Román pro ženy

Román pro ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457338/mid_roman-pro-zeny-w04-457338.jpg 4 1079 1079

Z ženského hlediska vyprávěný příběh o milostném tápání mladé redaktorky ženského časopisu je psán s ironickým nadhledem muže o generaci staršího. V rámci svých oblíbených "nápadů laskavého čtenáře" autor nyní jakoby mimochodem nabízí téma a formu, která je na naší současné literární scéně velmi módní: milostný román bez skrupulí, psaný velmi mladými autorkami a odehrávající se pokud možno v mondénní pražské společnosti. Roli mladé redaktorky zvládá autor s vtipem a samozřejmým nadhledem, i zde však objevíme autorovu oblíbenou, částečně autobiografickou figuru, která do děje přináší nečekanou pointu. Na daný žánr jde také o trochu jiné téma: osamělost, způsobenou sobeckým přístupem ke vztahu nebo snobstvím, hrajícím si na velký svět. Happy end je pak opravdu jen ironickým vyústěním "ženského románu".... celý text

hellena1523
19.05.2018 4 z 5

Viewegha příliš nevyhledávám, protože nic, co jsem od něho dosud četla, mě nenadchlo ani zbla. Co taky člověk může čekat od komerce, která je autorovou obživou - takřka nic na knize nemá prostor dozrát, protože složenky nepočkají.
Ovšem tentokrát musím i já uznat, že tato kniha se skutečně povedla. Čekala jsem další z knih, do které se budu nutit a od poloviny se sama sebe ptát, zda mám vůbec nějaký důvod ty plky číst dál, ale zcela naopak jsem se smála od začátku do konce, knihu zhltla takřka na jeden zátah a odkládala s pocitem čtenářského uspokojení.
Tleskám, pane Vieweghu, dokázal jste mi, že vážně umíte psát i něco, co mě zaujme a stojí za přečtení. Díky!

anett123
14.04.2018 4 z 5

Přečteno za jeden den a docela jsem se u toho zasmála. Film je taky fajn.

ferda16
23.11.2017 4 z 5

Knižka byla živá, četla se lehce a najednou byl konec. Musím říct, že mě bavila a když jsem poté viděla film, tak se mi to krásně propojilo. Užila jsem si v knížce více detailů a více jsem poznala hrdiny a poté mi k tomu film dodal vtip a obraz.:-)

Nelasp
20.11.2017 4 z 5

Lehká oddechovka, u které nemáte pocit, že by vám úplně klesalo IQ.

anetkapol
19.10.2017

Musím říci, že se mi více líbila kniha než-li film. Takže kdo nečetl, mohu doporučit.

jana3099
07.10.2017 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, no samozřejmě jsem film viděla a ne jednou a audiokniha namluvená Danou Černou se mi taky velice dobře poslouchala. Příběh sám o sobě je velice zajímavý, vtipný a poutavý, takže za mě i tady pět hvězdiček ;-)

Wikira
03.08.2017

Super čtení. Svého času jsem ji četla stále dokola :-)

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Příjemné čtení.

petra3242
28.06.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha. Bavila jsem se u ní. Příběh jsem znala nejprve z filmu. Těžko říct, co je lepší, v tomto případě se film i kniha velice povedli.

Kerberos
18.06.2017 3 z 5

Film lepší než kniha

Aleh
02.06.2017 4 z 5

Tak to je jedna z těch knih M. Viewegha, které se mi líbily. Laura i její matka jsou mi velmi sympatické. Jsou to chytré, vzdělané a samostatné ženy. Ale jak už to v životě bývá, touží i ony po lásce a mužské náruči, která je bude ochraňovat. A tak s nadhledem a humorem sobě vlastním bilancují své životy a partnerské vztahy a věří na lásku na celý život. Moc se mi líbilo i filmové zpracování.

Schwestrn
01.06.2017 4 z 5

Oddechovka, u které se nenudíte"

Adilajla
16.05.2017 4 z 5

Oddechové čtivo. Velice rychle přečtená kniha.

Petule.k93
07.05.2017 4 z 5

Oddechovka, dobře napsaná :)

karolina1733
22.04.2017 5 z 5

Vieweghovu tvorbu miluju a Román pro ženy nebyl vyjímkou!

Kalima206
17.03.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka :-)

Dominice
15.03.2017 5 z 5

supr knížka, dobře se četla... I když jsem jí četla v prváku na intru... :) hodně jsem se u ní nasmála :) za mě palec hore :)

Delinka
30.01.2017 3 z 5

Nejsem moc fanoušek tohoto žánru knih (i filmů), ale díky povinné četbě jsem se do toho pustila. Ano, přiznávám...nejprve jsem viděla film a ten se mi zalíbil, a tak když jsem dostala do ruky maturitní seznam knih, neváhala jsem a měla jsem jasno. Knihu jsem přečetla. Není nijak náročná na četbu - zařadila bych ji k "oddechovkám". Nijak mě nezklamala, ale ani nijak zvlášť neohromila.
Každopádně doporučuji všem, kteří rádi čtou a chtějí si odfrknout po náročném dni... :)

koki.veru
15.01.2017 4 z 5

Mohe prvni knizka od tohoto spisovatele a jsem rada,ze jsem si ji diky ctenarske vyzve precetla. Prijemne oddychove cteni :-)

Alaglesia
07.12.2016 4 z 5

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film a byla jsem mile překvapena, jak věrně se film zachoval ke knize. Je to jeden z mála případů, kdy se mi líbila kniha i film, úplně stejně. Určitě se ke knížce vrátím. Je nenáročná a hlavně končí happyendem. :-)