…a ležel tam mrtvý muž

…a ležel tam mrtvý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64620/bmid_a-lezel-tam-mrtvy-muz-GfR-64620.jpeg 4 23 8

Roderick Alleyn série

Na staré šlechtické sídlo ve Frantocku se sjíždějí různorodí hosté, aby se věnovali neobvyklým zábavám. Nevinná „hra na vraždy“ však skončí nečekanou tragédií. Každý z přítomných má sice skálopevné alibi, ale vrchní inspektor Alleyn si dokáže poradit i s takovou záhadou

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

A Man Lay Dead , 1934

konicekbily
22.07.2023 4 z 5

Úvodní kniha řady, kde hlavním hrdinou je Roderick Alleyn. Současnice paní Christie zvolila již dříve používaný scénář "hra na vraždu" a po nalezení skutečné mrtvoly se pátrání rozšiřuje i jiným směrem. Podle mne to nebyla dobrá odbočka, další knihy s inspektorem považuji za lepší.

Aghatte
25.12.2021 3 z 5

Docela příjemná detektivka, jen mi vadí ty výkřiky chvály, co ji provázejí na obálce, zas taková bomba to vážně není.
A přivítala bych nákres přízemí a klidně i jednotlivých pokojů v patře,
( myslím, že v některé jiné knížce od N. Marsh i plánek domu byl ), když se kladl takový důraz na to, kdo kdy kde byl, nebyla jsem schopna to pobrat, a v hlavě si to srovnat.

Olšan
11.02.2017 1 z 5

Inu, je to prvotina.

Marla
06.10.2016 5 z 5

Není nad dobrou, klasickou, anglickou detektivku!

evca7271
18.05.2016 2 z 5

pekne cteni

Plútarchos
05.03.2016 3 z 5

Kniha je takovým typickým příkladem staré dobré klasické anglické detektivky. Staré rodové sídlo, uzavřená společnost, jedna mrtvola a vrah uvnitř skupiny hostů. Vrchní vyšetřující inspektor Alleyn a Nigel Bathgate rozmotávají spletitý případ vraždy, motivy a chování jednotlivých zúčastněných. Tajemné ruské bratrstvo, rituální starobylá dýka jako vražedná zbraň, milostné pletky oběti, alibi podezřelých - to vše vytváří kolem čtenáře neproniknutelnou mlhu, v níž se ukrývá vrah.
Je to pohodová a čtivá detektivka, zvládnutelná za dva večery.
--------------------
"A teď, Bathgate," řekl Alleyn, "jděte do haly, mlčte a netvařte se, jako by se mělo dít něco důležitého. Pamatujte si -- chci získat co nejvíce objektivních zpráv o chování hostů během rekonstrukce. Tak už jděte, proboha. Zvoní, světla v domě zhasínají, opona se zvedá. Vážení přítomní, posaďte se, poslední jednání začíná."

marek1278
07.10.2015 4 z 5

Moje první setkání s inspektorem Alleynem a bylo to setkání více než příjemné. Až do posledních chvil jsem netušil, kdo byl vrahem. Jsem zvědavý na další knížky

kolacky
25.05.2013 5 z 5

První, kterou paní N.M. vydala, a poslední, která mi chyběla... Inspektor Alleyn a Nigel Bathgate přicházejí!