Vražda s přípitkem

Vražda s přípitkem https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64625/vrazda-s-pripitkem-64625.jpg 4 10 2

Roderick Alleyn série

Příběh anglické divadelní společnosti, hostující na Novém Zélandě, jejíž ředitel je na oslavě narozenin své ženy, obletované první herečky, zavražděn. Pátrání se ujímá vrchní inspektor Scotland Yardu Alleyn, který je zde náhodně na dovolené.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Vintage Murder , 1937

Anasa
06.05.2022 1 z 5

Nemohu si přidat do svých přečtených knih, nedočetla jsem, a to ze dvou důvodů. Kniha začíná ve vlaku, kde se inspektor Alleyn seznamuje se členy divadelní společnosti. Ještě že je na začátku seznam postav! Stále jsem listovala dopředu a hledala jsem, kdo je kdo. Pak dojde k vraždě na večírku. Je odhalena totožnost inspektora a Alleyn je přizván k vyšetřování. Postavy přicházejí k výslechu. Jedna, druhá, ... Vzdala jsem to na devadesáté stránce. Nuda, nuda, nuda.

čef
17.10.2020 4 z 5

Velmi klasická detektivka. Každý si může sám řešit rébus, kdo je vrah. K tomu zde má plánky i přehlednou tabulku – co, kdo, kdy. Řešení potom ani nemůže být příliš překvapivé, pokud čtenář disponuje alespoň průměrným IQ. Třeba je to vše až příliš názorné a podrobné, ale klasika je klasika, tak to zde bývá.

vraždy detektiv na dovolené

Ngaio Marsh
novozélandská, 1895 - 1982
1972  79%Zpěv v rahnoví
1988  84%Poslední opona
1985  85%Třikrát superintendent Alleyn
1970  79%Vejde vrah
1995  78%Nedokončený portrét

Kniha Vražda s přípitkem je v