Příliš krásná dívka

Příliš krásná dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181593/bmid_prilis-krasna-divka-yZy-181593.jpg 4 122 44

Robert Marthaler série

Začalo to jako pohádka. Jednoho mrazivého zimního dne se ve vinařské vesnici na úpatí Vogéz objeví neznámá dívka. Ujme se jí osamělá vdova. Po její smrti krásná neznámá zase zmizí… Frankfurt uprostřed léta: v městském parku se najdou děsivě zohavená těla dvou mladých mužů. Stopy na místě činu ukazují na ženu. Komisař Marthaler se svým týmem zahajuje horečné pátrání po cizince, již očití svědci popsali jako okouzlující krásku. Čas však pracuje proti nim. Než se komisař o krok přiblíží k řešení případu, je v luxusním hotelu brutálně zavražděn reportér. A vzhůru nohama se převrátí i Marthalerův osobní život – jeho nová spolubydlící Tereza představuje pro samotářského melancholika velké pokušení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Ein allzu schönes Mädchen , 2011

TeaPeter
05.08.2016

Tato kniha je jedna z nemnoha, kterou jsem nedokázal dočíst. Přišla mi prostě dějově divná a i tak nějak divně napsaná. Když už jsem to vzdal, tak jsem zalistoval na konec - divné pocit zůstal... Hvězdičky dávat nebudu.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Šlo to.

knihomolka525
03.07.2016 3 z 5

Vadila mi překombinovanost.Jakoby zašmodrchaný uzel.Ale německá detektivka si to žádá :-)

soukroma
04.04.2016 2 z 5

Pro mě bylo spíše utrpení knihu (do)číst... Zatímco začátek sliboval něco originálního, či alespoň zvláštního, postupně se příběh překlápěl do divna až nesnesitelna. Příliš krásná dívka ustoupila do pozadí a v pozadí nakonec zůstaly i motivy a vysvětlení vražd, zatímco v popředí se usadil (doslova) hlavní vyšetřovatel - frankfurtský komisař s mnoha vlastními démony.
Zatímco démoni ovládají skoro všechny moderní vyšetřovatele (doufám, že jen ve fikci), ať jsou z jakékoli země, tento komisař všechny předčí svou únavou a vlastně neochotou plně se věnovat jakémukoli vyšetřování. Neustále cítí, že potřebuje pauzu, že je nevyspalý, že už "několik hodin nejedl", že se kvůli odpočinku pomalu projde či užije si celý víkend, a přitom nebude na vyšetřování vůbec myslet. Nu, takto by se dnes opravdu daleko nedostal v jakékoli práci, natož pak při vyšetřování vraždy. Pro mě byl tento do absurdna zdůrazněný nevhodný přístup k věci natolik zásadně nepřijatelný, že mě celá kniha postupně jen popudila.

Majdule
07.03.2016 4 z 5

Zvláštní a vlastně velmi smutný příběh o utrpení a vině, o tenké hranici mezi obětí a viníkem. Je jiný i v tom, že velmi brzy pochopíte, kdo a proč vraždy spáchal, takže vlastně sledujete potvrzení svých dohadů a práci policie. Seghers ovšem podle mě velmi dobře pracuje s bílými místy v ději, na nichž je samozřejmě postavena každá detektivka. Umí vzbudit pochybnosti, probudit domněnky. Velmi se mi líbí hlavní hrdina, citlivý člověk, jen kousek od osobní krize. Postupem času se mi přibližuje a já se zájmem sleduji jeho osud. Vyvrcholení příběhu nechalo ledacos nevyjasněného, jak se asi v životě taky stává. Ale nechalo to ve mě pocit nedotaženosti, určitého zklamání.
Mám ráda evropské, zejména středoevropské detektivky, rozumím v nim lidem, jejich motivacím, prostředí. O to víc mě těší, že nacházím tak kvalitní autory, tak blízko našich hranic.

Lenka1981
01.03.2016 3 z 5

Kniha se dobře četla, byla zajímavá a napínavá, ale dle mého by si zasloužila lepší konec. Ten, který v ní byl, mě sice překvapil, ale zůstal z něj jen rozpačitý pocit něčeho nepovedeného a v reálném životě těžko uvěřitelného. K mým oblíbeným se nezařadí.

santa1212
14.02.2016 3 z 5

Pěkná detektivka. Trochu brzy jsem měl pocit, že znám pachatele, ale jinak pěkně napsáno a dobře se četlo.

P...
21.11.2015 3 z 5

Osobně mi přijde jako nejslabší z celé série, dějově nejméně napínavý. Kdyby tato kniha byla napsána jako první, asi bych se do další nepustila, ale tím, že mám za sebou dvě ze série (Nevěstu na sněhu nenechám dlouho čekat), tak jsem si komisaře Marthalera a ostatní postavy oblíbila a byla jsem zvědavá na jejich osud.

kejty91
08.08.2015 5 z 5

Strhující příběh od kterého se po pár desítkách stránek nejde již odtrhnout. Jako u něktrých dalších knih potřebujete vědět, jak to dopadne a kdo to nakonec vše dělá...Autor mě několikrát oblafnul...osobně velmi doporučuji.

Makii
25.06.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, není to špatné čtení. I když ten úplný závěr mi přišel dost těžko uvěřitelný.

BlackFun
20.06.2015 3 z 5

Naprosto průměrná detektivka - neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Během čtení mě několikrát napadlo knihu odložit, ale vzhledem k omezeným zásobám na léto (knihovna zavírá), jsem se přesvědčila a knihu dočetla. Zápletka zvláštní, konec divný...

hanap
13.05.2015 4 z 5

Zajímavé , trochu tajemné , fajn komisař Marthaler , pro mě se stal oblíbeným vyšetřovatelem

Palele
20.04.2015 4 z 5

Mám ráda Seghersovy knihy, i když jsem je četla v obráceném pořadí a komisaře Marthalera jsem si definitivně zařadila k mým oblíbencům.

LuciLux
05.04.2015 4 z 5

Pro me lehce odbyte a neprekvapive rozuzleni,ale jinak pribeh,ktery me temer zcela pohltil.Styl psani mi hodne pripominal Galbraitha/Rowlingovou.Spousta vyborne vykreslenych postav,detailni (a pro mnohe mozna zbytecne) popisky, osobni zivot komisare Marthalera...mozna je to postarsi vybusny mrzout,ale Seghers jej popsal tak,ze se nemohu dockat dalsich dilu teto serie.

Selinute
29.03.2015 4 z 5

Moje první od Segherse. Tato detektivka, nebo spíše psychologický román, mně přišel trošku rozvláčný a samotné pátrání probíhalo pomaleji, než jsem čekala. Naopak se mi líbila postava komisaře Mathalera, jeho láska k vážné hudbě, dobrému jídlu a jeho zajímavě se rozvíjející vztah k české dívce Tereze. Kniha byla čtivá, zajímavá a jiná než všechny severské. Konec byl pro mě trochu zvláštní, možná malinko neuspokojivý, neboť žádné velké překvapivé odhalení se nekonalo. Ale možná tím vším byl i poutavý - tak proč ne?!

Vilas1979
14.09.2014 2 z 5

Podle hodnocení jsem čekal rozhodně víc, obrovské zklamáni. V půlce jsem měl chuť knihu odložit, postava komisaře Marthalera mi byla od samého začátku silně nesympatická. Nudný, vždy korektní, ale na druhou stranu občas se neovládající, nerudný chlapík. Nechtěl bych s ním mít dvojdomek. Děj se příšerně vleče, autor často zabíhá do zbytečných podrobností, jako třeba popis přes půl stránky, co se zrovna Marthalerovi zdálo. Zajímavá je snad jedině postava tajemné dívky Manon, jinak je to naprosto tuctová detektivka bez špetky atmosféry. Další šanci asi Seghers nedostane, je mi líto.

šipek
01.06.2014 4 z 5

Tak jsem dočetl a musím říci dobré. Čtivá srozumitelně napsaná kniha, jednu hvězdičku jsem ubral za stále opakující se jména.

magnolia
08.05.2014 3 z 5

Detektivky nečtu moc často, spíše na doporučení. Tato se mi četla dobře, zajímavě vystavěný příběh, hlavní hrdina mi byl sympatický. Jen jsem ke konci trochu přeskakovala popisy práce a myšlenky, závěr mohl být taky o něco víc dramatický. Ale někdy bych si zase nějakou další knihu od tohoto autora ráda přečetla.

MaLoMe
09.03.2014 3 z 5

Je zvláštne čítať sériu v poradi 4,3,1. Žial takto to vychádza. Na druhej strane, kedy som ako prvú čital túto knihu, asi by som sa k ďalším nedostal. V prvej knihe sa Jan Seghers ešte iba hľadal. Je to lepší psychologický román ako kriminálny. Bolo zaujímavé spätne čítať ako sa Robert stretol s Terezou.

Hella
04.03.2014 4 z 5

Není špatné, ale oproti předchozím dvěma titulům přece jenom o fousek slabší. Každopádně i tak je to nadprůměrná kniha.

detektivní a krimi romány

Jan Seghers
německá, 1958
2013  76%Příliš krásná dívka
2011  84%Spis Rosenherzová
2014  81%Nevěsta ve sněhu
2012  83%Partitura smrti
2016  68%Spiknutí Starmoney

Kniha Příliš krásná dívka je v