Román pro muže

Román pro muže https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108/roman-pro-muze.jpg 3 658 93

Rafinovaná kompozice, rychlý dějový spád, slovní a situační humor a v neposlední řadě i autorova schopnost empatie jsou už tradiční zárukou čtivosti jeho knih. Tentokrát je k přednostem Vieweghova psaní nutno přičíst i nekompromisní ráznost, s níž v románu otvírá dveře „třinácté komnaty“ mužského světa. Dobovou kulisu románu tvoří autentické výroky bývalých i současných českých politiků a nejvyšších státních činitelů, které z této fiktivní „pánské jízdy“ chtě nechtě dělají trpký příběh nás všech… Román pro muže je dvacátou knihou Michala Viewegha. Možná proto je nejen knihou o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky, ale také bilancující, mnohdy až sebeironickou reflexí úspěšného spisovatelství. ... celý text

Lutzka
11.04.2020 1 z 5

Tak to bylo hodně špatné. Už dlouho bojuji s tím, že Viewegh se stává nečitelný (míněno nedá se to číst). Vhodné leda na zabití času do vlaku a následnému použití na založení ohně. Přečteno jen proto, že v době koronavirové byla nabízena e-kniha zdarma.

Taralcielle
27.08.2019 4 z 5

Ale jo. Je to prostě Viewegh. Od doby, co jsem viděla i film, nesmazatelně spojeno s panem Donutilem.
Místy jsem byla trochu rozpačitá a bylo tam na mě až moc vulgárních výrazů.

vladislav6610
16.03.2019 4 z 5

Po čem muži touží, o čem přemýšlejí a jací vlastně jsme. A tak trochu o tom,jak se píše román.

ronave
12.02.2019 2 z 5

Kniha je čtivá, poutavá a vyvíjí se podle mužských představ a myšlenek. Najdeme zde i nádech erotiky.
Celkově bych řekla, že je to slabší dílo.

Nicolka77
20.12.2018 2 z 5

Pro mě osobně film o trošičku lepší než knížka. Ale je to asi proto, že mi vadilo jak autor vlastně do celého deje sam zasahoval..to jak vyprávěl že je v aule studentů a tak..nesedelo mi to do deje knihy

annettka1098
14.12.2018 4 z 5

Knize jsem se vyhýbala, protoźe jsem vidéla v kinech film a nelíbil se mi. Protoźe ale jedna z hlavních postav nese mé jméno, hodila se mi kniha do výzvy. A překvapila mne, protože se mi líbila. Ze začtátku mi trochu vasilo utíká od děje k autorovi, ale autor tím krásně ukázal, jak jeho tvorba vzniká. Velmi to oceňuji. Byl to velmi zajímavý zážitek!

Zuzaniee
05.12.2018 1 z 5

Film me bavil vic nez kniha.Kniha me zklamala.

aginecka
24.10.2018 3 z 5

Nebýt čtenářské výzvy, nečtu. Vtipné to není, ale oceňuju, že to má spád. Tzv. ugly truth.

SilvieSisinka
02.10.2018 5 z 5

Kniha mě bavila více jak film.Tři sourozenci středního věku.Soudce,novinář,televizní publicistka.Jeden sourozenec se dozvídá o jeho vážné smrtelné nemoci.Domluví si společné lyžování jako rozloučení s bratrem.Navíc jako bonus dostává k ubytování v hotelu,lyžování i krásnou mladou striptérku.Kniha otvírá dveře "třinácté komnaty"mužského světa.Humor této knihy byl opravdu skvělý.

Aleh
12.07.2018 4 z 5

Tři sourozenci, tři životy a tři osudy, jejichž vzájemné propletení bylo zvláště po smrti rodičů silnější než u jiných sourozenců. Pohled do mužského světa a podrobné vykreslení charakterů jednotlivých aktérů knihy. Autor si nebral servítky a zvláště nejstaršího Cyrila při popisu jeho povahy opravdu nešetřil. Nakonec se však ukáže, že mít peníze, velký vliv, známosti a moc ovlivňovat druhé lidi snad není jen to, co světem vládne. Chtělo by se mi napsat, že mě to nebavilo tak jako Román proženy. Ale bavilo. Jen téma bylo smutné, bylo ze života. A po přečtení i zhlédnutí filmové verze příběhu zůstala spousta otázek a přemýšlení o smyslu života.

CHezunka
02.07.2018 2 z 5

Tato kniha byla pro mě velkým zklamáním a zároveň první zkušenost s tímto spisovatelem. Byla přehnaně sprostá. Když se začlo mluvit o zfilmování , nevěřila jsem, ale je to snad poprvé, co mohu říct, že film je milionkrat lepší než kniha.

AdamGranet
01.05.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl až po shlédnutí, dnes již kultovního stejnojmenného filmu. Což nepochybně udělalo mnoho dalších čtenářů, z toho plyne horší hodnocení zde a dílo nelze objektivně posoudit. A to z důvodu dokonalého ztvárnění hlavní postavy Miroslavem Donutilem a díky nesmírně šťastnému obsazení všech ostatních postav ve filmu. Je to mimořádně zdařilé zachycení lidských povah. Michal Viewegh patří právem k nejčtenějším autorům.

Lily101
23.12.2017 2 z 5

Jediným důvodem, proč jsem knihu četla, byl ten, abych pronikla do světa příslušníků mužského pohlaví. Mé očekávání bylo jakž takž naplněno, ačkoliv i přesto mi kniha připadala velmi povrchní. Líbilo se mi pojednání o tom, jak je těžké ustát zatěžkávací zkoušky vztahu(první dovolená, společné bydlení), dále o souvislosti vulgarismu v řeči muže a skutečných citech nebo vlastnostech tohoto muže. Opravdu mě pobavila strana 95, kde nejstarší poučuje své sourozence o promocích jakožto radostné události.

Uvědomuji si, že se u hodnocení zohledňují pouze záležitosti týkající se knihy. Chtěla bych tedy tímto alespoň bokem vyjádřit obdiv autorovi za to, jak si dokázal poradit ve velmi těžké chvíli (odvést děti k sousedům a zavolat si záchranku). Autorův žánr není úplně moje gusto, ale určitě si od něj ještě něco přečtu (snad vlivem oné prosincové události roku 2012).

ferda16
23.11.2017 2 z 5

Tak po knížce Román pro ženy jsem se celkem těšila, ale byla jsem zklamaná. Tato knížka se nepovedla. Nebyl to rozhodně můj šálek kávy!!!

CHezunka
07.10.2017 2 z 5

kniha naprosto o ničem, akorát jedno sprosté slovo za druhým. Když se přišlo s tím, že se kniha zfilmuje, nemohla jsem tomu uvěřit, ale pozor, film je vážně mnohonásobně lepší než kniha.

de_baques
29.08.2017 5 z 5

svižné vtipné čtení, řekl bych, že kniha patří mezi čistý realismus - absolutně nešustí papírem. Hláška "oni mají své ceny (literární kritika), ty máš své volvo" je dokonale přesná.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Mám ráda Román pro žene, tak jsem chtěla vědět, jaký bude pro muže. Docela zklamání.

petr4927
07.07.2017 3 z 5

Chtěl jsem zjistit, co všichni mají na jednom z nejčtěnějších českých autorů, nicméně nepřišel jsem na to. Kniha je relativně čtivá, ale po literární stránce rozhodně nejde o zázrak. Ovšem je krásnou sondou do ryzího buranství i plachosti. Co si vyberete vy?

Zoy
23.05.2017 2 z 5

Kniha u které se vůbec nemusí myslet a v tomto případě film daleko lepší, než kniha

Petule.k93
11.05.2017 1 z 5

Kniha mě vůbec nebavila..Co řádek tak sprostý slovo..Došla jsem do poloviny a dál už jsem se k ní nemohla dokopat.