Roky pod psa

Roky pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206482/mid_roky-pod-psa-8sg-206482.jpg 3 345 74

Wolfe Brothers série

Cameron a Ruben Wolfovi se rvou dnem i nocí, spřádají ujeté plány, aniž by domýšleli jejich důsledky, a pro rodiče, sourozence i všechny holky, které obdivují, jsou to jen budiž ničemové, co to nikdy nikam nedotáhnou. Jenže když se Cameron poprvé zamiluje, nic už není jako dřív... Příběh patnáctiletého australského kluka s širokým srdcem a praštěnými nápady je dojemný a zábavný zároveň a Zusak opět nezůstává nic dlužen své pověsti výjimečného vypravěče.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Underdog , 1999

Nikusha
09.09.2023 4 z 5

Věrohodně popsané situace teenagera, který je přesvědčený, že jeho pocity a potíže jsou ty nejhorší věci na světě. Všichni jsme to zažili a je fajn si na to vzpomenout. Teď, když máme opravdové problémy.

Lenka541
01.02.2023 3 z 5

Přečteno díky Čtenářské výzvě. Příběh nenáročný, čtivý,ale nijak zvlášť zajímavý. Zlodějka knih to prostě není.

TaťkaMF
03.09.2022 4 z 5

Ke knize jsem se dostal přes Čtenářskou výzvu a nečekal jsem upřímně vůbec nic. Byl jsem příjemně překvapen. Velmi čtivé, zábavné, až mi bylo líto, že příběh nebyl delší. Ale tak snad v dalších dílech. Možná jsem objevil svého dalšího oblíbeného autora.
"Kristus? Ty fakt existuješ?"
"Proč bych kurva neměl existovat?"

dominika8192
30.07.2021 5 z 5

Zusak je jeden z mála autorů, který dokáže úchvatně psát absolutně o ničem. :-) Zápletka je opravdu jednoduchá, ale styl vyprávění je tak imaginativní a snový, že je radost to číst.

Renatka11
06.04.2021 3 z 5

Podepisuju to, co napsala Luciluc přede mnou, skoro každé písmenko, takže se nebudu opakovat. :)

Luciluc
31.08.2020 3 z 5

Zusak je můj oblíbený autor, četla jsem od něj Posla, Zlodějku knih a Clayův most a byla jsem zvědavá na jeho prvotinu Roky pod psa. Je to taková "zusakovská jednohubka", čte se to dobře, ale nebavilo mě to. Hlavní postava, Cameron Wolfe, mě neupoutala, ani nikdo z postav vedlejších. Dějově se vlastně nic moc neděje, hlubší myšlenku, pokud tam byla, jsem nepochytila. "Snové kapitoly" mi přišly nadbytečné.
Slabé tři hvězdičky a uvidím jestli se vůbec někdy pustím do pokračování.
"Samozřejmě jsme věděli, že není možný, aby se nám to povedlo. Jediná potíž byla v tom, že se nám to povedlo." (kap. 7)

pablito
05.01.2020 3 z 5

Knížka je čtivá, má i myšlenky. Nicméně udělal jsem asi chybu, že jsem nejprve přečetl Když psi pláčou, která nasadila laťku hodně vysoko.

Jonny
01.11.2019 3 z 5

Čtivá oddechovka, nic víc, nic míň.

Andrea_I_Am
04.09.2019 5 z 5

hrozně mě mrzí, že jsem knihu neznala v době, kdy jsme byla staá jako hlavní hrdina. To bych se v ní našla od začátku do konce a fakt si to užila. Takhle ve mně vyvolala vlastně jen vzpomínky, ale i za to jsem ráda.

JointlieKat94
03.09.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi rychle a docela se mi i líbila.

Je to vyprávění patnáctiletýho kluka, kterej dělá samý průšvihy s bráchou Rubíkem. Pak ale potká dívku a vše se změní. Asi.

Každou kapitolu odděluje sen, který se mu zdál. Je to hezké, a možná si i přečtu pokračovaní. :)

JAnD
03.08.2019 3 z 5

Číst se to dalo, i jsem se u toho zasmál, ale další díl mne vůbec neláká.

Niky91
30.06.2019 3 z 5

Rychle přečtená knížka.

maryska09
21.06.2019 3 z 5

Kniha je spíš povídka ve které se toho zas tak moc nestane. Jako náhled do hlavy adolescenta je dobrá, ale nevím zda to stačí k tomu, abych přečetla druhý díl.

JFK117
17.04.2019 4 z 5

U mě dobrý, knížka se četla sama. Víckrát už ji asi nedám, ale jsem ráda, že jsem ji potkala.

Hotovson
05.03.2019 4 z 5

Dobrý :)

Ne každej může bejt skvelej, vynikající, nejlepší. Většina je nás průměrnejch, ale je důležitý si to nijak moc nebrat a hlavně se z toho nepos*** :)

Tak jsem rád, že je i knížka o tzv. lůzrech, docela jsem se nasmál.

postrach
07.12.2018 4 z 5

Oddechové čtení.určeno spíš mladší generaci.

anitram1975
21.09.2018 5 z 5

Autorův styl psaní se mi velmi líbí. Téma dospívajícího kluka, který se hledá v životě a má pocit, že mu nikdo nerozumí se sice opakuje i v "Poslovi", ale i tak se mi Roky pod psa moc líbí, mám ráda autorovy metafory a jeho styl.

Frederick
15.08.2018 5 z 5

Při čtení jsem měl chuť některé postavy praštit, ale tak to asi mělo být.

ThrisaManx
21.05.2018 4 z 5

Jednoduchý velice oddechový příběh, který v sobě neskrývá nic hlubšího ani smysluplnějšího, který mě ale svou existenciální melancholickou atmosférou neskutečně chytil. Kniha mě bavila, slovo "lůzr" mi už pomalu lezlo krkem a s hlavním hrdinou jsem se dokázala vcelku i ztotožnit. Jen tedy podle vyjadřování a myšlenkových pochodů bych si myslela, že je mu méně než patnáct. Ale klukem jsem nikdy nebyla, tak nevím :) Markus Zusak umí vskutku poutavě vyprávět, takže jsem zvědavá na další díl. Jen je opravdu potřeba odpoutat se od té přirozené potřeby neustále srovnávat (např. s Poslem a Zlodějkou knih), ten příběh si pak vychutnáte mnohem více.

Anagythlin
17.04.2018 3 z 5

Sice kniha neměla kdoví jakou zápletku, ale mělo to něco do sebe (nebo je to tím, že já si vždycky něco najdu). Bavil mě pohled na svět kluka v mém věku. Vlastně jsem se dobře vžila do jeho pocitů a už asi vím, jaké to je, každý den večeřet žampiony s rajčatovou omáčkou a být odmítán holkou, po které toužíte.
Vyčkejte si do posledních stránek, protože minimálně jeho noční vytí na dvorku s bosýma nohama vás přesvědčí, že ten kluk se nevzdává.

prvotina dospívání

Markus Zusak