Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3177 3177

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Costanzo
28.11.2019 5 z 5

Román pro ženy, vyprávějící vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování. Co jsem ocenila, byla ich-forma a větší font písma. Hrozně se mi líbilo místo, do kterého je celý příběh zasazen. V Kodani jsem byla na dovolené a místní přístav s malebnými domky mě doslova očaroval. V příběhu jsem si vyloženě libovala, protože tam byla zmíněna i jiná místa, které jsem taky navštívila a můžu říct, že to knize dávalo úplně jiný rozměr. Pokud bych v Kodani nikdy nebyla, tahle kniha by ve mne vyvolala nesmírnou touhu tuto část Dánska navštívit a ochutnat místní speciality včetně výborné kávy. Autorka bravurně popsala nejen krásu Kodaně, ale taky začínající lásku a spalující vášeň, která zasáhla nejednoho z nás. Kniha je skvělá, příběh je čtivě vyprávěn, než se nadějete, otáčíte poslední stránky. Závěr knihy je sice předvídatelný, ale i tak se mi líbil. Za mě pohodové čtení na chmurné podvečery.

Booky84
25.11.2019 5 z 5

Krásná a pohodová kniha na deštivé a mlhavé podzimní večery.

Evi4
24.11.2019 5 z 5

Super knížka

luckomar
24.11.2019 4 z 5

Taková hezká romanťárna :)

LiLinka
22.11.2019 5 z 5

Jestli nějaká kniha dokáže v těle navodit pocit klidu a pohody, tak je to právě tato. Skoro celý čas jsem se při čtení usmívala a plně se vžila do postavy Katie. Na podzimní a zimní večery rozhodně doporučuji. Četla jsem ji až po přečtení Pekárny v Brooklynu a vlastně ani nedokážu říct, která se mi líbila více... jděte do obou, stojí za to. :)

avicha
07.11.2019 4 z 5

Pokud od knihy čekáte jednoduchost a oddych tak stojí za to.

HDosoudilová
04.11.2019 5 z 5

Tohle bylo tak krásné a tak skvěle se příběh četl :-) Chtěla jsem romantickou oddechovku a dostala jsem něco víc. Jednak jsem se do příběhu úžasně začetla, ale zároveň jsem nebyla po dočtení "přeslazená" jako u jiných romantických knih. A hlavně jsem si díky této knize zamilovala Kodaň, kam bych se někdy ráda podívala.
Pokud hledáte knihu, u které si odpočinete , je tohle ideální volba. A navíc ta krásná obálka...

Monika97Švej.
01.11.2019 5 z 5

Když se mě někdo zeptá, co bych nu doporučila k přečtení teď, na podzim, doporučím vždy tuhle knížku.
Knížka do pohody, klidu a k teplému čaji ????

ModráLaboratoř
31.10.2019 5 z 5

Hned zkraje musím zmínit, že nejsem cílovou skupinou přeslazených, uvzdychaných, přespříliš zamilovaných, oddychových románů. Všudypřítomná cukrová vata, kterou je většina přiběhů naplněna až po okraj, mi drásá duši. Ale Kavárna v Kodani se na první pohled tvářila tak sympaticky a mile. V přehršli nevýrazných knih doslova vyčnívala. A teď nemohu být víc nadšenější z toho, že jsem ji přečetla. Posledních pár desítek stran jsem se permanentně usmívala a toužila po čerstvě upečených kanelsnegle. Hygge se mi dostalo pod kůži, čistý minimalistický dánský design, ta pohodová a utulná atmosféra, vůně čerstvě umleté kávy, pocit dokonalého souznění ... boží!

iška
28.10.2019 4 z 5

Bylo to takové miloučké a hezoučké. Myslím, že ve svém žánru patří k těm lepším. Vlastně jsem hned od prvních stránek odhadla, jak se to bude vyvíjet a kde to skončí, ale četlo se mi to dobře a příjemně jsem si odpočinula.

eva3992
28.10.2019 4 z 5

Úspěšná PR managerka Kate se rozejde po podrazu se svým přítelem Joshem. A navíc v práci dostane nelehký úkol - sehnat šest novinářů, kteří s ní odjedou do Dánska, aby za pár dní pochytili pohodový život a dánský životní styl hygge.
Vtipný, romantický příběh o lásce, štěstí a cestování. Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem od dní očekávala - pohodové čtení.
Dánsko je v příběhu popsáno tak, že máte chuť okamžitě tam vyrazit a zajít si do kavárny na něco dobrého.
V knize nečekejte žádné hluboké myšlenky, žádné velké zvraty. Ale kniha Vás opravdu chytne na první stránce a pohodově ji proplujete až nakonec.
Jednu hvězdičku strhávám za konec, který se zbytečně protahoval a hledal další zápletky, které už byly zbytečné.
Tato kniha je první ze série Romantické útěky a já si rozhodně přečtu i další díly.

radka3243
18.10.2019 4 z 5

Nevím nevím, jestli byla Kate vážně tak úžasná... Ale ačkoli byl děj hodně průhledný, kniha se mi vážně líbila. Taková byla milá. Až jsem měla touhu pracovat v útulné kavárně.

Wabinka
16.10.2019 5 z 5

Pěkný romantický příběh.Ideální odpočinkové čtení

Aknel26
10.09.2019 3 z 5

Oddechovka, u které nemusíte (ba přímo nesmíte) přemýšlet. Hlavní hrdinka byla taková "kinsellovská" - což byl hlavní důvod, proč jsem po Kavárně v Kodani sáhla a docela s chutí přečetla. Dějová linka byla velmi průhledná a ke konceptu hygge přistupuji skepticky, ale je fakt, že popis Kodaně mě opět nalákal toto město navštívit a hlavně ochutnat všechny ty lahůdky!

Miretti
01.09.2019 4 z 5

Milá , letní , pohodová. Milé překvapení i pro mě, kdy tento žánr čtu spíše okrajově. Humorné, nenásilné , laskavé a s úžasným Dánskem a vůní kávy k tomu. I já jsem cítila touhu opustit nudné místo kancelářské krysy a začít žít poněkud hygge:))
A krásné zpracování obálky, které vážně naladí;)

astra3
26.08.2019 5 z 5

Pěkná vtipná kniha. Mně se líbila víc než Pekárna v Brooklynu.

valinka222
13.08.2019 5 z 5

Příjemný, romantický příběh, ideální pro odpočinek. Moc se mi líbí, jak autorka popisuje a zapojuje v knize koncept hygge.

Princezna_1
12.08.2019 5 z 5

Úžasná inspirativní knížka. Akorát do chladných večerů... Trošku mě mrzí, že jsem ji nečetla v zimě u krbu :D

janasim
03.08.2019 5 z 5

Jedna z nejhezčích knížek jaké jsem kdy četla. Já se snad budu chtít i podivat do Dánska a upeču kanelsnegle. Tohle je tak milý příběh, jen těžko jsem se od něj odtrhávala a měla pocit, že jsem jeho součástí. Ještě teď se přihlouple usmívám a bojím se vybrat si další knížku, protože téhle se třeba nevyrovná.

Monnna
29.07.2019 5 z 5

Skvělé letní čtení plné humoru, lásky a krásné Kodaně. Vřele doporučuji a těším se na další díly.