Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452904/bmid_jeden-za-druhym-cb2-452904.jpg 5 2445 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Monyel
22.08.2021 4 z 5

Přestože se jedná o velmi neoriginální zápletku, kdy vrah streamuje vraždy a nechává sledující hlasovat o způsobu mučení, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Kniha si držela od začátku do konce svižné tempo a oproti předchozím dvěma knihám byla více akčnější, vzhledem k tomu, že tentokrát neměli detektivové čas na rutinní vyšetřování a museli se více zapojit a s vrahem komunikovat. 4,5⭐️

monishek
22.08.2021 5 z 5

To byl teda zase pribeh! Musim uznat, ze tenhle dil mi prisel takovy brutalnejsi než ty předešlé. A ten závěr? Nemam slov!! Vyborne napsané! Napeti by se dalo krájet a ta cast s Hunterem? Tak to jsem nedýchala, mela palpitaci a cekala jsem, jak se rozhodne, pomuze nekdo, vymysli něco..? Hltala jsem větu po větě. V knize se uvádí ‘’Tenhle vrah si s tebou od zacatku hraje.‘’Nakonec to nebyla uplne jen tak bezmyšlenkovita hra, ale melo to svuj duvod. Carter me opet prekvapil a ja se nemuzu dockat dalšího dílu. Bude tam i Garcia?! .. ‍️

allart
20.08.2021 5 z 5

Typicky brutálne, ako všetko, čo som zatiaľ od Cartera čítal. Akurát v tých predchádzajúcich sa autor snaží ospravedlniť konanie sériových vrahov akousi traumou z minulosti a čitateľovi tak akosi umožní zaujať voči páchateľovi zmierlivejší postoj, tu sa mu to aspoň u mňa nepodarilo. Tej svini som prial všetko najhoršie a je škoda, že ho na konci iba zavreli. Dal by som radšej prednosť, oko za oko, zub za zub...

Allena24
16.08.2021 3 z 5

První pokus o přečtení skončil docela záhy. Druhý pokus se konal po dlouhé době a knihu se mi podařilo dočíst. Moc jsem chtěla vědět, proč má Jeden za druhým tak vysoké hodnocení a v komentářích jsou slova TOP, super.
Za mě je kniha až moc brutální a nestačilo mi, že je svižně a čtivě napsaná.

darbujan8924
13.08.2021 5 z 5

Tady není co řešit... mistr Carter prostě umí psát a přitvrzuje. Síla internetu je dnes velká a internetový trollové by si měli tuto knížku přečíst, než začnou na někoho něco psát na net...
Tak hurá na další pecku... doufám, že Garcia se vrátí a Boba v tom nenechá samotného

Kočičáci
11.08.2021 5 z 5

Tento díl byl pro mě dost brutální. A to nejen morbidním provedením vražd, ale i tou šílenou "online" realitou, která je bohužel nedílnou součástí dnešní digitální doby. Ale o to víc jsem z toho všeho vyděšená. Hunter s Garciou byli opět skvělí!

Aaloha
04.08.2021 5 z 5

Tak to opět nemělo chybu. Zase o stupínek drsnější a nechutné vraždy. Rozuzlení a napětí se pěkně stupňovalo až do samého konce.

mirunda
03.08.2021 5 z 5

Jo, tak tohle bylo šílený. Ta představa, jak by asi lidé rozhodovali. Díl od dílu jsou knihy autora napínavější

Kate72
22.07.2021 5 z 5

Moje poslední knížka ze série o Hunterovi a Garciovi. Doufám, že není poslední. Byla to pecka, užívala jsem si to s nimi a moc se těším na další Carterovo dílo.

Janniska
09.07.2021 5 z 5

Excelentní,jako vždy.

Evelin2506
25.06.2021 4 z 5

Děsivé, napínavé a jako vždy překvapivé rozluštění.

astra3
21.06.2021 2 z 5

Na můj vkus to bylo už příliš. Číst o tom, mi přišlo stejně odpuzující jako dívat se nebo dokonce hlasovat. Nevím jestli chci číst další.

Knižní střípky
08.06.2021 5 z 5

Poslech audioknihy

U knih Chrise Cartera si můžete být jisti, že vždy dostanete výborný thriller, který je ovšem velice drsný, což mi nevadí, ba právě naopak. Jeho knihy čtu jedním dechem, v podstatě je přečtu vždy během jednoho, max. dvou dní, vždy je to neskutečná jízda. Co by audiokniha byl zážitek ještě tisíckrát větší. Knihu namluvil herec Viktor Saic a odvedl bravurní práci. Já poslouchala a ani nedutala. To, co on dokázal se svým hlasem, bylo neskutečné. Po poslechu tohoto kousku budu netrpělivě vyhlížet a doufat, že bude brzo nemluven další díl. Byla to jedna z nejlepších audioknih, co jsem doposud slyšela (a že jich mám naposloucháno již mraky).

baji42
30.05.2021 5 z 5

Výborný moderní thriller, Chris Carter je dnes jedním z nejčtenějších spisovatelů a psát rozhodně umí, i když je to na můj vkus občas svou brutalitou na hraně. Ale chápu, že k dnešku to asi patří.

Warty
18.05.2021 5 z 5

Nemůžu jinak, než opět autora pochválit. Byla to zase neskutečná jízda a ten závěr byl prostě fantastický. Každý případ je ještě napínavější než ten předchozí.

Ivana11
12.05.2021 5 z 5

Opět výborné.

zimolka
11.05.2021 5 z 5

Všechny díly doposud opravdu skvělé.

Murasaki
05.05.2021 5 z 5

Jsem v šoku... Je pro mě nepochopitelné, jak Chris Carter s každým dílem zvedá laťku o kus výš. A jsem opravdu zvědavá, jestli toto překoná také, protože tento díl byl učiněný masakr. Díky své až moc živé představivosti jsem měla některé pasáže velký problém číst. A s tím, jak do toho zatáhl jednu osobu mi přivodil menší srdeční příhodu. Poslední stránky jsem četla se zatajeným dechem, hrůzou v očích a rychle bušícím srdcem. Pan Carter mě opět dostal.
Nejhorší na tom všem je, že takto společnost v dnešní době opravdu funguje. Je to smutné.
A také doufám, že ten úplný konec nemyslel Carter vážně.

zdendula31
05.05.2021 5 z 5

Zase jedna z povedených...

Johny_H.
28.04.2021 5 z 5

Tak po skvělém prvním dílu mírném poklesu u druhého ještě většího poklesu u třetího čtvrtý díl zatím vedl za mě jako nejlepší, ale tato kniha ho opět převálcovala. kdybych měl hodnotit díly tak ač jsou bezesporu všechny zatím na 5 hvězd tak od nejlepšího bych je seřadil asi takto Jeden za druhým, Sochař smrti, Dvojitý kříž, Popravčí a Noční lovec