Zimní oheň

Zimní oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/bmid_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 5 572 175

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Vintereld , 2018

perpe2a
07.05.2020 4 z 5

Z celé série za mě nejslabší díl, sice dávám 4 hvězdy, ale kdyby se mi tak moc nelíbily předešlé dva díly, dala bych hvězdy 3. Za mě poslední díl neměl spád. Ale i tak lepší průměr.

111moni
06.05.2020 5 z 5

Výborná kniha,minulost,kterå ovlivnila přītomnost a osudy všech.Udælosti,které čekaly desītky let na vyřešení. Autor nezklamal, jeho knihy se čtou velmi dobře, žådná klišé ,přīběh je dobře vykreslen a do posledních stránek čtenáři neví, kdo je kdo.

Mlsnákočka
06.05.2020 5 z 5

No teda, tato kniha je pecka! Naprosto skvěle vypracovaná zápletka, která vás vtáhne do děje a nepustí. Autor si s vámi pohrává jak kočka s myší a ve výsledku jsou vlastně podezřelí všichni. K tomu všemu je kniha psaná krásným stylem, jaký se jen tak nevidí. Rozhodně se poohlédnu i po dalších titulech od tohoto autora.

Lenkys
23.04.2020 5 z 5

Toto je opravdu skvěle napsaná kniha. Neskutečně mě bavil příběh, postavy, prostředí. A konec mě nezklamal, což mohu říci u málokteré knihy. Každou volnou chvíli (a že takových chvil mám teď opravdu málo) jsem četla a četla. Doporučuji všemi deseti.

marcela0282
22.04.2020 5 z 5

Pribeh se mi moc libil, kazdou chvilku jsem si rikala, ze uz mam jasno, jak se veci maji a najednou bylo vse jinak... A pak zase jinak :) ke kladnemu dojmu prispelo i prostredi, kde se dej odehraval... Vzpomnela jsem si na sve detstvi v prirode, kde jsme s partou prozivali nase ponekud obycejnejsi "rostarny". Kniha je napsana velmi ctive a nezbyva nez doporucit dalsim :)

MirKop
22.04.2020 5 z 5

Ett stort kompliment, herr Anders!
Omlouvám se za lámanou švédštinu, ale Andersovi musím složit upřímnou poklonu, protože toto bylo MISTROVSKÉ DÍLO...

Když jsem si prohlížel přebal knihy, říkal jsem si, zda mě příběh o žháři a jeho dopadu na malou vesničku vůbec chytne...prvních 30-40 stran jsem se nemohl vůbec začíst, ale jakmile Laura dorazila do Skåne, dostal příběh velmi rychlý spád a z knihy jsem si pomalu mohl udělat vějíř, jak ty stránky rychle lítaly...

Dějové linky 1987 a přítomnost byly velmi propracované, stejně jako všechny postavy. Zvratů je ke konci hned několik a 4 slova na konci tomu daly jen 4 pomyslné třešničky - jedním slovem VÝTEČNÉ.

reňa30
20.04.2020 3 z 5

ach jo-tak dlouho jsem ještě knihu nečetla..trvalo mi, než mne začala bavit cca od 300té strany, potom už nešla odložit..bohužel

ddkk
13.04.2020 5 z 5

Tak především - Zimní oheň mě fakt bavil. Do poslední chvíle mne autor úspěšně vodil za nos a dařilo se mu tajit, kdo vlastně se za dávnými i současnými tragickými událostmi skutečně skrývá. Navíc se mi moc líbila forma, jakou je kniha napsaná. Nenápadné prolínání dvou časových os, lehounké naznačování, svěže ubíhající současný děj a trocha mystéria...Ve skutečnosti pořádný propletenec postav a jejich osudů, které se, jak jinak, navždy ovlivnily...

Za mne příjemné počtení, po kterém se Anders de la Motte stává mým oblíbeným autorem. Doporučuji a dávám za pět.

Korba2468
09.04.2020 3 z 5

Autorův styl se mi velmi líbí, ale tahle kniha mě z celé série bavila nejméně, děj mě moc nezaujal.

certik003
09.04.2020 5 z 5

Vlastně by se všechny autorovy knihy daly popsat shodně. Jsou velmi čtivé, napínavé a po několika zvratech, kdy všechny moje teorie padnou, přijde velmi překvapivý konec. Doporučuju a těším se na další knížku.

luckomar
08.04.2020 3 z 5

Až moc ponuré prostředí a dost dlouhé. Konec byl překvapující, jak ostatní píšou, ale od druhé třetiny jsem četla už jen přímou řeč protože toho bylo moc

venda99
03.04.2020 5 z 5

Tohle byla zajímavá story. Čtivé a napínavé. Ke konci přináší každá kapitola šokující odhalení. Člověk už pak neví čemu má věřit a kdo je kdo.

kuttnerovka
02.04.2020 5 z 5

Literární konzert!! Perfektní od začátku do konce. Mělo to všechno, autor mě chvilema dokonale zmátl a to jsem si myslela, jak už vím pachatele apod. Promyšlené, mělo to spád, tajemno, sympatie postav. Nemá chybu a těším se na jarní příběh.

Sabča92
02.04.2020 4 z 5

Thriller s dávkou mrazivého ohně! Ano, ano a potřetí ano! Touto knihou jsem se seznámila s autorem a jsem nadšená! Rozhodně se chystám i na předchozí díly série. Skvěle mrazivý a napínavý příběh. Autor si se mnou hrál, a já mu věřila každou zápletku. Pokaždé, když jsem si myslela, že už jsem na to přišla, chvilku si mě povedl na vodítku, abych se v tomto přesvědčení utvrdila, a posléze mě vyvedl z omylu. Opravdu velké nadšení!
Hodnotím 4,5/5*

HMirka55
31.03.2020 4 z 5

Proti předchozím dílům se mi zdála lehce slabší, méně napětí a chyběla mi atmosféra. A za konec, který je podle mého názoru na autora příliš laciný, ubírám jednu *. Těším se na další.

VeronikaAug
26.03.2020 5 z 5

To bylo fantasticky! Celá série skvělého Anderse je prostě dechberouci. Zimni oheň je plný napětí od začátku až do konce, kdy mi i ukapla slzicka. Nejsou to klasicke detektivky, spíš nevyjasnenosti. Vrazdy nebo i třeba jen nestastne náhody s lidským motivem. Navíc úplné miluju to jeho vykreslení prostředí a postav. Mám několik autorů, které opravdu obdivuju a co jsem od nich četla bylo skvělé svým vlastním způsobem - Jo Nesbo pro jeho genialitu, Michaelu Klevisovou pro do puntíku dotažené detektivní romány, Asu Larsson pro dojemné příběhy s důrazem na intuici a teď i Anderse, který mi nejvíc asi připomíná tu Asu. Moc doporučuju, byla to radost tenhle týden travit večery s Andersem a jeho naprosto nejvíc famoznim Zimním ohněm. "Nic není nemožné, ani to, co není možné."

jeny-v
26.03.2020 5 z 5

Super, za mě 5 hvězdiček. Pane de la Motte - povedlo se. Příběh pětačtyřicetileté Laury, která se vrací po smrti své tety Heddy do osady u jezera vyřídit pozůstalost. Souběžně s tím se odvíjí příběh šesti kamarádů - Jacka, Petera, Laury, Tomase, Iben a Milly, kteří byli součástí neštěstí, které se stalo před třiceti lety s následky, které si nesou po celý život. Už od začátku měla kniha zajímavý spád, kdy se střídala zápletka s napětím a spletitými vztahy. Konec gradoval až do lehkého mrazení, ale nezklamal.

happy-smile
26.03.2020 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, ale několikrát jsem se v průběhu čtení musela ujistit, co je to vlastně za knihu a kdo ji napsal. Celkové vyznění je totiž spíš takový thriller pro ženy. Pokud tento žánr máte rádi, tak neváhejte. V opačném případě se připravte na to, že třetí roční období je trochu jiné než předchozí dvě...

Agatha84
16.03.2020 5 z 5

Asi nemohu dodat více než zjištění, že pan autor s každou svou knihou zvyšuje laťku. Nemám připomínek, příběh byl fantastický,postavy "barevné", styl vyprávění pohlcující. Mňamka :-)

Ajuszka
14.03.2020 5 z 5

To byla zase jízda. To si takhle čtete dost propracovaný příběh, před koncem už si já, téměř ostřílený čtenář tohoto žánru, řeknu, že vím jak to celé je. Na jedné stránce se ukáže že jsem měla pravdu ale jakmile ji otočím, spadne mi brada. A pak mě ještě malým dodatkem dorazí. Prostě skvělé čtení, doufám že jarní příběh tu bude co nevidět