Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1874 407

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

Iris30
08.05.2023 5 z 5

Další romantické čtení od autorky a opět mně nezklamala.
Kniha se mi zatím líbila asi nejvíc.
Popisování chutí je opravdu vynikající, takže večerní čtení jsou pro mne muka.
Příběh se mi moc líbil, nicméně konec byl opět úspěchaný, já bych ho trochu natáhla.

locin
08.05.2023 5 z 5

Knihy od této autorky se mi líbí víc a víc román popletený s cestopisem... Poznáte místa chutě a ještě si u toho přečtěte krásný příběh... Moc příjemné čtení

dooky
20.04.2023 4 z 5

Je zajímavé, pozorovat, jak kterému čtenáři něco padne lépe a dalšímu hůře. Romantické útěky beru popořadě a pro mě je to zatím nejlepší díl. Kodaň byla moc hezká, Brooklyn mě tolik neoslovil, ale Paříž se za mě povedla.

Cucy
13.04.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala :-) Poutavý příběh, Paříž jako na dlani a to pečení. Miluji sladké a u čtení této knihy jsem měla nejednou chuť na nějaký lahodný zákusek.

zuzi1162
12.04.2023 5 z 5

Zatim nejlepsi z cele serie .... ale jeste nemam precteny vsechny :)

kaczka79
10.04.2023 3 z 5

Tak tady bohužel nebude plný počet hvězd. Nejslabší díl celé série romantických útěků. Nemohla jsem se pořádně začíst do děje, jakoby se to táhlo a spisovatelka rychle potřebovala zpracovat zadání... Nejvíc mi lezlo na nervy neustálé Sebastianovo odmítání Niny. Nicméně přeci jen dávám 3*, za popisy cukrárny a chuť se do něčeho sladkého zakousnout...

Simi
08.04.2023 odpad!

Odkládám nedočtené. Připadá mi, jakoby sérii psalo víc spisovatelů. Jak může být Kavárna v Kodani a Čajovna v Tokiu tak skvělé čtení a Hotýlek na Islandu nepoměrně horší. A pak tahle cukrárna. Každému se může líbit jiný příběh, ale ono to není o tom. Je to o informacích, logice a tvorbě příběhu. Vážně někdo může vytvořit románovou hrdinku, která je tak pitomá, aby si těsně před zahájením cukrářského kurzu neprohlédla spižírnu a myslela si, že tam všechno je? A pak ten uboze turistický popis Paříže (Paříž znám jak své boty, tohle hodnocení si mohu dovolit.). Nééé, tohle opravdu dočíst nemohu.

PájaHája
05.04.2023 3 z 5

Tak tento díl mi přišel zatím nejslabší. Jak samotný příběh, tak i cukroví. Ale do další knihy určitě půjdu.

terinkha
02.04.2023 4 z 5

13/2023
Pořád je to hezký a milý. Ještě aby ne, když se děj točí kolem dortíků a navíc v Paříži!
Ale nějak mi to kulhalo, co se celý romantický zápletky týče...Nina mi přišla jako roztomilá trubička, která do svojí stáže fakt dala srdce, ale vlastně vůbec nechápu, kde se nakonec vzala ta láska se Sebastianem. On byl fakt morous a přišlo mi, že to ani k nějakýmu happy endu nespělo, naštěstí jemu se rozsvítí, přestane bejt debil (pardon) a vrhne se na ni a hurá, už je ruka v rukávě.
Nu, v předchozích knihách to šlapalo mnohem líp...
Kniha každopádně splnila to, že jsem si u ní odpočinula a zavzpomínala na Paříž, takže za mě tak 75 % :-)

ElessaRiverbow
31.03.2023 2 z 5

Sérii Romantické útěky naprosto zbožňuju, a proto jsem zklamaná, že tato kniha byla tak špatná. Jediné, co se mi na knize kromě obálky ještě líbilo byl popis jídla a prostředí, to autorka prostě umí na jedničku. Kámen úrazu byly ale postavy. Nina je podle mě zbrklá a někdy se chová nelogicky, a Sebastian mi přišel strašně nesympatický. Už od začátku jsem se do čtení spíše nutila, než abych si to nějak užívala jako u ostatních dílů téhle série. I přesto, že se už delší dobu chystám na Hotýlek na Islandu, tak si od autorky na chvíli dám pauzu.

~ 2,5/5 ~

Mikik
28.03.2023 3 z 5

Líbí se mi asi zatím skoro nejméně ze všech dílů. Ústřední dvojice mi nepřišla sympatická a té chemii mezi nimi jsem prostě nevěřila.

kacaaba
18.03.2023 5 z 5

Oddechová romantika.

bee88maja
15.03.2023 4 z 5

Bonjour !!! a zároveň Au revoir !!! Poslední cukrkandl zpracován. Děkuji za oddych, za touhu cestovat, touhu ochutnat vše, co uvidím.

Naposledy do říše chlapů bez pupíčků, žen s ultradlouhýma nohama, bez vady na kráse. Ale za to ta hlava !!! :D :))) to by chtělo lehce pofackovat. Ovšem přiznejme si to, ani v reálném světě moc nefunguje přímost, že?

Dostala jsem chuť vykrást cukrárnu, zahřešit lehce noblesně, žádný punčák nebo bábovka... hezky po francouzku, eclair - paris brest- macaron... Mon Dieus !!!!
Hladina glykemického indexu prudce stoupá, a boom jackpot diabetes jako hlavní výhra zaručen !!!! :)

aljoska83
14.03.2023 4 z 5

Začátek knihy mě moc nebavil, ale pak se to zlomilo a dočetla jsem, nakonec z toho byla fajn oddechovka. Jen ten konec byl takový odbytý.

LuckaDea
11.03.2023 3 z 5

Z Cukrárny v Paříži mám takové smíšené pocity. Knížka se moc dobře četla a části, které se odehrávaly v cukrárně byly skvělé. Moc se mi líbilo prostředí, do kterého byl příběh zasazený. Na druhou stranu se mi občas nelíbilo (a někdy mě trošku až naštvalo) chování některých postav nebo způsob, kterým určité postavy řešily některé situace. To u mě bohužel trochu zkazilo celkový dojem. Každopádně ale vůbec nelituji, že jsem si knížku přečetla. Nebyla špatná, to vůbec ne. Jen podle mého názoru nedosahovala stejných kvalit jako třeba Hotýlek na Islandu, kterému jsem dala 4 hvězdičky. Proto dávám této knížce 3 a půl hvězdičky (tady na Databázi tedy 3). Nešlo ale o špatný příběh, jde jen prostě o srovnání s jinými knihami z této série.

Laf
07.03.2023 4 z 5

Pěkná a příjemná oddechovka, která neurazí. Čte se dobře. Děj rychle utíká a ještě si užijete krásy Paříže a spousty dortíků, co hrdlo ráčí. Povedená kniha. Vřele doporučuji :)

@pribehyodjany
02.03.2023 1 z 5

Po nadšení z prvních dvou dílů, jsem se pustila do Cukrárny s tím, že to bude "sázka na jistotu". Bohužel, jsem hodně zklamaná a jedna hvězdička pouze za to, že je to napsané čtivě a jste na konci, ani nevíte jak, i když se tam vlastně nic neděje.

Tady podle mě nefungovalo vůbec nic. Ukňouraná hlavní hrdinka, která na co sáhne, to se jí hned podaří. Nepříjemný hlavní hrdina, který je tam víc až na posledních 50 stránkách, takže šance si na něj opravit názor, je spíš mizívá. Chemie mezi nimi podle mě taky žádná. Konec uspěchaný a plný klišé (v minulých dílech se toho autorka víc vyvarovala).

Určitě se k sérii ještě vrátím, autorka píše čtivě a předchozí díly byly skvělé. Pokud tedy váháte se čtením, doporučuji tento díl vynechat a pustit se spíš do jiných (i když nevím, jaké jsou následující, snad ale lepší).

Aaloha
28.02.2023 3 z 5

Romantické čtení, které bylo hodně sladké. Bavila mě Paříž, bavil mě příběh cukrárny, oblíbila jsem si Marguerite, Maddie a Alexe, ale vytáčel mě Sebastian a Nick. Takže to kouzlo zamilovanosti do "pana dokonalého" mi tady chybělo. Ale jako vždy šlo o odpočinkové čtení.

Safrika
28.02.2023 3 z 5

Pro me jeste slabsi nez predchozi dil, zatim se mi libil nejvice prvni dil. Pohodove cteni, nenarocne, ale autorka to vazne umi i lepe.

munka
25.02.2023 4 z 5

Pekná romantická oddychovka, kde sa všetko točí okolo zákuskov . A bonus, prehliadky pamiatok a cukrárni Paríža.

milostné romány Paříž romantika cukrárna anglické romány

Julie Caplin
anglická, 1970