Mistři zločinu

Mistři zločinu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64626/mistri-zlocinu-64626.jpg 5 10 2

Roderick Alleyn série

Detektivka, v níž inspektor Alleyn odhaluje vraha mezi vyznavači výtvarného umění na venkovském sídle známé malířky. Půvabná malířka organizuje malířské kurzy, mezi jejichž účastníky panuje občas propletenec sympatií, uražené ješitnosti a intrik. Ty vrcholí kuriózní vraždou mladé modelky, za níž následuje vražda jejího milence. Případu se ujímá autorčin oblíbený hrdina inspektor Alleyn, který se rychle orientuje v atraktivním prostředí i ve složitých vzájemných vztazích všech podezřelých a brzy dospěje k překvapivému rozluštění nezvyklého případu. ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Brána

Artists in Crime , 1938

Aghatte
31.12.2021 5 z 5

MOC se mi to líbilo, obzvláště dvoření inspektora :-) Obě vraždy v neobvyklém ďábelském provedení.
Příjemná byla i epizoda s maminkou.
Jdu na další díl.
Ovšem obálka je jedna z nejhnusnější, co jsem kdy viděla. Děsila mě! Podle nicneříkajícího názvu a šílené obálky bych si knihu nikdy nevybrala.

Marla
26.09.2016 5 z 5

Oddychová kniha s noblesním a elegantním inspektorem Alleynem, kuriózní vraždou a velice nečekaným pachatelem/i když, jak pro koho, já jsem vraha nikdy neuhádla/:)))
Hezké čtení, jedno z mnoha mé oblíbené spisovatelky.

vraždy venkov

Ngaio Marsh