Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3143 809

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Devil-Ivet
27.12.2018 4 z 5

Romantický příběh napsán vtipně a poutavě. Zmínky o hygge mě zaujaly natolik, že si o tomto stylu života zjistím více, což je rozhodně velké plus. Ne mnoho knih dokáže takto ovlivnit. A také se mi líbilo popisování Kodaně, hned bych se tam vydala. Takže určitě pohodový příběh ke kávě po těžkém dni jako stvořený, určitě doporučuji. Sama se těším na pokračování :)

mariva
22.12.2018 5 z 5

Pohodová odpočinková knížka, která využívá současného trendu žít hygge. Nejen že inspiruje k tomu žít klidněji v "dánském" stylu, ale láká i k návštěvě Kodaně a Dánska celkově. Ještě jsem tam nebyla, ale patří k místům, která bych chtěla navštívit a po přečtení knížky mě láká ještě víc. Autorka napsala více podobných knih, těším se, až vyjde její knížka o Francii.

bookcase
10.12.2018 5 z 5

Příjemná, milá oddechovka. Hygge mě baví. Akorát mi vadilo, když si dvě postavy chvíli vykaly, pak tykaly, pak zase vykaly..

abilea
05.12.2018 5 z 5

Moc příjemná záležitost. Zajímavý námět, skvělé zpracování. Sympatičtí hrdinové. Koncept hygge vyložen mnohem přijatelnějším způsobem, než v nějaké "příručce". A taky skvělý průvodce Kodaní s tipy insiderů.

Áňa 998
02.12.2018 5 z 5

Krásná knížka, která se naprosto perfektně hodí k adventnímu období. Hygge je momentálně velký fenomén, a já jsem moc ráda, že se dostal i jako téma do knih :-)

Honey19
30.11.2018 5 z 5

Oddychové a pohodové čtení. Kniha se mi moc líbila, při čtení jsem měla 100 chutí zabalit se do deky, pít horkou čokoládu a k tomu přikusovat sladké pečivo.

RoseDadas
28.11.2018 5 z 5

V této knize nechybí humor, láska, cestování a štěstí. Když se v těchto chladných dnech zachumláte do peřin, uvaříte si čaj či kávu a dáte si k tomu dobrý zákusek, jako jsem to udělala já, už to vám samo o sobě přinese tu správnou pohodu, a pak se jen stačí začíst do knihy a hned máte úsměv na tváři. Autorka má lehký a příjemně nadýchaný styl psaní.

Monačte
26.11.2018 5 z 5

Za největší umění považuji, když autor (nebo jakýkoliv jiný umělec) dokáže vytvořit něco, co si čtenáři (posluchači, diváci...) zamilují. Proto je pro mě Kavárna v Kodani daleko větší umění, než kdejaký "výjimečný literární počin." A proč jsem si ji zamilovala? Protože popisuje Kodaň tak "chutně," že se tam potřebuji nutně podívat. Protože na každé druhé stránce jsou skořicové rolky, které jsem si během čtení musela koupit tři (což je o tři víc, než za uplynulých pět let). Protože když je Kate zamilovaná, cítím motýlky v břiše i já. A hlavně - protože ten PR výlet do Kodaně přinesl hygge nejen do životů většiny účastníků, ale hlavně do života mého! Už teď se těším na další dobrůtky z dalších měst...

Mimochodem - myslím, že obrázek na titulce se výjimečně povedl! Oproti originálu je podstatně víc "hygge," vystihuje útulnost kavárny Varme a navíc mi ladí ke "čtecí dece." Takže hygge na druhou!

S.monika
23.11.2018 5 z 5

Kniha naprosto naplnila mé očekávání! Děj je hřejivý, milý, vtipný - všechny postavy mě nesmírně bavily a sedly mi. Kniha je klasickou milou romantickou záležitostí a to dánské prostředí a hygge atmosféra tomu přidávají ještě o kousek navíc. Jelikož jsem v Kodani a Dánsku byla, naprosto chápu to Ono, co se postávám tam tak líbilo a všichni (a myslím si, že i čtenáři) tomu propadnou.
S knihou jsem měla nutkání se celá zabalit do měkké deky, udělat ti dobrý hrnek kafe a rozmrazit skořicové šneky z Ikey. Děj sice není nijak přelomový, ale do tohoto sychravého počasí je to ideální počteníčko!