Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3145 810

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

zuzana2599
29.04.2021 4 z 5

I já jsem nasávala atmosféru dánského štěstí, vzala si teplou deku, zapálila vonnou svíčku a popíjela z krásného hrníčku hřejivý čaj...
Tolik mě tato romantická série lákala, že jsem prostě neodolala a pustila se do čtení. Začala jsem v Kodani a už mě čeká cesta do dalekého Japonska.
Hezké čtení, příjemné a oddechové, milé, vtipné a romantické !

vladka.n
29.04.2021 3 z 5

Milá knížka, ale na mě trochu povrchní. Postavy nejsou moc propracované, Kodaň je krásné město, ale je to celý popsaný, jak kdyby autorka jen tak hodku listovala v lonely planet. Zapletka taky nic moc. Trochu odflaknuty román, ale soudim, ze vetsine se libi, takze tak. Hloubku v tom nehledejte a ted konec, to bylo fakt klišé.

Worbitka89
29.04.2021 4 z 5

První kniha od autorky. Příjemná oddechovka ze vzpomínkou na Kodan a Londýn. Konečně vím, co je to hyggie. I kafe a něco sladkého jsem si k tomu udělala. Zkusím její další knihy.

jarmar876
25.04.2021 4 z 5

Moc milé čtení. Vtipné a pohodové. Autorka hezky popsala atmosféru, do které jsem se dokázala propadnout. Příběh je nenáročný, předvídatelný, ale to mi přesně sedlo.

Raada
24.04.2021

Příjemná oddychová kniha, autorčin styl psaní se mi líbí, ráda si přečtu i knihy další.

Moni.c.a
22.04.2021 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a naprosto mě chytla. Vžila jsem se do té klidné atmosféry a hned bych si tam na pár šálků kávy zajela. Autorka umí vtáhnout do příběhu a hygge styl by mi vyhovoval :o)
Někdo tu negativně hodnotí, že už od začátku víte jak to dopadne, ale kvůli tomu to přeci čteme, chceme aby to dopadlo dobře :o)
Je to čtivé, vtipné a oddychové.

Nikusha
22.04.2021 4 z 5

Knížku jsem přečetla, když jsem byla v karanténě, takže přesunout se do krásného Dánska, když nemůžu ani za barák, bylo skvělé zpestření. Moc se mi líbí ten nápad přiblížit čtenáři nějakou zemi a zakomponovat do toho lehce sentimentální příběh. Četbu jsem si užila a těším se na další zajímavý výlet.

AnnaKreon
21.04.2021 5 z 5

Že se mi líbila Pekárna v Brooklynu asi víte. Že mám od Julie doma všechny knihy víte asi taky. A já se rozhodla, že s touhle půjdu do společného čtení. A musím říct, že jsem knihu četla přesně v dokonalý okamžik a trefila se mi přímo do noty.
~~~
Kniha vypráví příběh PR manažerky Kate, kterou hned na začátku knihy podrazí její partner. Ona se ale nevzdá a díky svému novému klientovi se vydává spolu se skupinou novinářů na cestu do Kodaně. Vůči dánskému hygge je velmi skeptická a novináři, které má na starost jsou naprosto otřesní.
~~~
Během tohoto výletu ale pozná, že svět není jen černý a bílý, ale že má hromadu nádherných barev. Najde sama sebe, nové přátele, oblíbí si dánský životní styl a jelikož jde o sérii Romantické útěky, tak možná najde i lásku.
~~~
Nevím, jestli není zbytečné neustále vychvalovat úžasně čtivý styl psaní autorky a taky tu nadlehčenost a uvolněnost. V téhle knize je naprosto božsky popsané prostředí, takže kniha je přesně to pravé to lockdownu, kdy většina z nás nikam nemůže. Měla jsem pocit, že se po Kodani procházím spolu s postavami a bylo mi u čtení tak neuvěřitelně krásně, jak už dlouho ne.
~~~
Moc se mi líbilo i to postupné nacházení sama sebe. To, jak si sundala ty černobílé brýle, které jí ukazovaly jen otřesné novináře a najednou spatřila osoby z masa a kostí, z nichž každá má svůj vlastní příběh. Neuvěřitelně krásná a oddechová kniha, kterou nejde jinak než doporučit.

Dandy1
19.04.2021 4 z 5

Milá jednohubka na deštivé odpoledne. Děj hezky ubíhal. I když jsem si místy říkala, jestli nečtu naučnou literaturu o tom, jak žít.

zdenaR
16.04.2021 4 z 5

Pohodové čtení, příjemná oddechovka, při čtení dostanete chuť na dobrou kávu a sladké pečivo.

LenSiri84
14.04.2021 4 z 5

Príjemné čítanie, autorke sa podarilo pekne vykresliť atmosféru Kodane. Skvelá oddychovka, ktorá zaujme od prvej stránky. :)

Ivanule
11.04.2021 5 z 5

Příběh v knize se mi líbil, ukázka Kodaně byla krásná, hned bych se po přečtení knihy do ní vydala a dokonce mě to na cestování navnadilo,bohužel v dnešní době COVID to cestování je hodně hodně omezené,takže si musím nechat zajít chuť...Příběh v knize plynul, více se mi asi líbla část v Kodani, co mi teda vadilo bylo popsání některé části v knize, jsou asi dva,které byly takové nedořešené,ale nebylo to zase až tak hrozné jen mi to tam nesedělo. Těším se na další pokračování BROOKLYN:)

Linda007
10.04.2021 4 z 5

Některé myšlenky se mi moc líbily. Chvílemi to byla nuda. Nechápu proč náš překlad tam dal vykání. Vůbec se to do děje nehodilo. Na takových cestách si hned potýkáte, navíc angličtina nemá vykání a křestními jmény si říkali. Docela mi to tu milou atmosféru kazilo. Měli se tak rádi, ale ani si netykali, divné. Navíc mi neseděl moc postava Evu, mně to přišlo spíše arogantní, že ona ví vždy lépe, jak se zachovat.

Dani25
09.04.2021 4 z 5

Milá pozitívna kniha. Keby sa dalo, hneď by som Kodaň navštívila. :)

vera5841
08.04.2021 5 z 5

Romantická pohádka, ale táááák milá! Velmi oceňuji hlavně to, že přestože jsem se o Dánsko dříve příliš nezajímala, kniha mě přiměla sednout k internetu a prohlížet si místa, která hrdinové navštívili. A to jídlo! Konec možná trochu uspěchaný a kapku nereálně přeslazený, ale za všechny ty gastro a cestovatelské zážitky jsem ochotna zcela přehlédnout.

AndreaKoz
06.04.2021 5 z 5

Super oddechovka. Padla mi do nalady :)

marli58
05.04.2021 3 z 5

No ano, chtěla jsem něco na odlehčení po Tajemství porodní báby... Bylo to příjemné, odpočinkové, trochu poznávací, samozřejmě hygge a lehce erotické. Děj je předvídatelný, ale to snad u romantiky i předpokládáme a jsme nakonec rády, že to tak dobře dopadlo :D.

Nattali.ka
04.04.2021 3 z 5

Odpočinková kniha, pěkně nastiňuje styl hygge. Dějová linka samozřejmě předvídatelná, ale některé scény zbytečně vyhrocené a některé bych vypustila.

veruptackova
02.04.2021 4 z 5

4,5*
Kavárna v Kodani mi neskutečně sedla do nálady.
Tohle je přesně ten typ knihy, u které po přečtení prvních 30 stran odhalíte zápletku, ale absolutně vám to nevadí.
Skvělá chemie hlavních postav, vtipné poznámky, prostě pefektní oddechové čtení.
Co však tuhle knihu odlišuje od ostatních romantických knih (a proč jí přidávám na hodnocení) je atmosféra. Autorka skvěle umí popsat destinaci a místní pochoutky a já věřím, že nejednoho čtenáře nalákala k návštěvě Kodaně.

VasnivaCtenarka
29.03.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani nabízí odlehčený, odpočinkový a romantický příběh, který vás potěší. Je to vlna roztomilosti, pohody, dobré kávy, skořicových šneků a poznávání Kodaně.

Přestože má kniha poměrně dobré ohlasy, já se domnívám, že je to taková jednoduchá záležitost, spíše takový lepší průměr. Zápletka je docela jasná, ale při čtení vám to ani vadit nebude, protože jde právě o tu laskavost, kterou v knize můžete cítit.

Je to opravdu odpočinková četba, kterou zvládnete přečíst za jedno dvě odpoledne. Je to opravdu milý příběh.

Autorka Julie Caplin tento první příběh ze série Romantické útěky dobře promyslela a i když byl docela předvídatelný, tak se četl moc dobře. Hluchá místa jsem v něm téměř nenacházela a čtení bylo takové… přívětivě zábavné. Příběh v sobě ukrývá i pár zvratů a vy budete netrpělivě očekávat, zda se Kate a její milý tedy dají dohromady či nikoliv.

Julii Caplin musím také pochválit za propracovanost samotných postav. V průběhu čtení si zamilujete všechny novináře a jediný, kdo vás bude v příběhu obtěžovat, je kolega od Kate, který ji vyfoukl povýšení.

Celou skupinu cesta do Kodaně sblíží a vytvoří se mezi nimi kouzelné přátelství, a tak Kate podrží v době, kdy to bude potřeba.

Kniha dle mého nemá žádná velká negativa. Spíše mi přijde taková… možná trošku tuctová. Proto ji ubírám pár hvězdiček. Ale to nic nemění na tom, že je to příjemný čtivý kousek, který vás neurazí, ale nejspíše ani nenadchne. Ale vykouzlí vám příjemný pocit.

Knihu mohu jednoznačně doporučit romantickým duším. Je to prostě taková mírumilovná, laskavá a příjemná jednohubka.