Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197503/bmid_nocni-lovec-197503.jpg 5 2909 2909

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité tělní otvory, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Night Stalker , 2011

PepaS409
16.01.2022

Perfektní. Chris Carter má skvělý vypravěčský styl. Kniha byla poutavá a podle mého, neměla hluché místo.

Dédečko75
13.01.2022 5 z 5

Jo tak tohle miluji, celyho mě to pohlti

Tupoun
10.01.2022 4 z 5

Třetí kniha Chrise Cartera je docela odlišná od dvou předchozích v sérii. Což je výborné, protože autor čtenáře opět překvapí něčím novým, nezačíná být nudným, opakujícím se. Přestože v této knize, dámy prominou, není brutalita vražd navenek tak hrůzná, o to více jsou vraždy propracovány psychologicky, aby si, díky skvělému talentu popisovaného utrpení, mohl vytrpět čtenář neskutečnou bolest s oběťmi. Aby vlastně trpěl víc než ony, protože předpokládám, že většina čtenářů to přežila, a trpěla, narozdíl od obětí, opakovaně, při představě, co všechno se dělo uvnitř. Mně docela stačilo, když jsem četl zdůvodnění, proč zemřela první oběť předčasně, protože jsem večeřel.
I když je kniha jiná, ani v nejmenším nelze říci, že snad horší. Děj se neustále rozvíjí bez viditelnějších hluchých míst, je dostatečně napínavý a jestliže docela jednoduše napovídá v závěru, že se smrtí toho kluka to nebude asi jen tak, příběh, ani vyvrcholení nijak nepokazí.
Co však mě osobně doslova totálně zklamalo a Carter pro tu chvíli klesl hluboko v mých očích, byl vstup do polorozpadlé budovy v samotném závěru. Že americké baterky (svítilny) přestávají v 99,9% svítit zrovna v okamžiku, pro který byly vynalezeny, to ví snad už i malé děti. Ale že Hunter, takový expert a logik, nejchytřejší z nejchytřejších, leze do sklepa baráku bez baterky, jen proto, aby autor mohl rozehrát, sic napínavé, ale díky těm baterkám značně ubohé závěrečné fanfáry - byl jsem fakt zdrcen. Taková kravina by se nepodařila ani poručíku Hrubcovi (Byl jednou jeden polda).
Původně jsem chtěl dát za takový kiks jen jednu hvězdu. Ale pak jsem si řekl, že celkově si to příběh nezaslouží, pro těch pár podělaných odstavců. Jsem za to na Cartera naštvaný, ale přesto knihu doporučuji, jako bych dal hvězd pět.

Veve721
02.01.2022 5 z 5

Tato série není vhodná pro slabé žaludky. Já osobně s brutalitou nemám problém, právě naopak (mezi své oblíbené filmy řadím Saw), takže jsem si sérii oblíbila už od první stránky - autor se ničeho nebojí a své čtenáře dokáže napínat, jak nikdo jiný. Předchozí dva díly mi přišly o kapku zvrácenější, oproti tomu "Noční lovec" klade mnohem větší důraz na psychiku čtenáře. Díky mrazivé atmosféře příběhu bych nejspíš ani neusnula, kdybych byla doma sama. ("Pod postel ses nepodívala" je věta, která mě bude ještě pěkně dlouho strašit ve snech.)

Závěr byl trochu jiný, než v minulých dílech, mnohem víc zaměřený na interní pohnutky vraha. Mně se to líbilo. Na autorovi zbožňuju právě to, jak mě vždy dokáže překvapit. Nehledě na fakt, že i z literárního hlediska je kniha opravdovým klenotem. Chris Carter je právoplatným mistrem thrillerů a každou další knihou mě v mém názorů jen utvrzuje. Rozhodně doporučuju!

Viviana-Mori
02.01.2022 5 z 5

Tohle byla jízda. Opravdu mrazivé, děsivé, nepředstavitelné. Kniha nemá hluchá místa, napětím jsem si užírala prsty. Na vraha jsem sice měla podezření, ale to nevadí.
Zatím pro mě nejlepší díl. Konec mě v jednom ohledu poněkud mrzel.
A to, jestli by se to mohlo nebo nemohlo stát, mě zde tolik netrápí. Celý příběh jsem si opravdu užila a mnohdy se i bála a to se mi zase tak často nestává.

Fallenyard
28.12.2021 4 z 5

Dobře poskládaný příběh, místy celkem dost děsivé a hodně čtivé, líbily se mi především debaty o psychologickém profilu pachatele a že jsem se několikrát na konci kapitoly lekla. Na druhou stranu - zhruba od poloviny se dá poměrně úspěšně dedukovat, co se stane a kdo za to může. Knize by prospěla i trochu lépe vybudovaná atmosféra a ne tak jednoduchý styl psaní, ale za mě je to pořád velmi dobré.

katallinka
28.12.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení. Tentokrát mi případ připadal hodně děsivý. Nemohla jsem číst, když jsem byla sama doma. Jestli se děsivost bude stupňovat, nevím, kolik dílů ještě zvládnu.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Sleduje. Čeká. Zabíjí. Noční lovec.

Další skvělá detektivka od Cartera!
Robert Hunter na stopě zvráceného sériového vraha, který do svých obětí cosi zašívá..
Krásně úchylné, super čtivé a super návykové! Z některých kapitol mi běhal mráz po zádech, až jsem se bála jít spát.. tak jsem nešla a ještě pár hodin četla ;)) Anžto se u mě začíná projevovat závislost na Carterovkách, nezbývá mi než se pustit do Sochaře smrti!

Smiley96
25.12.2021 5 z 5

Asi bych si měla dojít k doktorovi, ale do Chrisovo nechutného popisování činů jsem se naprosto zamilovala. Nemá chybu.

alzbeta2843
23.12.2021 5 z 5

Tretia kniha od CC a zase raz som sa pohltila po prvej kapitole. Neviem ako to ten autor robí, ale ja sa čím ďalej viac zamilovávam do Roberta Huntera. Nebudem prezradzovať viac z deja, lebo je to niečo úžasne čítať a pomaly odkrývať časť skladačky. Ja som vždy tak uhranutá dejom, že ani nestíham tipovať dej a zápletku, takže som vždy šokovaná. Tentokrát som bola rozhorčená tým koncom pretože mi tá postava bola veľmi sympatická. A myslela som si, že sa ešte objaví v ďalších dielach.

Maevie
07.12.2021 3 z 5

Carter opět jede ve svém zavedeném systému: brutální vražda – vyšetřování – brutální vražda – vyšetřování – brutální vražda – rozuzlení. S tímto zavedeným pořádkem nic neudělá geniální mysl ani mnohaleté zkušenosti u policie jeho detektiva. Holt je vidět, že nejenom vrazi, ale i spisovatelé mohou mít svůj modus operandi.

Oproti dvěma předešlým dílům se mi tento námětem líbil o chlup více a byla jsem připravená i odpustit super krátké kapitoly končící na „Ježišmárja“ a „To snad ne“ a tentokrát udělit čtyři hvězdičky. Pak ale přišel závěr a bezradné kroucení hlavou nad finálovým střetnutím s vrahem. U mě tedy Carter opět odchází se třemi hvězdami.

Bedřich63
05.12.2021 3 z 5

Tak za mě velice rozpačitý konec. Tomu by snad ani Andrew nevěřil, že to tak dopadne.... :-)
Prvních 300 stran jsem se bavil a čekal jsem na rozuzlení. Posledních 25 stran mě tedy hodně zaskočilo a nějak se nemůžu smířit s tím, jak autor celou knihu a příběh uzavřel. Těžko uvěřitelné. Vypadá to jako pohádka. Konec dobrý všechno dobré....
No snad další díl bude mít zase lepší úroveň.
Za ten neuvěřitelný konec jen 3*.

TessieB
01.12.2021 4 z 5

Carter drží laťku, opět čtivý a napínavý thriller. Za mě byl Popravčí lepší, tam se mi "líbil" ten námět strachu. Noční lovec slušná nálož sadistických vražd, ale vlastně motiv nic moc nového. I tak ale slušné 4 hvězdy, teď si ale dám něco klidnějšího :)

prochajda
19.11.2021 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha, suproví detektivové. Určitě si přečtu další pokračování.

Jurajovamaka
07.11.2021 5 z 5

Tak DNES 7.11.2021 som prekonala svoj osobný rekord v čítaní a prečítala 413 stranovú knihu za nedeľné popoludnie.
To sa dá naozaj iba pri knihe, ktorá VÁS pohltí a zaujme, pri knihe, ktorá sa číta SAMA a ani chvíľu nenudí...dedektívky od Chrisa Cartera sú toho dôkazom....
Hoci nepatrím k fanúšikom spomínaného literárneho žánru, občas posuniem svoje hranice, prekonám sa a prečítam...a Carter ma už neraz prekvapil...
Za MŇA top detektívka, ani som nedýchala...dlho ju budem síce ešte spracovávať...celá sa klepem...zimomriavky po tele...neskutočnééé až sa mi rozum zastavuje na tých nechutnostiach, ktoré vrah robil :-( ale zvládla som ju :-D
Sa mi ani nesnívalo, že JA niekedy prečítam detektívny román na jeden dych a ešte ho budem chváliť
Teraz už chcem čítať len niečo príjemné a romantické
Ale pre milovnikov krimi a detektívok ako stvorené, určite si prídu na svoje - ODPORÚČAM

Ejv
28.10.2021 3 z 5

Dost dobrá detektivka! :)

Jani23
24.10.2021 5 z 5

Moje první přečtená kniha od autora a musím říct, že napínavá kniha od začátku do konce.

Lída27
24.10.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení od Cartera,napínavé od začátku až do konce.Carter prostě nikdy nezklame.

Johana
23.10.2021 1 z 5

Tak opravdu ano, kniha má na obálce srdce - přečetla jsem ji kvůli čtenářské výzvě. Jinak u mne nic nového, s Chrisem Carterem si velice hluboce nerozumíme a Roberta Huntera si už nezamiluji.

popeluška
21.10.2021 4 z 5