Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3162 3162

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

laurs
25.07.2019 3 z 5

Každý máme někdy náladu si u knihy opravdu jen odpočinout. Neřešit, kdo je vrahem nebo jak to celé dopadne. Kavárna v Kodani je jedno obrovské klišé už od svého počátku. Asi je dobré to na začátku knihy prostě přijmout a číst s nadhledem. Pokud se vám to podaří, budete jistě spokojeni. Ne ohromeni, ale spokojeni.

Danago
23.07.2019 5 z 5

Z této knihy jsem byla nad očekávání nadšená. Laskavá, milá s příjemnou špetkou humoru. Za mě velké překvapení. Hlavní hrdince jsem moc fandila. Dánsko si mě získalo. A ta parta novinářů byla prostě boží...

jana79
13.07.2019 5 z 5

Pěkná obálka. Hezký příběh od začátku sice tušíte kam příběh bude mířit. Ale mě se osobně libila,pekne se četla,nenudila jsem se,nepřeskakovala jsem stranky,takže můžu hodnotit jenom kladně. Hezké čtení na prazdniny.

gossipavlina
07.07.2019 3 z 5

Jedno velké klišé, od první stránky po tu poslední.

piliticek
04.07.2019 2 z 5

Toto byla naprosto jednoduchá kniha, jak pro teenagerku.
Velmi mi vadilo množství chyb v knize, opravdu to velmi snižuje úroveň.
Jednu hvězdičku dávám za to, že jsem to s vypětím všech sil dočetla a druhou za to, že jsem si doma poklidila, abych to měla trochu hygge.

babiočka
27.06.2019 1 z 5

Celkem pohodové odpočinkové čtení s malým virtuálním výletem po Kodani.
Kniha je sice o Angličanech, ale v českém překladu mi vadilo množství anglicismů, kterým jsem, bohužel, neporozuměla (angličtinu neovládám).
Ale to je teď holt u nás v "módě" - zejména v pracovních oblastech.

katst
27.06.2019 4 z 5

Po přečtení mám chuť sbalit kufr, vyrazit směr Kodaň a užit si naplno hygge :-).
Hezký, i když předvídatelný, příběh. Celá kniha je taková pohodová, velmi dobře se četla. Humor, romantika a hygge nadávkováno správnými poměry.

kudrdlinka
23.06.2019 4 z 5

Hezká, pohodová knížka, kde děj moc nepřekvapí, ale přesto jsem četla s chutí a těšila se na další stránky. Příjemná atmosféra Kodaně a kavárny Varme mě láká podívat se někdy do Dánska.

jasmína
20.06.2019

Nebudu raději hodnotit, romantické knihy nejsou mým šálkem kávy, a opět jsem se o tom přesvědčila, do dalšího dílu už nejdu..

Chtěla jsem jen zkusit, zda mě to něčím nepřekvapí, ale nestalo se. proto se vrátím ke svým detektivkám.

Ivetaa
17.06.2019 2 z 5

Kniha mě osobně od první stránky nechytla. Nechytla mě vůbec na žádné stránce. Dvě hvězdičky dávám maximálně za popis prostředí.

Pefka
16.06.2019 5 z 5

Snad poprvé v životě se mi stalo, že jsem si během četby romantického příběhu dohledávala informace k místu, kde se děj odehrává. Popis Kodaně mě absolutně uchvátil a musím se přiznat, že nemít strach z létání, tak už snad sedím v letadle směr Dánsko. Celý děj knihy jednoznačně stojí na atmosféře této dánské metropole a na fenoménu hygge. Jakmile se všechny hlavní postavy vrátili zpět do Londýna, přišel mi děj o dost slabší.

Pajinka92
16.06.2019 5 z 5

Výborná kniha, čtivě napsaná, doporučuji

MissBlack
07.06.2019 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek k narozeninám. Byla vybrána naslepo, tudíž jsem do ní nevkládala velká očekávání, abych nebyla zklamaná. A hle, nebyla jsem ani trochu. Kniha se četla sama, příběh je sice to, co už tu tolikrát bylo, ale když si k tomu člověk přidá Kodaň a hygge, vzniklo z toho něco hrozně milého, co vás přinutí přemýšlet, zda by váš další výlet neměl být do Dánska.

Theresa28
27.05.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani je moc krásná knížka! Vůbec jsem nečekala, že mě může tak kniha bavit. Do autorcina stylu psaní jsem se hned začetla a líbila se mi úplně celá kniha. Nestalo by se mi, že bych se u knihy nudila. Kniha je psána lehce, vtipně, zamilovane a autorka dokázala, že jsem se díky této knize přenesla do Kodaně, kde se příběh zčásti odehrává. Kniha je plná chutí a vůně sladkého pečiva ale i oblozenych chlebu a různých specialit, kterými jsou Danove proslulí. Postavy jsem si rychle zamilovala i popisy Kodaně se mi moc líbily. Kdo miluje cestování, romantiku, humor a oddychovou četbu, směle do toho! Děj je sice malinko předvídatelny, ale i přesto jsem si knihu parádně užila a ráda si ji zase někdy přečtu. Určitě si pořídím i další díl Pekárnu v Brooklynu a moc se na ni těším! Doufám, že autorka napíše i víc knih s touto tématikou. I přes ne moc podařený překlad plný překlepů a chyb, knihu musím hodnotit pěti hvězdičkami. Na každou stránku jsem se vyloženě těšila! Víc takových knih a bude to super. A myšlenka hygge je prostě kouzelná a moc se mi takový životní styl líbí. Je potřeba umět odpočívat a užívat si života a dělat si radost maličkostmi.

perpe2a
25.05.2019 4 z 5

Krásně napsaný ženský román, ve kterém je trochu romantiky, trochu psychologie, trochu vůně a trochu chuti, trochu pohody a hlavně hodně hygge. Moc se mi to líbilo. Když jsem četla kapitoly z Kodaně, úplně jsem plula ulicemi a cítila tu vůni kávy a pečiva. Příběh byl moc milý, takové pohlazení ženské duše, žádné prvoplánové tlachání. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji moc.

Barush64
24.05.2019 5 z 5

Vážení přatelé, já tleskám! Každý rok s blížícím se létem dostanu pitomou a značně sebedestruktivní chuť přečíst si něco romantickýho. Obvykle mě pak tato touha zas tak na rok přejde. Letos to přišlo ještě před prázdninama a tak jsem sáhla po Kavárně v Kodani. Cestování, prostředí útulné kavárny, krásný zrzek (inspirace sexy Cumberbatchem zjevná :D )... to vše mi tak nějak sedlo a mně připadalo, jako by mě někdo hladil horkou dlaní po zádech až do poslední stránky. Asi letos poruším tradici a sáhnu po dalším díle :).

Márinka
22.05.2019 4 z 5

Osudy hlavní hrdinky Kate jsou sice předvídatelné, ale v příběhu je dalších šest hrdinů – účastníků PR zájezdu do Kodaně, z nichž jeden každý si s sebou přiváží do hlavního města Hygge svůj „emocionální batoh na zádech“. Důležitou postavou románu je také Eva, majitelka inkriminované kodaňské kavárny. Žena, která vaří skvělou kávu a peče vynikající dánské speciality. Umí však ještě něco: naslouchat druhým tak, že v podstatě sami přijdete na to správné řešení. Je dobré míti "Evu" :)

SarahRoyalAss
21.05.2019 4 z 5

Pro mě to byl více průvodce, než román pro ženy. Kniha nádherně vymalovala prostředí Kodaně, její památky, místa, která mají ducha a atmosféru. Knihu jsem četla opravdu dlouho, což normálně nemám ráda, ale tady si o to příběh sám říkal. Pomalé, milé a krásné.
Román pro ženy to byl až ke konci, v průběhu knihy tam byly lehké a roztomilé náznaky, ale závěr byl jasný a velmi milý. Nicméně, nebylo to žádné emoční tornádo nebo zapamatovatelná rána.
Při čtení jsem si stihla naplánovat výlet do budoucna přímo do Kodaně, která mě díky knize strašně moc učarovala. Dostala jsem chuť si jen tak napéct ty dobroty popsané v knize, sednout si nad šálkem kávy a nebo být otevřenější novým lidem, což je kolikrát pro introverta jako naučit se španělsky za pár dní. ;)

whiolet
20.05.2019 3 z 5

Tak tohle byla opravdu odpočinková kniha.
Ačkoliv mám ráda Dánsko, hygge je mi sympatické, tahle kniha na mě působila strašně málo uvěřitelně.
Dlouhé dialogy a nesmyslná jednání hlavních aktérů mě iritovala, a když se všechno obrátilo ve sluníčkovou náladu já přestávala mít chuť číst.
Za mě to tedy byla průměrná knížka, která se však dá přečíst rychle a navodí Vám atmosféru Dánska.

Adeelka32
11.05.2019 5 z 5

Bezvadná oddychovka. Už během čtení jsem měla pocit,že jsem v Kodani a po dočtení jsem si koupila průvodce Kodaní a knihy o hygge :-D