Hovor se smrtí

Hovor se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/bmid_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 5 2016 475

Robert Hunter série

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Caller , 2017

bezzink
18.06.2017 4 z 5

Na plny pocet to u me tentokrat nebylo. Ano je to porad stejne ctive, hodne drsne, ma to spad a je to chytre napsane, ale pro me uz to zacina byt mirne sablonovite a konec kazde kapitoly vetou, ktera ma navnadit na dalsi cteni uz je taky relativne ohrany..Vraha jsem bohuzel uhodla a to me pak na konci zklame, kdyz zjistim, ze jsem mela pravdu - proste uz to neni takovy sok ;)
Nicmene samozrejme je to stale na vysoke urovni a knihu doporucuji!

Shanib
18.06.2017 5 z 5

Víííííc! Víc knížek od Chrise Cartera! Dokonalý vypravěčský um, gradující napětí, neuvěřitelné rozuzlení. K tomu vysoce inteligentní vrah, proti kterému stojí dva geniální charismatičtí detektivové, které prostě milujete.

irva
17.06.2017 5 z 5

Pan spisovatel nezklamal. Kniha byla tak napínavá, že jsem ji měla hned přečtenou.

LKS
16.06.2017 5 z 5

Úžasné jako vždy! Ta brutalita a co víc- ta bezmocnost. Po dočteni každé jeho knihy si říkám, jak je ten svět zvraceny. Opět se chopil "ozehaveho" tématu, tentokrát s názvem Sociální síť. Ano,denně přidáváme naprosto zbytečné posty,žijeme jimi a ani nás nenapadne, že by je mohl někdo zneužít. Ve vysledku s vrahem, byť krutým, zvracenym a nelítostným, vlastně soucitim. Carter je pro mě vždy jasná volba! Teď se ze mě opět stane "stalker" a budu netrpělivě sledovat, kdy vyjde další kniha! Za mě jasných 5* !

Peslik
16.06.2017 5 z 5

WOW, opět dokonalé, opět tak čtivé, že člověk ani oko nezamhouří a pak přijde konec. Snažila jsem si knihu šetřit, užít si ji, ale nějak to nevyšlo, zas byla přečtená během pár dnů (pár hodin, když člověk odečte spánek a práci :-) ).
Knihy Ch. Cartera mají vše co opravdu skvělý thriller má mít.

tibicards1710
15.06.2017 5 z 5

Knihy Chrisa Cartera buď milujete alebo radšej ani nezačnite čítať! Nič medzi tým neexistuje!!!!!!

Šánka
14.06.2017 5 z 5

Já se budu opakovat, ale nejde jinak, bylo to opět nechutně čtivé, drsné a já jsem na jeho thrillerech závislá.
Další díl série není ani lepší, ani horší než předešlé, stejné fígle na konci kapitol, které nalákají číst bez přestávky a v nekončícím napětí až do finále. A znovu to jeho proč u pachatele....., to malé pochopení chování.
Prostě dokonalé, a pokud někdy přestanu číst Cartera, tak asi skončím i s tímto žánrem.

klokan.1905

Hovor se smrtí...
Co napsat... Chris Carter je prostě thrillerový BŮH... Jeho knížky prostě zbožňuju a neskutečně se vždy těším na dobu, kdy se v nabídkách knihkupectví objeví nová... Okamžitě ji koupím a za pár hodin je přečtená (obsah knihy opravdu nutí čtenáře číst řádek za řádkem, stránku za stránkou, kapitolu za kapitolou)... Doufám, že Chris Carter již píše další kousek...
V tomto díle vrah vraždí své oběti opět neskutečně trýznivým způsobem a navíc se na to musí přes videohovor koukat osoba blízká oběti... Odpovědět přes videohovor vrahovi správně na dvě otázky a oběť by mohla žít...
Nemůžu jinak než za 5*

KaiShun

Prekvapive nikoli vsak tolik ze jsem na to cekel temer rok, presto 5

andrea4053
13.06.2017 5 z 5

Hunter je jednoducho TOP :) Carterovi knizky citam jednym dychom a ani tato nesklamala ...

ellescorpio
13.06.2017 5 z 5

Za mě nejlepší Carter!

Katte192
12.06.2017 5 z 5

Zakoupena dneska rano, doctena dneska vecer... :) Proste Chris Carter.. je treba k tomu neco dodat? Jeho brilatni profilovani mysli pachatele je az neprekonatelne. Na otazku "proc" vzdy odpovi vic nez dokonale.. jeho zapletky jsou proste "jine"... Vzdy sveho "pachatele" rozebere to posledniho detailu.. vzdy kdyz si rikate ze takovy "clovek" nema mezi lidmi co delat.. nakonec si vzdy "vyzkousite jeho boty" a nejaky zahadnym zpusobem ho "pochopite az temer litujete". Proste neni pochyb ze Pan Carter do svych knih dava velky kus sve predesle profese. Proste 5*

Kikuše007
12.06.2017 5 z 5

Jako všechny knihy od Chrise Cartra je i tato svým způsobem jedinečná, Dvojici Roberta Huntera A Carlose Garciu jsem si ohromně oblíbila už ve Dvojitém kříži, a názor na ně rozhodně nezměním. Kniha je velmi dobře čtivá, a i přes to, že tato a i všechny ostatní obsahují tolik zvráceného nasilí, je to napsané tak dobře, že se to čte jedním dechem, i přesto že je svým způsobem obsah děje stále stejný, tak ta zkutečnost že je tam pokaždé nový vrah, nové zvrácené vraždy, a zas a opět dokázání pohádkové geniality Robertova mozku (tato skutečnost se mi na knížce velmi líbí) nás nutí číst od začátku až dokonce každou knížku o těchto dvou skvělých detektivech. Už se nemůžu dočkat další knihy.

hs777
11.06.2017 5 z 5

Ano, je to pořád stejné - bez dlouhých úvodů hned do děje, sadistická brutalita, krátké kapitoly s návnadou na další, nová postava a vzápětí nová oběť atd. Co mám ale dělat, když mě to tak neskutečně baví. Ty, které Chris Carter nezaujal doteď, zřejmě ani tímto nezíská. A těm, kteří jsou z něj nadšení jako já, nic vysvětlovat nemusím.

Aymira
08.06.2017 5 z 5

Předem přiznávám, že mám pro Chrise Cartera a především pro jeho Roberta Huntera slabost. Takže jsem půl roku toužebně očekávala jeho novou knihu, koupila si ji ihned v první den prodeje.... a přečetla ji během pár hodin. Natolik silné to pro mě bylo! Ale i přestože se oprostím od subjektivních pocitů a budu se ji snažit hodnotit objektivně, nezbývá mi nic jiného, než opět sáhnout po pěti hvězdičkách.

Je to zase ten jeho osobitý styl psaní - hned na prvním řádku se setkáváme s psychopatickým sériovým vrahem a jeho první obětí. Krátké kapitoly zpravidla končí nevyslovenou odpovědí, na níž si musíme počkat o pár kapitol dál. V příběhu není žádná zbytečná vata, nic co by nás nutilo na chvíli vydechnout. Ano, je pravda, že každá Carterova vražda je neskutečně zvrácená, ale není to právě to, na co se těšíme a co nás nutí číst dál a dál? Protože víme, že když se na scéně objeví úplně nová postava, zpravidla se něco stane, zpravidla přijde další vražda a její šílený popis.

Hovor se smrtí nepřináší sice nic nového oproti třeba Zlobě nebo Já jsem smrt. I konečná postava pachatele (alespoň pro mě osobně) byla zprvu zklamáním a přišlo mi, jako by její jméno vytáhl autor náhodou z klobouku. Ale stejně je to návykové a byla bych nejradši, kdyby Chris vydával novou knížku ne každý rok, ale klidně každý měsíc. Protože já v současné době neznám lepšího autora detektivek a s ním vždy vím, že sáhnu po jistotě a že odložím jakoukoliv činnost na později, jen abych mohla číst a bát se u toho.