Popravčí

Popravčí
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148376/bmid_popravci-148376.jpg 5 3195 3195

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Emberas
19.09.2021 4 z 5

Opět Cartrovy popisy brutality a mučení. Někdy je toho přece jen trochu moc. A nejsem si jist, zda by někdo po tolika letech měl v sobě tolik nenávisti, že by tohle vše podnikal...ale třeba se mýlím.

Kanimůra2
14.09.2021 5 z 5

už jsem to psala při prvním dílu. Já nemám moc ráda drastické vraždy. Prostě řeším tak, že stránku přeskočím. Tu s konkrétním popisem. No, tentokrát jsem se naskákala víc než minule... I přesto jdu do dalšího dílu. Je to psané krásně, dramaticky a poutavě. Líbí se mi styl psaní, odsejpáto, nejsou hluchá místa. Hodně drsná, ale hodně dobrá detektivka

Peťulka3
13.09.2021 5 z 5

Paráda. Člověk do poslední chvíle netuší, kdo je vrah.

WaN635
08.09.2021 5 z 5

V komentářích bylo již vše řečeno, jen bych se opakovala. Super čtivé, napínavé. Dnes již oddech a zítra jdu na dalšího Huntera.

Domulenka
04.09.2021 5 z 5

No , tento díl byl lepší než první..
Detaily vražd byly opravdu velkolepé...tentokrát mě vrah do poslední chvíle unikal.
Rozhodně , doporučuji těm kdo má tento žánr rád, příběh plný napětí, strachu, a musím říct i nechutností a to všechno dokáže skutečně spáchat člověk ?!
(snad je to jen fikce) :-)

Michaeles
27.08.2021 5 z 5

Úžasná kniha, čtenář se celou dobu soustřední na jesno dějovou linku a na konci knihy se připomene i druhá. Perfektně napsáno, krátké kapitoly jsou super.

Princezna22
25.08.2021 5 z 5

Krásné, opravdu krásné a úžasné dokonce. Hltala jsem stránky jednu za druhou. A konec mě znovu překvapil. Tak šup šup honem na další díl.

cryingPickle
24.08.2021 5 z 5

Fú tak toto bola jazda. Páči sa mi predstavivosť Chrisa Cartera, pretože takéto spôsoby zabití aké vymýšľa on, si len tak nedokážete vycucnúť z prsta za päť minút. Brutalita tu bola ešte väčšia ako v Dvojitom Kríži, z niektorých popisov mi behal až mráz po chrbte a niektoré má tak znechutili, že som to musel chvíľku predýchavať(scénka so šteniatkom). Už sa teším na ďalší diel pretože som veľmi zvedavý na ďalší brutálny koncept sériového vraha.

martina2540
20.08.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá a závěr jsem nečekala.

darbujan8924
20.08.2021 5 z 5

Za mě zatím nejbrutálnější knížka od tohoto spisovatele, ale počteníčko pecka.
Šikanovat a povyšovat se nad někoho se dost škaredě vymstí ,kor když mstitel a vrah...a dál prozrazovat nic nebudu, aby fanoušci tohoto thriller mága z toho něco měli.

smejkalova.m
15.08.2021 5 z 5

Chris Carter je skvělý! Z některých nechutných pasáží mi bylo až zle, ale to k tomu patří :)) Ale nic pro lidi slabší povahy... :)

Jenny055
10.08.2021 3 z 5

Kniha napísaná dobre, ale musela som niektoré nechutné pasáže preskakovať a to mi pri čítaní vadí. Hoci som si Roberta Huntera celkom obľúbila, asi chvíľu po Carterovi nesiahnem, myslím, že to s tou brutalitou preháňa. A to dievča s víziami a jej narušený otec? Stránky navyše, ktoré nemuseli byť.

kristie
09.08.2021 4 z 5

Carter má nepochybně spisovatelské nadání, protože jeho knihy vtáhnou a nepustí. Děj letí (taky díky extra krátkým kapitolám) a když náhodou hrozí, že se tempo knihy zpomalí, dojde k další brutální vraždě.

Já jsem ten typ čtenáře, který si rád počká, nevadí mu delší popisné části, ráda se povrtám v povahách postav a poklidné tempo mi nevadí, takže Carterův akční styl je pro mě spíš zpestřením, než tím, co bych vyhledávala u většiny knih. Ale stejně po něm jednou za čas sáhnu, protože na tom jeho psaní je cosi návykového.

ninano
09.08.2021 4 z 5

Velmi dobrý thriller, ale zde už bylo té brutality a morbidnosti skoro až moc.

postrach
06.08.2021 4 z 5

Nevim,kniha zacala slibne,ale potom se mi nak nedarilo cist bez prestavky.A dal uz je asi napsano vse.

NikolOt
06.08.2021 4 z 5

Opět Carter nezklamal....Čtivé až do konce. Vůbec jsem do poslední chvíle netušila, kdo je oním vrahem.

orangerose
05.08.2021 5 z 5

další díl od Chrise Cartera, pěkně akční, napínavý - už se těším na další díl :)

Monyel
03.08.2021 5 z 5

Ještě než jsem dočetla posledních pár kapitol, už jsem objednávala další díly ze série. Druhý díl vyšetřovatele Roberta Huntera je stejně čtivý, jako první kniha. Zápletka mi přišla promyšlenější než u prvního dílu, vyšetřování bylo napínavé a vraždy velice brutální. Dějová linka s vizemi nebyla rušivá, ale osobně bych se bez ní obešla. Celkově nemám ráda prvky nadpřirozena v moderních detektivkách, vyšetřování potom působí méně reálně. Pokud vám nevadí spousta krve a detailní popisy vražd, knihu určitě doporučuji.

hnusák
28.07.2021 5 z 5

Naprosto bezkonkurenční detektivka, zhltal jsem ji raketovou rychlostí. Fakticky magorózní vraždy, občas se mne zježily vlasy na zátylku. Super.

monishek
27.07.2021 5 z 5

To byla jízda .. Nevim, co poradne napsat. Mozna jen, ze to bylo vice brutalnejsi nez prvni dil a celkove se mi to i vic libilo. Precteno za dva večery a tesila jsem se na kazdou stranku.
‘’Jo, a ta zprava je jsem zkurvenej magor’’