Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401760/bmid_podzimni-pripad-M9f-401760.jpg 5 655 205

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Höstdåd , 2017

Kami33
31.03.2023 5 z 5

Čtivá knížka, která má vše, co má napínavý příběh mít.

kalinka99
28.03.2023 5 z 5

Perfektní krimi příběh ze švédské krajiny.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Mám ráda příběhy, kde se prolíná minulost s přítomností a tento autor to umí opravdu skvěle. Prostředí malého města kde má každý svá tajemství, jejich vztahy nejsou tak čiré, jak obyvatelé dávají najevo a Anna vše pomalu odkrývá, ikdyž jí většina lidí podkopává nohy.
Rozuzlení mě zase (jako u léta) dostalo, zkrátka perfektní práce.

hlenicka
28.02.2023 5 z 5

2.dil v sérii Ročních období byl o 100% čtivější a zpracovanejsi než jednička.
Annu, hlavní postava, jsem si hned oblíbila a i její dcerku a psa Mila. Co se stalo před 27 lety a co to má společného s novým případem?
Psáno tím stylem,že neodložíte dřív, než dočtete poslední kapitolu. Postavy a místa tak popsané,že se ocitnete v knize také. Těším se na další zimní příběh!

FilipHaring
25.02.2023 4 z 5

Veľmi dobre napísaná detektívka. Od prvej strany som sa od nej nemohol odtrhnuť. Koniec bola slušná jazda.

Květ
21.02.2023 5 z 5

Podzimní případ jsem četla ze série Ročních období jako poslední a dalo by se říct, alespoň pro mě, to nejlepší nakonec. Knížku jsem hltala od začátku až do posledních řádek. Žádná hluchá místa, promyšlený děj, střídání časových linek, pochmurná a smutná atmosféra. Autor vás nenechá knížku odložit a když, tak jen na chvíli, protože prostě musíte vědět, jak to tenkrát bylo... Můžu doporučit.

Miláček484
12.02.2023 5 z 5

Moc pěkné, začátek pozvolný, ale pak jsem přímo hltala a přečetla za víkend, konec úžasný, knížka mě fakt uchvátila.

Hakate
11.12.2022 5 z 5

Podzimní případ, tento příběh nás spolu s Annou zavede do pochmurného deštivého Skane, kde nás čeká jeden starý případ s velkým otazníkem a plno tajemství.
Motteho styl psaní, smysl pro detail, provázanost časových linek minulosti x přítomnosti a napadivost, čtivost, akčnost, rozuzlení, mě dostaly už v Konci léta.

Příběh mě velmi oslovil, ihned mě vtáhl do děje, konečné rozuzlení bylo parádní. Postavy propracované, sympatické.

Opět sever ukazuje, jak skvělé má spisovatele a jak brilantně umí psát.

Skvělé dílo a tuto sérii doporučuji.

Ossinky
25.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Napínavé, promyšlené, děj na sebe navazoval, nic se zbytečně neprotahovalo, "akční" části měly spád, na konci do sebe vše zapadlo...prostě paráda, krásně se to četlo a bylo to mnohem lepší než Konec léta. Vřele doporučuji.

kahoma
22.11.2022 5 z 5

Bezvadná kniha! Rozhodně doporučuji! A už se chystám na další autorovy knihy!

princesse
27.10.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Začetla jsem se ihned a letělo to a letělo a najednou konec. Takže se vrhnu na další díl. Až na pár překlepů to bylo parádní čtení. Určitě jsem spokojená a doporučuji.

.berenika.
25.10.2022 5 z 5

- opět perfektně vykreslovány postavy
- už po 50 stranách jsem musela vědět jak to bylo
- autor Vás nenechá knihu odložit, skvělé až do konce
- koncept odložených případů jsem si zamilovala a tohle se opět povedlo

alca-212
23.10.2022 5 z 5

Povedený příběh, závěr překvapil.

Angelicca
16.10.2022 5 z 5

Opět perfektní kniha na podzimní večery. Hlavní hrdinka je sympatická a celkově mě příběh, kde se prolíná minulost a současnost hodně bavila. Těším se na další knihy od autora.

koki.veru
27.09.2022 5 z 5

Super příběh. Od začátku jsem čekala, jak to vše vlastně bylo a na konci jsem byla hodně překvapená. Po dlouhé době zase povedená knížka.

Niu
25.09.2022 5 z 5

Skvělý příběh. V knihách se mi líbí právě tento typ vyprávění o dobách minulých, přátelství až na věky, a pak i ten dopad na současné dění. Trochu jsem se vrátila sama do devadesátek, což byl pro mne čas dětství. Anna s Agnes se mi trochu pletly, než jsem si zvykla, kdo je kdo. Anna jako vyšetřovatelka na mne působila chvilkama dost nijace, ale byl to záměr autora, aby si nechala nakašlat na hlavu a pak velmi mile překvapila rázností, co se v ní skrývá. Stejně jako v prvním případu i zde byla arogantní autorita, která zametala pod koberec (bylo jich mnohem víc). Oblíbila jsem si Jense, ale mrzí mne, že nedostal větší prostor. Agnes mi k srdci nepřirostla. Psáno to bylo čtivě, že jsem opravdu chtěla vědět celé to rozmotání. No, ve výsledku to bylo víc zamotané, než by se mohlo zdát, ale ten úplný závěr by někoho napadnout mohl. Jen by mne zajímalo, jak to bylo dál, co zmínění obyvatelé Nedanas. Za mne super čtení, které jsem si nechávala na první podzimní dny. Doporučuju.

veronika4001
11.09.2022 5 z 5

Od začátku skvělé - napínavé v očekávání, že se bude něco dít. Stěhování do nového nájmu tohle všechno doprovází a neobejde se bez nových pocitů - vedle některých nutkavých a vtíravých přicházejících z minulosti, jsou tu nečekaná setkání a situační okamžiky. Zpočátku zvláštní pocit z domu a ten pocit nahání strach a jakousi odtažitost. Rok 1990 není uzavřen nebo jak jinak si vysvětlit prolínání časových os a tendenci na události navázat. Časové osy jsou blízké, události začínají splývat a víc zapadat do sebe. Lidé si pamatují a většina těch, kteří žili v roce 1990, žije i teď. Promlčený trestný čin se stává pojítkem pro vlastní vyšetřování aktuálního trestného činu. Přibývá dramatu. Příběh hned na začátku osloví, protože už tehdy má děj a začátek je spouštěčem pro nadcházející události. Je to kniha, která na dlouho udržela moji pozornost. Autor ví, co píše a jak to psát. Ta kniha má u mě jednoznačné "ano".

SilvieSisinka
07.09.2022 5 z 5

Čtivá oddechová detektivka.Vynikajici vysvětlení na konci knihy proč,kdo,jak.

esfinge
22.06.2022 4 z 5

Začátek trochu zdlouhavejsi, ale závěr parádní.

Nymfadora.T.
02.06.2022 4 z 5

Moc pěkné, napínavé, překvapivý závěr. Zatím asi nejlepší z celé série .