Robinsonka

Robinsonka https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54224/robinsonka-54224.jpg 4 612 94

Misha*
20.07.2013

Je to pěkná knížka, ze začátku trochu zdlouhavá, nudná, nakonec mě ale moc bavila :)

Fortuna
26.05.2013 3 z 5

Robinsonku jsem si vybrala do čtenářského deníku. Zezačátku se mi moc nelíbila, ale pak jsem si jí docela oblíbila. Je hezká i jako film. :)

Vojslava
19.11.2012 5 z 5

Robinsonku jsem jako malá měla dost ráda - jak se vypořádat se zdánlivě neřešitelným a přitom se vlastně nenechat okrást o dětství. Naštěstí i dobrého konce se čtenář dočkal...

Alca007
06.07.2012 3 z 5

Knížku jsem jako malá četla několikrát a vždy se mi moc líbila. A říkala jsem si jak bych to zvládla já, zda bych byla taky tak dobrá a odvážná. Ted v dospělosti má člověk jiný pohled, ale i tak je to zajímavé čtení.

Willie
21.04.2012 3 z 5

Bylo zajímavé sledovat, jak odvážně čelila Bláža všem nástrahám domácnosti a jak skvěle nakonec vše zvládla. Myslím že za to, i za to, jak se s celou situací vyrovnala, jí můžeme obdivovat. :) Knížka se mi líbila, i když některé pasáže nebyly zrovna nejzábavnější... :)

Ikkju
06.03.2012

Přestože jsem kluk, v boji s domácími pracemi mi byla hrdinka knihy vzorem. Ikdyž mám občas pocit, že bych se místo luxování raději obklopil palisádou, a vzdoroval náporu rozzuřených domorodců (manželky a hladových koček x)

Val
28.02.2012 5 z 5

Dodnes si vzpomínám na děj této moc hezké knížky. I když byla povinnou četbou, měla jsem ji moc ráda.

valentýna
29.01.2012 5 z 5

Překvapilo mě, že tahle kniha je tak málo hodnocená a ceněná, četla jsem jí už dávno, ale pamatuji se, že na mě dost zapůsobila, jako na mladou holku, která nevěděla zcela nic o životě, natož o takových starostech. Kdo z mladých by to dnes dokázal ? Pořád hodně záleží na rodině a výchově v ní.

Oter
28.09.2011 5 z 5

Krásná knížka o mladém děvčeti, které se po smrti matky musí starat o chod domova a utíká do světa fantazie. I když je kniha tendenčně napsaná, je milá a věřím, že dívkám se bude líbit i v dnešní době.

WEIL
23.08.2011

Román je silně sociálně akcentovaý, a byl dvakrát zfilmován.

Dell
13.05.2011

Když jsem knížku četla, bylo mi asi devět let a tehdy se mi celkem líbila. Její tendenčnost jsem asi nechápala, takže jsem vnímala příběh jako takový. Nebyla jsem nikdy velká čtenářka dívčích románků, moc srovnání nemám, nicméně to málo, s čím srovnávat můžu, bylo skoro vždy horší.
S tak obrovským odstupem si nedovolím knihu hodnotit.

starenapanena
11.04.2011 5 z 5

Souhlasím s Pajdulkou.Možná by některým neuškodilo Robinsonku si přečíst....Kniha na tu dobu dobrá.Líbila se mi.Proč ,ne?Sic smutná ale pravdivá.

Pajďulka
07.04.2011 3 z 5

Na tu dobu není nejhorší. Pořád je lepší než někteří dnešní "umělci"

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Mě se líbila ikdyž je tendenční.