Rok na statku

Rok na statku https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332198/bmid_rok-na-statku-ThV-332198.jpg 4 8 3

Jak se žije na statku? Děti a zvířátka tam čeká nejen práce, ale i zábava a dobrodružství. Příběhy slepice Adély, krávy Ryšulky, jehňátek Flipa, Flapa a Flopa, ale i lišky Bystroušky, žížaly Dany a jejich kamarádů, dětí Sebastiána, Cecila a Emílie, doplňuje množství pestrých ilustrací, které zaujmou právě ty nejmenší čtenáře.... celý text

Pro nejmenší
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

21 histoires pour vivre-- Une année la ferme , 2005

barca9312
20.05.2023 5 z 5

Přečteno s dětmi, příběhy z farmy během celého roku, jednoduché čtení, velké obrázky a málo textu

Barabora
29.12.2020 4 z 5

Moje oblíbená kniha z dědství. S hezkým obrázky.

Petja
07.02.2017 2 z 5

Kniha pro nejmenší děti s kýčovitými obrázky a místy až příliš jednoduchými příběhy s kostrbatým překladem do češtiny . Původní nápad dobrý - kniha zobrazuje, co se děje na statku během celého roku. Příběhy jsou krátké, takže i malé děti u nich vydrží. Zvláštně je zde ale propojen svět lidí a zvířat, jednou do toho ještě vstupuje tajemný skřítek. Překladatel nechal části postav pro nás těžkopádná nebo pro nás neobvyklá francouzská jména (chlapec Cecil, prasátko Pipi), části zas dal ryze česká (liška Bystrouška), postavy mezi sebou hovoří nepřirozeným jazykem. Dcerka si knihu díky ilustracím velmi oblíbila, pro mne je však za trest ji číst.