Román pro ženy

Román pro ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457338/mid_roman-pro-zeny-w04-457338.jpg 4 1079 1079

Z ženského hlediska vyprávěný příběh o milostném tápání mladé redaktorky ženského časopisu je psán s ironickým nadhledem muže o generaci staršího. V rámci svých oblíbených "nápadů laskavého čtenáře" autor nyní jakoby mimochodem nabízí téma a formu, která je na naší současné literární scéně velmi módní: milostný román bez skrupulí, psaný velmi mladými autorkami a odehrávající se pokud možno v mondénní pražské společnosti. Roli mladé redaktorky zvládá autor s vtipem a samozřejmým nadhledem, i zde však objevíme autorovu oblíbenou, částečně autobiografickou figuru, která do děje přináší nečekanou pointu. Na daný žánr jde také o trochu jiné téma: osamělost, způsobenou sobeckým přístupem ke vztahu nebo snobstvím, hrajícím si na velký svět. Happy end je pak opravdu jen ironickým vyústěním "ženského románu".... celý text

kuky921
22.10.2014 2 z 5

Musím smeknout před Renčem, jelikož na základě této knihy vytvořit tak pěkný snímek, musel být docela zážitek. A ještě ta hudba :-)
Knížka za mě nic moc

smilly
19.08.2014 3 z 5

Nic proti Míšovi, je to báječnej, milej kluk, ale víte vy vůbec, kolik on si za rok vydělá, he?
No je-li venku tak padesát stupňů a i velbloudi chcípaj horkem a nechcete plítvat energii na přemýšlení, pak vězte, že tato kniha je značka ideál. Ona je totiž občas i vtipná, teda pokud se zrovna Pažout producíruje nahej po bytě své současné i bývalé lásky, epické. Je to ale vcelku zvláštní, že současná imaginární žena, tedy Laura, nachází svou spřízněnou duši zrovinka v tomto idividuu z reklamky, chlastá, pije, kouří, má jiné a určitě nechodí ven se smetím, hulvát. Já tedy všem romantickým duším doporučuji, ať se vrátí k Jane Austen a znovu se zamilují do pana Darcyho, to je totiž muž jak má být. „#“ gentleman

1v8na
01.08.2014 2 z 5

U této knihy jsem měla možnost porovnat zfilmovanou verzi a původní psanou podobu. Vzhledem k tomu, že se mi ve většině případů knihy líbí víc, u téhle musím bohužel konstatovat, že film byl nesrovnatelně lepší.

slonyk
14.07.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :-)

azeret92
22.05.2014 5 z 5

Toto je nejlepší knížka od tohoto autora, kterou jsem četla ( mimo Báječných let pod psa). Oddychová , úsměvná četba, skvělý námět. Moc se mi to líbilo. Film je také skvělý.

vlcice326
19.05.2014 5 z 5

Na to,že to je od Viewegha,tak to bylo pěkný ! :) Fakt se mi to líbilo.

Ladys
13.03.2014 3 z 5

Nic zásadního, ale jako oddychovka to funguje. Znovu číst nebudu

Aniga
06.03.2014 5 z 5

Skvělý nápad , skvělá kniha....
Také by se mi líbilo si číst v metru dopisy, kdybych jím jezdila :)

Madi
03.01.2014 2 z 5

Mňo...vzhledem k tomu, že je to Viewegh (nejpřeceňovanější český autor), se to dalo kupodivu dočíst až do konce. Poprvé a naposledy. Film se mi líbil.

pidalka777
05.12.2013 5 z 5

Je super.

Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Co si tak matně pamatuju, tak filmové zpracování mi přišlo krapet lepší.

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Román pro ženy se mi hodně líbil. Laura, která se zamiluje do ex milence své mámy. To vše přináší úsměvné situace.

Mikejla1308
10.07.2013

Nejdřív jsem viděla film a pak četla až knihu. Obojí se mi líbilo. Ideální doplněk k relaxu.

Luczie
22.06.2013 2 z 5

Další dílo z pera Michala Viewegha, k tomu není moc co dodat. Naprosto nenáročné čtení k vodě, ale zázraky od tohoto autora opravdu čekat nemůžeme.

_sjuu_
27.05.2013 1 z 5

použita pro výplň času u opalování, moc mě nenadchla, vrat se k ní nebudu

MonisPop
26.05.2013 3 z 5

Prostě román. Neočekávala jsem více.

tyzik.cejka
07.05.2013 1 z 5

taková kravina to si už nepřeču

valovapeta
27.04.2013 3 z 5

no, taková trošku blbost, ale dočetla jsem ji, vracet se k ní určitě nebudu, ale na oddych dobrý...

malazluta
15.03.2013 3 z 5

Když jsem ji četla, tak jsem se bavila, ale to už je hodně dávno. Přiznávám, že teď už se k Vieweghovi nemám chuť vracet.

mautina7
01.02.2013 4 z 5

Přečteno při opalování se u bazénu. Prostě ideální kniha pro letní rozptýlení..