Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3177 3177

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Kamilajznik
03.02.2020 5 z 5

Kniha mě velice bavila. Čtivé, oddechové, pohodové čtení.

Nelička
02.02.2020 4 z 5

Moc milý, lehce čtivý a pohodový příběh. Jasně, že vlastně už od začátku je tak trochu jasný, jak to celé dopadne, ale to taknějak u všech knížek tohoto žánru, ne? :) Moc se mi líbila atmosféra Dánska, Kodaně a celé to milé a přívětivé hygge. Už se teď se nemůžu dočkat letního výletu právě do tohoto města a doufám, že aspoň podobou kavárnu tam najdem.......

Ehwaz
01.02.2020 3 z 5

Lehké hravé čtení pro příjemné chvíle oddechu a snění. Nenáročná literatura však také nenásilnou formou přináší poznání, což je velmi příjemné. Není jen o příběhu...

Četla jsem v elektronické verzi poskytované aplikací Bookport. Nevím, kdo je zodpovědný za jazykovou stránku této formy díla, ale patřil by na pranýř!!! Takové množství překlepů, gramatických chyb, zaměněných slov či nesmyslných překladů by nezvládl ani automat od Googlu :-(

Terez9119
27.01.2020 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc neoslovila a nemohla jsem se přesvědčit k tomu, abych se začetla. No nakonec se podařilo a stálo to za to. Na romantickou knížku je to trochu dlouhé, ale není to zdlouhavé, pořád se tam něco děje. Oproti jiným komentářům se mi romantická zápletka nezdála úplně v popředí. Z knížky totiž vyzařuje milost a teplo skutečného přátelství. Taky se mi moc líbilo, jak autorka dokázala skvěle nenásilně vystihnout koncept hygge. Přesně tak si to představuji. Katie a Ben byli sympatičtí hrdinové, celkově je to moc příjemná záležitost.

Hasmi
25.01.2020 2 z 5

Původně jsem chtěla dát jen jednu hvězdičku, ale za Dánsko, kde jsem byla před 25 lety, přidávám ještě jednu. Romantický příběh se na začátku zdál zajímavý. Ale postupně byly dialogy čím dál nesmyslnější a několikrát se opakovala ta samá věc jen jinak řečená. Párkrát se mi stalo, že jsem některou větu z dialogu vůbec nepochopila a také mi vadily časové chyby a překlepy v knize - obávám se, že vše je vina překladu. O konceptu hygge jsem se dozvěděla velmi málo - buď jej nechápu a nebo mě nebaví klouzat jen tak po povrchu. Podtrženo, sečteno: kdo si chce přečíst romantiku u které nemusí VŮBEC přemýšlet, směle do toho. Ovšem upozorňuji, že poslední pětina knihy připomíná spíš časopis pro dospívající dívky než knihu. POZOR SPOILER: Skutečně bych se obešla bez podrobného popisu soulože hlavní hrdinky.

Toňula
22.01.2020 5 z 5

Velmi čtivý příběh o hledání lásky, smyslu života, zajímavých setkáních a dánských specifikách.
Skvělé počtení!

wendulka321
19.01.2020 5 z 5

Přesně ta oddechovka jakou jsem potřebovala. :)

katallinka
19.01.2020 4 z 5

Nádherně vykreslena Dánská kultura a myšlenka hygge na pozadí krásného romantického příběhu. Rozhodně se nejedná o přehnanou červenou knihovnu, ale o velmi milý příběh, u kterého jsem se téměř celou dobu usmívala. Kniha mě příjemně namotivovala k výletu do Dánska.

emamat
16.01.2020 2 z 5

Tohle byla dokonalá červená knihovna. Dočetla jsem jen proto, že jsem se něco dověděla o Kodani. Děj se dal převídat stránku dopředu, doufala jsem, že narazím alespoň na jednu nepředvídanou situaci, ale ne. Tři hvězdičky jsou až dost.

Kudík
11.01.2020 4 z 5

Roztomilé. Kate a její výlet se skupinou novinářů byl zajímavý. Jejich provokace, hašteření a následně i pomoc Kate, to vše mě bavilo. Občas měl člověk pocit, že cestuje s nimi. Je patrné, že autorka to má opravdu procestováno a jsem ráda, že Dánskem to nekončí. Koncept hygge se mi také zamlouval, hlavně svíčky. Vtipná je až neskrytá reklama na Ikeu. :)

Modrina
10.01.2020 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že kniha vonící Skandinávií bude taková pohoda! Příběh evokuje Jane Austenovou, což mu rozhodně na čtivosti neubírá. V Kodani jsem před pár lety byla, vyloženě mám chuť se tam zase podívat. :) Velmi příjemné čtení, pohladilo mě po duši. :)

Luciska13
09.01.2020 4 z 5

Byla jsem na vážkách, jestli čtyři nebo pět hvězdiček, z příběhu úžasně dýchá severská atmosféra a hygge a ačkoliv jsem v Kodani byla v předchozích dvou letech dvakrát, ráda bych se tam podívala znovu a dívala se teď na to jinýma očima, ráda bych více zažila tu atmosféru, než památky. Měla jsem ale pocit, že se toho autorka snaží do knihy nacpat až příliš, tu kus romantiky, faktografie a turistiky, kavárny, práce, vztahů mezi lidmi atd. Za mě by v této knížce méně motivů bylo více a delší čas strávený v Kodani by neuškodil. Jsem zvědavá na další díly.

MonikaSmrk
09.01.2020 4 z 5

Kniha, která má spád a je velmi čtivá. Příběh má spád, těšila jsem se na další stránky a na to co zase parta novinářů vymyslí. Bezvadné čtení do křesla ke krbu v nepěkných zimních večerech.

Annie10
05.01.2020 2 z 5

Koncept hygge mě opravdu zaujal a ráda se do Kodaně někdy podívám. Bohužel celý příběh na mě působil dost zvláštně, nereálně, sladce. Je to moje první kniha od této autorky, a i když si chci přečíst i další, vůbec mě autorka nedokázala vtáhnout do děje. Přišlo mi, že neumí popsat prostředí tak, abych si to dokázala představit. Kniha je moc natahovaná a popravdě jsem se už těšila, až ji dočtu.

Arianne
01.01.2020 5 z 5

Přesně ten typ knížek, které stojí za to číst. Žádná prvoplanová romantika (i když tato zápletka byla jasná téměř od začátku). Ale krásně popsané prostředí, že máte hned chuť na dané místo vyrazit. Postavy nenásilně projdou pozitivním přerodem - o tom je radost číst, protože kdo někdy neuvázl v nějakém stereotypu. Hned mám chuť přestavět byt, vypít u toho spoustu kávy a jít si koupit novou lampu a polštáře... A samozřejmě svíčky :-)

ivetdos
23.12.2019 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se chystala hodně dlouho, ale až teď před Vánoci jsem se k ní dostala a naplno si ji užila :-) při čtení musíte pít kávu a nejlíp i něco zobat, protože hygge vás totálně pohltí. Kniha se mi líbila, bylo to hezké odpočinkové čtení, od kterého ovšem nemůžete čekat nic extra spešl. Příjemně se četla, některé situace teda byly hodně naivní a nepravděpodobné (trošku styl amerického filmu) a něco mi přišlo zbytečné ale jako celek se mi kniha líbila :-) na dlouhé zimní večery doporučuju!

ivulka15
10.12.2019 4 z 5

U čtení této knihy jsem si krásně odpočinula.

Veňa2
05.12.2019 4 z 5

Musím jet do Kodaně! Kniha se četla sama, nádherný příběh pro všechny romantické duše. :)

Kačík
02.12.2019 5 z 5

Příjemné oddychové, ale také zajímavé čtení.

Simstr
29.11.2019 4 z 5

Pěkný příběh, dobře se knížka četla. Ke konci mi přišlo, že se všechno pořád opakuje, ale nenudila. Taková nenáročná víkendová četba, když chcete vypnout.