Smrť v Delfíne

Detektivní příběh o krádeži vzácné shakespearovské památky z budovy londýnského divadla a následné vraždě. Kniha obsahuje dva detektivní romány: "Smrť v Delfíne" a "Omamná vôňa" Death at the Dolphin - Fontana Collins, London, Glasgow 1972 - přeložila Zora Juráková False Scent - Fontana Collins, Glasgow 1975 - přeložila Viera Makarová...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88892/smrt-v-delfine-88892.jpg 4.216

Roderick Alleyn 24.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Tatran (Bratislava)

Death at the Dolphin / False Scent, 1972

Kniha Smrť v Delfíne

13.06.2018

Tato povídka se mi ze začátku zdála nezajímavá, hlavně z důvodu divadelního prostředí, které mne zrovna moc nebere. Ale potom se příběh rozjede a čtenář se nestačí divit. A ten konec je jedna velká jízda. Za mne tedy zase hodnocení nejvyšší a jede se dál :-).

Koka
09.11.2016

Autorka dokázala veľmi hodnoverne zobraziť divadelné prostredie s jeho typickými vlastnosťami: žiarlivosť a ohováranie medzi kolegami, primadonstvo, hystéria, talent prevažujúci nad zdravým rozumom atď. Ale vykresliť metódy a postupy kriminálneho vyšetrovania pánov z Yardu - to už jej moc nešlo. Zatiaľ čo pomery v divadelnej šatni pôsobili úplne autenticky, s postupmi a dedukciami inšpektora Allyena si akosi nevedela poradiť a tak si vypomáhala ostrým filmovým strihom. Dočítala som to do posledného písmenka, a ani tak som sa nedozvedela, ako policajný inšpektor prišiel na to, že vrahom je práve .... , no, ten, kdo ním aj bol. Do druhého príbehu som sa už ani nepustila.

konicekbily
01.11.2016

Klasika se závěrem v thrilleru.

woodward
28.09.2015

Ngaio Marshová má ráda divadlo a umí psát detektivky. Příběh o Shakespearově rukavici patří podle mě k nejzdařilejším detektivkám o inspektoru Alleynovi. Je to klasika, žádné sociální sondy, tepání nešvarů, temné stránky života okatě vystrkované do popředí, ani bezhlavé střílečky a honičky. Prostě anglická klasika postavená na logice, se špetkou humoru a napětí. A dokonalá znalost divadelního prostředí, jak je pro tuto autorku typické. Pět hvězd.