Nevěsta ve sněhu

Nevěsta ve sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207121/bmid_nevesta-ve-snehu-EaT-207121.jpg 4 142 41

Robert Marthaler série

Ať půjdeš kamkoli, najdu si tě. Ať zemřeš kdekoli, budu u toho… Vlastně to měl být radostný den. Kriminální komisař Robert Marthaler se těší, že odpoledne vyzvedne na letišti svou přítelkyni Terezu, která se po třech letech vrací do Frankfurtu. Hned ráno ho však zavolají k vraždě mladé ženy. Stačí jediný pohled na mrtvé tělo a je jasno: před smrtí musela vytrpět dlouhé mučení. Marthaler a jeho kolegové tuší, že s obvyklou vyšetřovací rutinou se tentokrát nikam nedostanou. Budova nového policejního prezidia na Adickesově třídě se ocitne pod vodou, Marthalerův tým se proto odstěhuje do starého činžáku. Mezi bednami a nadávajícími stěhováky musí objasnit jeden z nejobtížnějších případů v dějinách frankfurtské kriminální policie. A navíc musí Robert Marthaler řešit několik dalších problémů. Kvůli vraždě zapomene odvézt Terezu z letiště. Ta se mu neozývá, jako by se po ní slehla zem. K jeho týmu přidělí mladého policistu, se kterým má nevyřízené účty. A když se na tiskové konferenci více než oprávněně rozčílí, má to své následky. Individualistický, nepohodlný komisař, který byl svému šéfovi už dlouho trnem v oku, je postaven mimo službu… (www.pitaval.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Die Braut im Schnee , 2005

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

všimli jste si taky že Seghers dokáže zahrát velké divadlo s málo herci?Nepotřebuje do svých příběhú nainstalovat spoustu postav a na nich postavit překombinovaný děj.Pořád jsem nevěděla čím mě knihy Segherse upoutaly a ono to bylo tohle

soukroma
21.05.2016 2 z 5

Věnovala jsem svůj čas i druhému dílu této "krimi" série, abych nekřivdila autorovi na základě Příliš krásné dívky, kterou jsem velmi zkritizovala. Nu, moje podezření se ale potvrdilo, a Nevěsta na sněhu pro mě byla ještě mnohem horší (divná zápletka, oběť a vrah, dostatečně nevysvětlené, ještě horší přístup k vyšetřování, do toho pokračuje podivný vztah i podivný život komisaře, navíc ještě ubylo místních reálií Hamburku), slabých 30%, a tím opravdu s autorem končím.

astroweb
13.04.2016 2 z 5

No, řeknu vám, do dvou třetin to byla celkem nuda. Příliš, ale opravdu příliš popisu osobního života pana komisaře, nikoli zrovna záživným stylem. Už jsem váhal a rozmýšlel se, jestli to vůbec mám dočíst, pár stránek jsem přeskočil, i když to nemívám moc ve zvyku. Poslední třetina napínavější. Nic moc.

tanika
02.03.2016 5 z 5

Čtivá, napínavá detektivka, osobně se mi líbila více než než Partitura smrti. Snad jen konec byl příliš rychlý.

ritz
15.12.2015 4 z 5

Čtivá, napínavá knížka, sympatický komisař. Pro mě úplně nové prostředí, německou detektivku jsem ještě nečetla, za mě doporučuji k přečtení.

davas
02.12.2015 4 z 5

velmi dobrý detektivní příběh,který závěrem graduje.Čte se to dobře,ale podle hodnocení jsem čekal víc.Tím,ale nechci říct,že se mi to nelíbilo,jen jsem čekal více překvapujících momentů a zvratů ...slušná práce za 4 hvězdy

Selinute
14.09.2015 4 z 5

Výborná, originální detektivka, která pro mě však byla o malinko slabší než "Příliš krásná dívka".

kejty91
26.08.2015 4 z 5

Kniha při níž budete cítit tolik protikladů v sobě.

Každopádně mi přišla slabší než Příliš krásná dívka - ta mi přišla rozepsanější a i konec nebyl ukončen znenadání.

Alienn
24.08.2015 4 z 5

Velmi čtivá detektivka, pravda ta první část trochu trochu rozvleklejší, ale i tak hodnotím kladně, za přečtení rozhodně stojí.

LuciLux
23.08.2015 5 z 5

Seghers více než zdárně naplnil má očekávání vložená do série s Komisařem Marthalerem a po dobré Příliš krásné dívce nám servíruje o třídu lepší, propracovanější a napínavější Nevěstu na sněhu.

Makii
10.08.2015 5 z 5

Pro mě mnohem lepší než "Příliš krásná dívka". Bylo to napínavé, příběh se mi líbil. I komisař Marthaler mi byl nějak sympatičtější. Ráda si přečtu další knihy od tohoto autora.

Acquenta
30.06.2015 5 z 5

Není co dodat, perfektní !

Hella
06.02.2015 5 z 5

Absolutně dokonalá detektivka, napínavá, originální, s překvapivým rozuzlením. Upřímně doporučuji!

nikol2178
18.01.2015 4 z 5

Knížka byla moc hezká, i nápad byl super, ale dávám jen 4*, protože mi přišlo, že začátek byl moc vleklý a zdlouhavý... :(
Ale jinak jsem z knihy moc spokojená a případ mě bavil, konec byl nejlepší. Zakončení knihy bylo super a Jan Seghers napsal zase krásnou detektivku. Jsem nadšená a knihu doporučuji! :)

jefff
10.12.2014 4 z 5

Moje druhá kniha s komisařem Marthalerem a opět z ní mám podobné dojmy jako z předchozí Spis Rosenherzová. Opět je tu poměrně vleklejší úvod a strhující závěr. Střed knihy je nadprůměrný v rámci žánru a pěkně kombinuje osobní představení komisaře a postup pátrání kriminálního týmu. Jsou to silné čtyři hvězdy, ale dokonalé to prostě nebylo, i když tahle série bude zřejmě moje srdcová záležitost. Seghersovo styl mě baví, škoda lehce pomalejšího tempa v úvodu.

Půca4
30.10.2014 5 z 5

Tak tuto knihu jsem si zamilovala.
Není to tak dávno, kdy tato kniha ještě nebyla ke koupi. Stáhla jsem si její začátek a tak mě upoutala, že jsem se nemohla dočkat, až budu ve čtení pokračovat!
Konečně jsem se dočkala, knížku si půjčila v knihovně a už ji i dočetla!
Rozhodně jsem se nenudila! Oceňuji skvělý nápad!
Hlavní postava mi chvílemi byla nepříjemná, ale opět oceňuji nápad a odvahu, kterou autor vložil do této postavy. Né každá totiž může být ve všem kladná.
Musím říct, že jsem chvílemi tušila, co se bude dít, později mi už docházelo, kdo bude vrahem. Nakonec bylo ale vše jinak!
Kniha nebyla jen o případu, ale i o osobních problémech hlavního hrdiny, takže nám tím dopřála trochu oddechu od případu.
Docela bych ocenila, kdyby byla Nevěsta ve sněhu zfilmována.

Kniha si nezaslouží nic jiného, než 5* a doporučení !!!

zuza.floderova
29.10.2014 5 z 5

kniha je opravdu úžasná, skvěle se čte, není jí co vytknout :D

Sarance
23.10.2014

Hodně čtivé, řekla bych, že nejlepší z autorových u nás vydaných detektivek.

ciniminisek
15.09.2014 5 z 5

Detektivky vydávané nakladatelstvím Host jsou známé svou akčností a čtivostí. Nevěsta ve sněhu potvrzuje pravidlo a proto ji velmi vřele doporučuji.

Neri
15.09.2014 5 z 5

Mám velkou slabost pro detektivky J. Segherse, jeho komisař Marthaler je mojí takřka srdeční záležitostí. Výborný vypravěčský styl autora zaujme od prvních stránek, plně mi vyhovuje pomalejší tempo, děj nepřesycený akcí. O to víc prostoru dostávají dedukce a úvahy kriminalistů, jejich detailní práce na případu. Paralelně s vyšetřováním se odvíjí i příběh soukromého života komisaře a jeho kolegů, vše souvisí se vším a vše do sebe dokonale zapadá. Je to kniha, která se čte jedním dechem a po celou dobu máte pocit, že jste uvnitř celého dění.

Jan Seghers
německá, 1958
2013  76%Příliš krásná dívka
2011  84%Spis Rosenherzová
2014  81%Nevěsta ve sněhu
2012  83%Partitura smrti
2016  68%Spiknutí Starmoney

Kniha Nevěsta ve sněhu je v