Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445073/bmid_plaz-v-chorvatsku-2ue-445073.png 4 1503 332

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

terinkha
28.12.2023 4 z 5

34/2023
Chorvatsko na lodi jsem zažila a milovala jsem to, takže i proto dám o hvězdu víc :-) Nemusela jsem přemýšlet, myšlenky se mi zatoulaly k našemu poznávání, docela to fungovalo, i když některý postavy jsou (ostatně jako vždy) na facku, ale pořád dostávám to, co od literatury tohoto typu čekám.
Za mě tak 70 %, jako letní čtení k moři mi to přijde značka ideál!

Aivlis
19.12.2023 3 z 5

Caplinka to vie aj lepšie. Maddie je vylíčená ako úžasná žena, tak ale to by som sa trochu aj hádala. Mne nepripadá úplne úžasné nechať sa obcapkávať od nejakého chlapa len preto, že som personál a on je hosť. Aj keď má tie najmodrejšie oči na svete... Za mňa dosť slabá kniha, nejak mi tie postavy nesadli. Nie sú pre mňa vykreslené reálne, asi preto sú to romantické úteky. Ale aj utekať sa dá normálne.

6Nikki6
07.12.2023 5 z 5

Opět jsem se u knihy hezky odreagovala, krásné čtení :)

Le Chat
06.12.2023 5 z 5

Moje devátá kniha od Julie Caplin si opět vysloužila plný počet hvězdiček. Maddie mi byla sympatická a popisy moře, krajiny i měst jsem si opravdu užila. :-) Jsem ráda, že mi ještě zbývá jeden díl série, už se těším na výlet do Kodaně.

pip11
05.12.2023 5 z 5

Příjemný letní, dokonale prosluněný a pohodový příběh z paluby lodi se mi tentokrát líbil. Bylo fajn nechat se unést do horkého letního prostředí, když je teď venku sice krásně bílo, ale přece jen není nad útěk před zimou.

Dragon
05.12.2023 5 z 5

Niekedy potrebujem vypnúť, zabudnúť, striasť sa všetkých tých povinností...a tak občas siahnem aj po nenáročnej, sviežej a zaujímavej romantike. A Julie Caplin je v tomto smere istota - vždy dobrý príbeh, spletité vzťahy, romantika, ale najmä krajiny a mestá, ktoré opisuje veľmi verne, autenticky. Aj pri Chorvátsku, jeho ostrovoch a mestečkách som doslova cítil tamojšiu atmosféru, vône a chute, ktoré som už aj ja veľakrát zažil... bol to taký jesenný návrat do leta, plavil som sa po chorvátskych ostrovoch, vychutnával si jedlo s hlavnými hrdinami, užíval si oddych.
Presne to človek potrebuje, keď je zavalený povinnosťami a nevie, kam skôr skočiť: zvoľniť, spomaliť, vypnúť, zrelaxovať. Pláž v Chorvátsku mi to všetko splnila:-)

Sarapet
28.11.2023 4 z 5

Já už chci dovolenou u moře. Úplně jsem cítila teplé sluneční paprsky a viděla moře. Čtivé a odpočinkové čtení. Doporučuji na dovču.

Sumatrae
24.11.2023 5 z 5

Opet me autorka nezklamala a knizku jsem si moc uzila a nabila se skvelou energii Chorvatsko mam rada a mam na nej jen pozitivni vzpominky a v knize tomu nebylo jinak... Maddie mi byla moc sympaticka v predeslem dile, takze jsem byla moc rada, ze jsme se s ni opet setkali

janqa410
22.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Na tento díl jsem se obzvlášť těšila, protože Chorvatsko dobře znám a ráda tam jezdím na dovolenou. Bylo hezké, i v knize navštívit místa, které znám. Maddie mě moc bavila, byla to správná, normální holka se svým názorem, která se jen tak nedala. A Nick, chovatel oveček, tak toho jsem si zamilovala už jen kvůli tomu, že ovečky choval. Trošku mě štval, že z počátku byl takový blbec, ale naštěstí prozřel. Sice mu to trošku trvalo a dle mě, ho Siri měla proplesknout taky a dříve, než Douglase, ale dobře to dopadlo. Ohledně Tary a Cory, tak ty mi hýbaly žlučí celou knihu, ale nakonec jim přece jen ten hřebínek trošku snad spadl a za to jsem ráda. Ne že bych komukoli přála cokoli zlého, ale ty dvě si studenou sprchu rozhodně zasloužily. Velice příjemná postava byl i sám velký Bill. Bylo milé a osvěžující zjistit, že ne každý pracháč, je zároveň i blb. Spolu s Kavárnou, Pekárnou a Cukrárnou, to byl dle mě nejpovedenější díl. Prozatím.

Laira
10.11.2023 5 z 5

Zatiaľ pre mňa najlepší diel. Trochu drámy, klamstva, umenia. maľovania a lásky.

Safrika
05.11.2023 5 z 5

Touto knihou jsem prokladala zase jine zanry a byla jsem opet nadsena :), cetla se sama, bavila me tentokrat od zacatku do konce, takze zase spokojenost.

tracey9
03.11.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku od Julie Caplin to je kniha, ve které se znovu potkáme s postavami, které jsme poznali už v Cukrárně z Paříže. Jednak s Maddie, studentkou umění, která byla v Paříži na studiích a také s Nickem, jedním z bratrů Niny, hlavní hrdinky cukrárny. Nick právě začal randit se známou modelkou Tarou a díky ní se vydává na jachtu s partou bohatých přátel a snaží se zapadnout do kolektivu a navíc ještě více oslnit Taru, která se v jejich vztahu chová velice nepředvídatelně. A Maddie? Ta právě ukončila svá studia, trochu ještě hledá své místo v uměleckém světě a tak přijme místo kuchařky na jachtě. A samozřejmě na té stejné, na které se plaví Nick s přáteli své přítelkyně. Počáteční nesympatie Nicka i Maddie se pomalu mění, ale jak jejich příběh skutečně dopadne? :)

Pláž v Chorvatsku mám už nějaký čas doma, ale nějak se mi nedařilo se k ní dostat. Ve chvíli učení se na zkoušky, ale byla přesně tím, co jsem potřebovala a proto jsem po ní sáhla :) jedná se o velice příjemnou odpočinkovou knihu - tak jak jsme u Julie Caplin zvyklí :) kniha je navíc plná sluníčka, léta a moře a to bylo přesně to, co mi teď jednak schází a jednak jsem to neuvěřitelně potřebovala, alespoň na stránkách knihy. V Chorvatsku jsem nikdy nebyla, ale je mi jasné, že má své krásy a v téhle knize jsem si je všechny užila :) bylo tu možná trochu méně jídla, než jsme u knih této autorky zvyklí, ale to mi kupodivu nevadilo, cestování mi tuhle absenci zcela vynahradilo :) romantika je v této knize pozvolná, nenásilná asi taková, jaká v životě často bývá :) bavila mě, ale ještě víc mě bavilo pošťuchování Maddie a Nicka, které ze začátku bylo jen steskem po sourozeneckém pošťuchování :) ano, také mám dva bratry knihu jsem si užila, byla přesně tím, co jsem v tomhle období potřebovala číst :)

Pláž v Chorvatsku hodnotím 4,5 z 5 a moc se těším, že mě velice brzy čeká další kniha této skvělé autorky :)

momo.kg
24.10.2023 3 z 5

Prijemna oddychovka, kor kdyz ji ctete v Chorvatsku :)

eva2683
23.10.2023 3 z 5

Ide to presne podľa overenej šablóny. Je tam popoluška, princ na bielom koni, krásne prostredie, zlá macocha/ konkurenčná princezna (teda v tomto prípade protivna modelka)intrigy a samozrejme happy end. Ucel to splnilo, príjemná oddychovka :)

NatálieK.
12.10.2023 5 z 5

Tato kniha mě zatím od Julie bavila nejvíc

Viwi
03.10.2023 1 z 5

u knih od Julie jsem přesně na pomezí: napůl moje GP a napůl milá romantika. Občas se mi samou trapností kroutí prsty u nohou, něco je opravdu přitažené za vlasy, nereálné a hloupě naivní a směšné, ale rozmanité popisy míst, kde postavy jsou nebo následná romantická zápletka to většinou vyváží. Neb mám srdce starého romantika. Nicméně tenhle díl měl těch pomyslných “wtf momentů” tolik, že rozhodně musím označit za to nejslabší, co jsem od ní četla. Tohle se nepovedlo.

Tamirai
29.09.2023 5 z 5

Skvelá knižná séria. Maddie je zatiaľ moja najobľúbenejšia postava. Bola mi veľmi blízka a Nick je fajn chalan. Dobrý brat, kamarát a nakoniec sa ukázalo, že aj partner.

Joj! Ja by som si vždy ešte chcela užiť nejakých 100+ strán potom, ako skončia definitívne hrdinovia spolu ako pár.

Moja romantická duša by zniesla ešte nejaký čas s nimi a zatiaľ som to tak mala s každou knihou, že by som chcela čítať ešte a ono už bol koniec.

Čo nie je vlastne zle, ale snáď niekto pochopí ako som to myslela (viac Maddie a Nicka) :) aj po skončení plavby na škuneri.

roxy9413
26.09.2023 4 z 5

Po všech těch válkách, holocaustech a rodinných útrapách má prostě člověk občas chuť vypnout a přečíst si nějaký ten hloupoučký a oddechový příběh. I přesto, že předem ví jak to celé skončí, tak nějak mu to nevadí a vlastně si u toho příjemně odpočine a užije si s hlavními hrdiny luxusní dovolenou na jachtě, teda na "škuneru".

marianna7090
21.09.2023 4 z 5

Roztomilá, rýchla, letná oddychovka na tieto septembrové slnečné dni. Veľmi sa mi to páčilo a Chorvátske prostredie som si naplno užívala s hlavnými postavami.

denisa8946
20.09.2023 5 z 5

Tento díl ze série Romantických útěků se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Jako vždy jde o krásnou oddechovku plnou dobrého jídla, pití a krásných míst.
Tentokrát nás autorka vzala do Chorvatska na plavbu lodí. Člověk z knížky opět načerpá spoustu inspirace na dovolenou.
V kapitolách se střídal pohled Maddie a Nicka. Hlavní postavu Maddie známe z Cukrárny v Paříži. Mě si Maddie získala už v předchozím díle, protože byla milá, plná elánu, veselá a nebála se jít do neznáma a zažít dobrodružství. Tady mé sympatie jen utužila.
Líbilo se mi, jak se Maddie špičkovala s Nickem. Nick... co říct, no poleze vám nějakou dobu na nervy, ale pak se z něj vyloupne správný chlap, kterého jsme poznali na začátku knihy.
Kdo se ale nevyloupne, je Tara. Pardon, ale ona byla vážně slepice... a to křivdím slepicím. Ta ženská mě tak vytáčela, že to není ani možné. Ani její zdravotní stav mě neobměkčil, je to prostě slípka.
Každopádně tento díl stoprocentně doporučuji! :)