Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401760/bmid_podzimni-pripad-M9f-401760.jpg 5 655 205

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Höstdåd , 2017

haidy
30.05.2022 5 z 5

Ja miluju celou serii rocnich obdobi, tezko rict, ktera je nejlepsi, ale tahle mi v hlave uvizla asi nejvic. Do posledni chvili nevite co se stalo, strida se tu minulost s pritomnosti a konec me dostal. Opravdu vyborna kniha.

Cajda
24.05.2022 5 z 5

Dobře se čte a pořád si říkáte: "kdo a jak to udělal, co se stalo a kdo všechno je do toho případu zapletený".
Nenáročná, i když napínavá detektivka.
Doporučuju :o)

Mirek240
23.04.2022 5 z 5

Ta knizka je fakt dobra :) na zacatku sice trosku zdlouhavejsi, ale o to rychlejsi zaver. Samozrejme jsem hltal, jak to vlastne bylo, ale co musim opet vyzdvihnout, stejne jako u Konce leta, vykresleni mestecka, mistnich postav a atmosfery, kde osobni a rodinna pouta jsou to nejdulezitejsi. Za me velky palec nahoru.

jiri77
04.04.2022 5 z 5

Hodně dobrý detektivní thriller, kterému nechybí naprosto nic. Velmi dobře popsaná psychologie postav ,napínavý děj a zápletka. Kniha mě bavila a určitě budu v sérii (roční období) pokračovat.

Pepina19
23.03.2022 4 z 5

Líbilo se mi to. Zajímavý příběh z minulosti, který zasahoval dlouho po jedné zlé události do dalšího života lidí, kteří měli svou vinu, ale to nejhorší neprovedli.

Ajina76
28.02.2022 5 z 5

Jedním slovem úchvatná. Od autora má první kniha a už jdu hledat další. Nemám moc ráda prolínání časových pásem, ale tady to bylo velmi dobře a nenásilně propojené.

moudivlacek
12.02.2022 4 z 5

Příběh, který vypráví o pěti kamarádech a nešťastném osudu jednoho z nich. Vypráví o lidech, kteří se během chvilky změní a všem to změní to i jejich osud. Nová velitelka Anna nejen bojuje se svým uvedením na post v novém místě, ale i se vztahem dcery po smrti jejího otce.
Prolíná se tu několik otázek - kamarádství na život a na smrt, sobeckost, egoismus, věrnost a touha žít a nechat žít. Je to smutné vyprávění, pro mne i dost reálné, rozhodně ve mne zanechala dost hluboký zážitek.

AlbionFoxyFox
30.01.2022 5 z 5

Má čtvrtá zkušenost s autorem a opět jsem byla nadšená. Hodně se mi líbí propojení minulosti s přítomností, prostředí a vztahy v menším městě a velmi sympatická hlavní postava. Až mě mrzí, že další knihy nejsou, tento styl mi totiž dokonale sedí.

cihaja
26.01.2022 5 z 5

Toto je třetí kniha z tetralogie, jsem velmi spokojená - švédský venkov, záhada z minulosti skvělé propojená se současností, kdy i hlavní představitelka /vždy žena, vždy věku cca 40-50let/ nemá nezajímavý osud. Nejde o seversky brutální příběh, ale napětí se vyskytuje. Knížky jsou plné překvapení, mají spád.

senbja
19.01.2022

Líbila se mi Jarní oběť i Konec léta, ale Podzimní případ zatím nejvíc. Z různých důvodů jsem četla tuto knihu nebývale dlouho, ale tentokrát jsem se nemusela k již přečtenému vracet, protože jsem si pamatovala, o čem byla předcházející část. Možná to bylo dáno i tím, že jednotlivé kapitoly jsou poměrně krátké, což mi v tomto případě velmi vyhovovalo. Anna byla sympaťačka o to víc, že se uměla poprat nejen se svým hendikepem, ale také se všemi, kteří toho chtěli jakkoliv zneužít. Už se pouštím do poslední knihy s "nábojem" ročního období. Přechod od podzimu k zimě tak nebude přerušen. :-) Teď mám víc času, Zimní oheň už na mě čeká.

Shardlake
18.01.2022 5 z 5

Autor opět používá dvě časové období, a to rok 1990, kdy se parta pěti přátel rozhodne na konci léta naposledy vykoupat v lomu a při níž dojde k události, kterou v roce 2017 opět rozkrývá a vyšetřuje policistka Anna. Příběh je čtivý a čtenář se nemůže odtrhnout od knihy, dokud nepřijde všemu odhalení na kloub. Doporučuji.

Olous1
17.01.2022 5 z 5

Tak toto bylo opravdu moc dobré počteníčko. Zápletka zajímavá, velmi dobře zpracované a konec opravdu překvapil. Dopadlo to úplně jinak než jsem předpokládala. Za mě 100%.

Arsi007
02.01.2022 3 z 5

Autorovo knihy jsou pomalé, dějově rozvětvené a střídající minulost a přítomnost. Svým tempem mi připomínají knihy Bernarda Minniera, ovšem Minnier umí vytvořit mrazivou atmosféru, napětí a konec je sice překvapivý, ale může si k němu čtenář dojít sám. De La Motte naopak nechává čtenáře hodně dlouho v nejistotě a jeho závěry jsou tak nahodilé, že nemáte šanci je uhádnout. Bohužel stopy, které za sebou při čtení nechává jsou rychlostí blesku smeteny ze stolu a v závěru se objeví vždy něco zcela nového, co celý případ vyřeší a vy jste akorát naštvání, že si s váma autor hraje.

Pro milovníky rozvětvených detektivek ale říkám rozhodně ano! Je to i tak nadprůměr.

IG: @hanybooks

Rade
16.12.2021 5 z 5

První setkání s autorem. Pro mě výborná detektivka. Vše tak, jak to mám ráda, nic překombinovaného, žádné přehnané akce, žádné nelogické přemety.
Téma: dvě časové linie, kamarádi z mládí, dávné tajemství, dávné lásky, dávné křivdy, záhadná smrt - a současnost po 27 letech. Možná výchozí zápletka často používaná, ale na mě to prostě funguje. Sympatická vyšetřovatelka, která nemá aureolu nezdolné hrdinky, zato se pomalu, za pomocí indicií, se kterými je postupně srozumitelně seznamován i čtenář, dobírá pravdy, psychologie postav je tentokrát uvěřitelná, vše skvěle šlape, i emoce tu zafungují. Rozumné množství postav. A světe div se, mně se docela líbily i závěrečné akce, a to u mě nebývá. Výtečně vymyšlené, hezky, leč přiměřeně zamotané a hlavně velmi logicky rozmotané.
Po dlouhé době u detektivky po dočtení tleskám a jdu pátrat po dostupných dalších dílech.

Awča
03.12.2021 5 z 5

Skvěle napsáno, nechtěla jsem než číst a číst!
Bavily mě všechny postavy a linie příběhu, i ten konec.
Autorka házela drobečky nápověd, přesto mě konec překvapil.
Velmi povedené, a kdyby bylo pokračování, okamžitě se po něm vrhnu.

AlenaF
09.11.2021 4 z 5

Bezvadný thriller.

MiraRunaway
08.11.2021 5 z 5

Konec léta mě nijak extra nenadchnul, tak jsem váhala. Podzimní případ jsem dočetla včera a už dnes se mi po Anně stýská a mrzí mě, že s ní nestrávím další krásné chvíle. Pes Milo byl pro mne, paničku teriéra, třešnička na dortu :) První jsem se obávala, že 460 stran je moc a pak jsem se sama divila, jak to šustí a kvůli knížce si i přivstala. Četla se skvěle. Nebylo tam žádné hluché místo, žádné tahání vařené nudle. Prostě jízda. Od začátku do konce. Kapitoly z minulosti naprostá špička. Velké krásné překvapení. Nemůžu jinak než chválit a doporučit.

Kaja1
04.11.2021 5 z 5

To četlo samo, nepostrádá to napětí, pořád se něco děje. Líbí se mi postava Anny, která není dokonalá, ale nevzdává se. Konec byl překvapivý. Už se těším na další díl a budu doufat, že De La Motte napíše něco dalšího.

FejKýý
29.10.2021 3 z 5

Tak a mám tuhle bichličku za sebou. Trvalo mi to přečíst dokonce kratší dobu než Konec léta. Tam ale myslím spíš šlo o to, že jsem neměla čas. Protože nevím zda se mi tento příběh líbil více nebo ne. Každopádně konec zase byl tak trošku "wau" jako i v KL. Bohužel mě ale chybělo na konci dost věcí.. Pár konverzací s některými, pár omluv.. Třeba vědět jak to dopadlo s její prací? A taky mám pocit, že už jsem přišla tímpádem na styl autora jak nás vždycky zmate a v Zimním ohni a Jarní oběti už to čekám a vím co a jak brát a nebrát vážně. Kniha mě začala bavit až zhruba od strany 300, klidně bych ji osekala. Příběh dobrý ale mírně natahovaný. Jeho knihy mě víc baví, když je tam i ta minulost. Pak minulost přestane a je to horší. V knize jsem odhadla jen jednu věc. Takže za mě plus. A mínus dávám za to, že někdy mi hrdinka přišla hloupější a někdy byla dost chytrá. Nešlo to dohromady, jak se to asi zrovna v příběhu hodilo. Stejně nejvíc na této sérii mám ráda, jak spisovatel tam umí hodit tu atmošku. Takže je fakt super, číst je v tom daném období a já už se těším až si dám Zimní oheň v lednu.

katallinka
29.10.2021 5 z 5

Tak tohleto bylo úžasné podzimní čtení! Příběh byl velmi zajímavý a neskutečně čtivý. I přes celkem velký počet stránek jsem se ani chvilku nenudila. Postavy se tady oproti prvnímu dílu hodně povedly. Brala bych klidně celou sérii s Annou, Agnes a Milem. Navíc konce autor umí skvěle, i když něco jsem odhadla.