozdíl od Hotelu, kde byly úžasné.
A romantika? Jestli někomu připadá romantické, že jsou v jednom kuse nadržený jak puberťáci, pak ano, to tu bylo.
Konec byl zase useknutý - hop, šup a zázračný happy end. Ona měla pravdu, on se omluvil. A zápletka se sousedem tam byla neskutečně odbytá, jako by na ni autorka zapomněla a pak to potřebovala rychle vyřešit.

Nevím, možná jsem přecukrovaná a potřebuju chvíli pauzu. Ve čtení ale v budoucnu pokračovat budu, série je návyková a stále doufám, že jiné díly budou lepší.

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Top příběhy, top autorka.

Make20
11.08.2022 1 z 5

Knížka pro mě byla dost velké zklamání. Neoriginální, žádné překvapení. Podle anotace a recenzí na internetu jsem čekala, že se dozvím něco nového o irské kuchyni.. to se však nestalo. Kniha je moc přeslazená, hlavní postava neustále o něčem pochybuje. Konec knihy byl velmi předvídatelný. Další knihy od autorky si už nepřečtu.

kraslicanka
07.08.2022 5 z 5

Od Julia Caplin se knížky čtou prostě samy doufám, že nová knížka vyjde co nejdřív.

Iva2911
06.08.2022 5 z 5

Další hezký příběh, příjemně podaný báječnou autorkou. Změna je fajn, i když občas má někdo z ní na začátku strach, není k němu však důvod, naopak život je díky změnám zaplněný více dobrodružstvím a vymizí automatismus a bludné kruhy....

EvelineGray
02.08.2022 5 z 5

Knihu jsem si koupila před cestou do Irska a nakonec to dopadlo tak, že jsem procestovala značnou část míst, která se k příběhu vážou. Tohle bylo totiž pohlazení po duši - nádherný popis krajiny, krásně přiblížená gastronomie, postavy byly sympatické, vtipné a uvěřitelné a dějová linka byla přesně to, co od příběhů tohoto typu čekáte. Určitě se tedy pustím i do dalších "Romantických útěků".

_Knihomolka_
01.08.2022 4 z 5

Knihy od Caplinové Vás nejdříve zlákají svou skvostnou obálkou a poté si Vás obdobně podmaní tím, co se skrývá uvnitř. I když jsem postupně mezi "romantickými útěky" našla i pár slabších dílů, všechny mají své kouzlo, což je dělá neodolatelnými a také návykovými. To mimo jiné dokazuje i fakt, že bych je mohla číst pořád dokola. Jakmile se totiž pustíte do jakéhokoli dílu ze série, nebudete chtít dělat nic jiného, než sáhnou po dalším :)...

Worbitka89
31.07.2022 4 z 5

Další povedený díl ze serie, Irsko je krásná země, která stojí za návštěvu. Oceňuji popisy krajiny, drama s pravnicinou, i romanticke chvilky, atmosfera Dublinu a chutě jídla se četli jedním dechem ikdyz kniha ma hluchá místa. A odkazy na Minu a anglickou vs. Irskou Hannah mi přišlo zbytečné, zvlášť pro ty, kteří Chatu ve Švýcarsku nečetli a tudíž se jim prozradil děj.

verous22
27.07.2022 5 z 5

Tahle kniha je opravdový letní skvost. Krajina je autorkou tak skvěle popsána, že mám sto chutí se tam rozjet osobně nebo se aspoň přihlásit do kurzu vaření. Je to romanťárna jako hrom, ale skvěle napsaná. O tom svědčí i to, že po dočtení jsem si běžela koupit další knihu od této autorky. Je to mé první setkání s Julií Caplinovou, ale už teď vím, že i ostatní její díla v budoucnu rozšíří mou knihovnu. :)

Lucie311
21.07.2022 5 z 5

Opět jsem poznala další část země. Krásně popsané prostředí jako vždy a samozřejmě romantika ze zápletkou. Za mě super. Krásné letní počteníčko.