Jeden za druhým

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248855/robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 4.8927

Robert Hunter (5.)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, BB art

One by One (2013)

Kniha Jeden za druhým

maličkán
dnes

Opět úžasné počteníčko. Nemohu si pomoci, ale Carterovi knihy mi připomínají filmovou sérii SAW nebo Plivu na váš hrob. Člověka až mrazí, co si zase vrah vybere za způsob smrti. Jdu na další díl.

work
předevčírem

Svižně napsaný thriller, který nepokazí ani logická škobrtnutí a předvídatelný konec, a který v sobě nese i materiál k zamyšlení.
Autor se s tím vůbec nemaže a nasazuje hned od začátku rychlé tempo, které nepolevuje až do finále. S postavami se seznámíme rychle, žádné nové nepřibývají, a tak se můžeme soustředit na jednoduchou dějovou linku, kde pachatel trestá oběti obzváště vynalézavými způsoby, a ještě si k tomu přibírá diváky z řad policie i veřejnosti. Stylem to trochu připomíná filmovou sérii Saw - nestačí jen zabít, ale potřebujete k tomu složité mechanismy a časový limit, což je fajn pro čtenáře, ale nehodí se to k osobě pachatele, odhaleného v závěru. O to tu ale nejde, s logikou si thriller moc hlavu nedělá, a je to v zásadě i jedno, protože si to všechno opravdu užijete.
Zmíněný materiál k zamyšlení by zasloužil sám o sobě ještě více rozpracovat - ve světě, kdy všechno je online a stírá se hranice mezi skutečným a předstíraným, rozlišovací schopnost lidí padá na úroveň prosté zábavy. Poprava člověka na obrazovce kliknutím na tlačítko se tak stává zpestřením nudného odpoledne. Schválně se po dočtení zamyslete - kliknuli byste?

Anonymka1

Naprosto dokonalá kniha s nečekaným závěrem. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji!!!!

Anna27

Příběh super, do posledních stránek jsem netušila, kdo může být vrah, ale pár výtek poprvé mám.
Za 1) Překlad - to, že kapitánka Blakeová mluví jak dlaždič, zatímco Garcia své ženě říká "holčičko"? Opravdu?
Za 2) Kapitánka mi tam přijde zcela zbytečná, pokaždé jen přijde a buzeruje. Navíc jí furt musí objasňovat věci, které jsou celkem i logické. Mohl by ji Carter udělat trošku chytřejší - třeba se dočkám v dalším díle.
Za 3) Já vím, dopadení vraha je důležité, ale už mě to opakování, že "volal guvernér", "volal starosta" a chtějí okamžitě výsledky vyšetřování a pomalu pár hodin od nalezení oběti nejlépe dopadeného geniálního sériového vraha mě už taky irituje.

Každopádně opět jsem se od knihy nemohla odtrhnout a vidím to zatím na nejlepší díl. A v minulém díle jsem si přála, aby měl Hunter konečně nějaký osobní život (nečekám lovestory, klidně jen nějakou zmínku, že si chudák taky vrznul), že by to místo některých omílaných keců mohlo zpestřit děj.. Zase nic, tak třeba v tom dalším.

1T0S_

Carter se polepšil. Sice zde máme jeho klasický, šablonovitý příběh, ale je alespoň trošku osvěžen novým motivem.

Pachatel je zde celkem povedený. Má jasný profil, motiv a cíl.
Se zločinem je to trošku horší. Nachází se v něm spousta logických chyb, což není něco, co bych rád viděl u detektivky.

Povedená béčková detektivka, která nabízí spoustu akce, brutality a napětí, ale s logikou to zase moc nepřehání... ;)
4/5

igor6114

Toto bola v poradí piata kniha ktorú som od Cartra čítal...všetky boli dobré ale táto je zatial TOP! :) Posledné stránky som pretrpel, pretože to už s detektívom Hunterom vyzeralo zle nedobre. S touto postavou som sa už zžil takže nervy boli na prasknutie ...

Nikusscha

Naprostá BOMBA!! U tohoto příběhu jsem byla opravdu napjatá a do poslední stránky jsem netušila jak to celé dopadne. Všechny díly, které jsem doposud od Cartera četla byly jedním slovem: BOŽÍ. Ale tento díl byl opravdu vydařený. Jdu na další :) opět píšu že kniha NENÍ PRO SLABÉ POVAHY.

Bulldog

Tak Chris Carter ke mně přišel náhodou v levných knihách a musím říct, že se stal oblíbencem s místem v mé knihovně i když musím říct, že by mě zajímalo kde bere spisovatel inspiraci...občas dost brutální popisy smrti a mučení a to jsem už docela zvyklá z knih na cokoliv...