Genesis

Genesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503828/bmid_genesis-sIc-503828.png 5 1017 1017

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit. Genesis je dvanáctým románem série o detektivech Robertu Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Genesis , 2022

lenuskav
20.03.2023 5 z 5

Carter je bůh, jinak to nevidím. Dokonalost

beata-betsy2310
20.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Keď zomriete, prestanete existovať a rovnako všetky vaše emócie... všetko vnímanie. Už necítite bolesť... ani lásku, ani hnev, ani ľútosť, ani previnilosť, ani hanbu... Akonáhle ste mŕtvy, utrpenie končí. Trpia tí, ktorí tu po vás zastanú.

Predstavte si, že ste v bezpečí svojho domova, uprostred noci, v teplej posteli, keď vám príde SMS v ktorej Vám niekto z neznámeho čísla pošle správu. Nie jednu, nie dve... V prvej Vám položí otázku na ktorú viete odpoveď len vy. Že by hlúpy fór od niekoho známeho? Následne sa predstaví ako Mentor, svojho druhu učiteľ, ktorý Vám chce dať 3 lekcie:
Prvá lekcia bude o strachu
Druhá lekcia o bolesti
a až konečne pochopíte čo tieto dve lekcie znamenajú poučí vás o smrti.

"Detektív Hunter, veríte, že existuje diabol? Pýtam sa preto, že pokiaľ neveríte... možno zmeníte názor, až sem prídete."
Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia sú povolaní k najdesivejšiemu miestu činu aké za svoju kariéru navštívili. Po návrate z obhliadky miesta vraždy, dostanú od súdnej lekárky správu. V obeti sa našiel odkaz. Jeden verš:
"Pre tieto oči nebude nikdy nikto tak dokonalý ako ty."
Čo to znamená?
Keď čoskoro dôjde k ďalšej vražde, aj keď iným spôsobom a s pokračovaním "básne", Hunterove obavy sa naplnia. Všetko nasvedčuje tomu, že ide o "prácu" sériového vraha.
Robert Hunter a Carlos Garcia idú opäť vytvárať bezpečnejší svet pre všetkých a dolapiť šialenca, ktorý sa živí strachom obetí.
O zápletke sa viac rozpisovať nebudem, kto má tento žáner rád, si príde na svoje.

Neuveriteľne zvrátený psychologický triler, popretkávaný smútkom, pomstou, adrenalínom, s viacerými obeťami a vyšinutým jedincom. Chris Carter je skrátka vynikajúci rozprávač návykových, desivých príbehov, ktoré aj keď sú akokoľvek zvrátené a šokujúce, Vás vtiahnu do deja, a aj keď nechcete, musíte pokračovať v čítaní, pretože musíte vedieť prečo? ako? Príbeh je od prvých strán plný napätia, nie je tu miesto kde si vydýchnete.
No príbeh nesie v sebe aj posolstvo: kam až môže zájsť (pre niekoho) len vtip, ktorý neskôr zničí veľa životov.
Chris Carter opäť dokázal napísať príbeh, ktorý ma chytil a nepustil...

Murasaki
19.03.2023 5 z 5

Dá se snad kniha od Chrise Cartera hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami? U mě tedy ne. Moje nejoblíbenější detektivní duo Robert Hunter a Carlos Garcia jsou zpět a řeší doposud nejbrutálnější případ. Myslela jsem si, že pan Carter už dál zajít nemůže, ale dost jsem se mýlila. A po celou dobu čtení se v příběhu dost odrážela tragédie z jeho osobního života, kdy přišel o svou milovanou ženu. Hodně apeluje na problémy duševního zdraví a následné sebevraždy. V knize je ukryto hodně poselství.
Tento autor má v mém knihomolském srdci speciální místo a doufám, že se ještě někdy dočkáme dalšího příběhu o Robertu Hunterovi.

Ticiana
18.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha, ja jsem nějaké tušení měla na základě jednoho komentáře tady. Za mne parádní jízda, na jakou jsme u Cartera zvykli. Mne ty opisy tolik nevadili, pravda je, ze asi moje představivost není úplně vytříbena. Snad prijde další dil.

Olous1
17.03.2023 5 z 5

Wow... vše už tady bylo řečeno, není co dodat. Chris Carter je prostě nejlepší. Tato kniha je zatím nejlepší z celé série. Mimochodem mám jí celou ve své knihovně a jsem za to ráda. Od první stránky vás kniha dostane a nepustí. Prostě skvělé. Podotýkám, že není pro slabé povahy, brutální náloží autor rozhodně nešetřil. Samozřejmě fanoušky Chrise Cartera to neodradí.A pachatel mě překvapil, vůbec jsem neměla tušení kdo to je. Budu se těšit na další díl. Děkuji pane Cartere. Za mě 150%.

lalela
17.03.2023 5 z 5

Příznivcům Cratera netřeba knížky představovat. A u něj mi sakra platí, že buď ho čtete, nebo nečtete. Opět detektivka s neotřelou zápletkou, ve které napětí graduje až do samého konce. Tak autenticky popsané vraždy, které mají svoje opodstatnění jsem četla snad jen u něho. Zase se můžu těšit na další jeho knížku a už teď vím, že bude určitě lepší než ty předchozí.

Nikusha
17.03.2023 5 z 5

Ne nadarmo má Chris takovou fanouškovskou základnu. Dokáže každou knihu potáhnout černým sametem, vtisknout do každého písmenka napětí, atmosféru. Nečtete, spíše si promítáte obsah před sebou jako v imaginárním kině. Nechápu jak to dělá. A to, že je surová, prostě k panu Carterovi patří. Každá jeho kniha byla pro mně čtenářský zážitek a ráda si každou další koupím, přečtu a nechám.

uzivatel42014
17.03.2023 5 z 5

Dneska doctena a wow opět Carter nezklamal napínavý od začátku až do konce

ELENtheKNIHOMOL
16.03.2023 5 z 5

Proboha! Chris to zase dokázal!

Každá kniha,kterou tenhle chlap napíše,je podle mě jeho nejlepší.
Nevím jak to dělá, ale vždy dokáže s každou knihou překonat má očekávání a jeho příběhy mají trvale vysokou úroveň.
Žádný jiný krimi thriller se Chrisi Carterovi prostě nemůže ani zdaleka vyrovnat.
Podle anotace je Robert povolán na nejkrutější místo činu, jaké kdy navštívil, což je vzhledem k jeho předchozím případům těžko uvěřitelné. Ale je to tak... z některých scén mi můj žaludek dělal v břiše kotrmelce.
Tento autor má dar zaujmout vás už první kapitolou a vaši naprostou pozornost si podrží až do samého konce.
Vrah v této knize byl určitě jedním z nejsadističtějších vrahů o kterých jsem četla. Opět tu máme vysokou míru násilí,disciplinovaného pachatele,který po sobě nezanechává žádné důkazy a vychutnává si strach svých obětí.
Chris si jede stále to svoje,ale pořád mu to vychází.
Bylo to děsivě skutečné.
Robert Hunter je postava,kterou už vnímám jako by byla skutečná osoba,jen velmi málo autorů dokáže oživit postavu tak,jak to dokáže Chris Carter s Robertem.
Skvěle napsaná kniha,dobrá zápletka s mnoha zvraty a odbočkami,které vás udrží v nevědomosti téměř do konce.
Já tedy zase selhala a nepřišla jsem na to kdo za tím stojí.Je to i proto,že Chris nám nikdy nedává žádná vodítka jako ostatní autoři,takže závěr je vždy velké překvapení.
Doporučuji!

Katulinka69
16.03.2023 5 z 5

Já vůbec nevím co napsat, to snad ani nejde. Tak krásně nechutně, srozumitelně, uvěřitelné.... no prostě bravurně dokáže psát málokdo a Carter to umí prostě za 10 hvězd.

Tammy11
16.03.2023 5 z 5

Waw!!! Chris Carter je prostě jednička! Přečetla jsem vše, co od něho vyšlo a myslela jsem si, že už moc nemá čím překvapit. To jsem se teda šeredně spletla. Genesis jsem četla doslova se zatajeným dechem, napětí od první do poslední stránky. Konec naprosto nečekaný. Smekám!!!

Denisa232623
16.03.2023 5 z 5

Další pecka od Cartera.. Musím říct, že to byl první díl kde jsem měla malinko problém s některým násilím co mentor prováděl na obětech a to jsem si říkala, že už mě nic nerozhází.. Každopádně i přes zbytečně vleklé pasáže s vysvětlováním nejde knihu jen tak odložit. Další bravůrně vymyšlený příběh a já jen s úžasem zírala jak to vše dokázal Carter pospojovat a vytvořit tak další skvělou knihu.

Mikuše-Ivet
14.03.2023 5 z 5

Po dílů napsáno krví, jsem se hodně bála, že to bude mírné zklamání, ale opak je pravdou... Chris Carter je zpátky.... Doufám, že už přemýšlí nad dalším případem pro Roberta a Carlose...

TVer
14.03.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od autora. Líbilo se mi to napětí, vše. I když popisy vražd byli někdy moc drsné, i tak to byla skvělá kniha.
Konec mě úplně zaskočil.
Zároveň ale tak nezůstala ani jediná otázka nezodpovězena.

Aivlis
14.03.2023 5 z 5

Kniha je podľa mňa viac rozvláčna, než ostatné, ale nijak jej to neškodí. Autor dávkuje ako obvykle parádnu dávku napätia, strachu, adrenalínu. Bola blbosť začať čítať knihu večer potme, po tretej kapitole som musela Genesis odložiť a pokračovala som až ráno, lebo za svetla som hrdinka! Pokúšala som si odvodiť vraha a hlavne motív, a to na základe názvu - Genesis. Znamená to zrodenie, je to prvá kniha v biblii a z toho som vychádzala. Hľadala som náboženského fanatika a zistila som, že som úplne mimo. Carter vie prekvapiť. A nie raz. Zase som si vydedukovala záver, že muselo ísť o dlhodobú šikanu, ktorá zaútočí na psychiku a človeka doženie až k likvidácii seba samého. Nie, Carter si to urobil po svojom a spúšťačom sebevraždy bol v podstate jeden jediný čin, ale bola to nálož. Trošku zlomyseľne ma teší, že aj Hunter rozmýšľal rovnako :-) Pár vecí ma v knihe zarážalo, ale nechám si to pre seba, pretože by som tým hodne napovedala a to nie je fér pre tých, ktorí sa na Genesis chystajú. Dávam plný počet, jednak mám spisovateľa rada a v každej knihe ma prekvapí schopnosťou vymyslieť a vystavať príbeh, ktorý ma drží a nepustí.

danica6371
13.03.2023 5 z 5

Jako vždy, poutavé od začátku až do konce.... škoda, že ty knihy nemají jednou tolik stran, vždy je hrozně rychle přečtu a je mi líto, že nemám nic dalšího :-)

WaN635
13.03.2023 5 z 5

Bylo to děsivé, bylo to zvrácené....., ale na druhou stranu velmi čtivé.
Když se člověk začte, nechce knihu odložit, i přesto, že se zde autor opět vyřádil. Já osobně sympatie ani jiné pohnutky k vrahovi necítila, z empatické osoby se stala odporná, krutá bytost.
Huntera i Garciu mám ráda, líbí se mi jejich myšlenkové pochody, to jak jsou spolu už sehraní a nezbývá mi než čekat na další případ UNTČ.

U srdce mě chytlo i věnování, kdo si přečte, kdo ví, jaké to je bojovat s vlastní hlavou, bude vědět......

Lenama18
12.03.2023 5 z 5

Konečně jsem se dočkala dalšího dílu, Chris patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům, a opět mě kniha nezklamala. Rozuzlení celého případů bylo super, až mi bylo vraha chvilkama i líto.

Garfi
12.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za den. Má všechny atributy klasického "Cartera" a je určitě lepší, než předchozí detektivka, ale trpí určitými neduhy. Jak zde již bylo zmíněno, příběh je trochu moc natahovaný. Závěr přitažený za vlasy(vrah ovládá kravmagu, suprově střílí, celá situace v letadle atd). Rovněž motiv vraha, šikana na střední není nijak originální motiv, byť ho Carter pojal neotřele. Jinak nevím, zda Carter nezapomněl na jednu ze svých vlastních knih, ve kterých vrah přednášel online smrt obětí, když v Genesis detektivové neustále žásnou a tvrdí, že horší videa, než ta co vrah posílá pozůstalým nikdy neviděli... Motiv vraha je pochopitelný, až mi skoro bylo líto, že nestihl vše, co zamýšlel...

Sati
12.03.2023 5 z 5

Já nemám slov, tolik napětí, tolik zvratů, dočteno a momentálně nevím co se životem. 10/5*

Chris Carter
brazilská, 1965