Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3849 3849

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

josska
15.12.2017 4 z 5

Knížka mě bavila,napínavá a těším se na další díl

Helena378
12.12.2017 3 z 5

Čteno jako úplně poslední z osmi dosud vyšlých knih Chrise Cartera a bohužel zklamání. Rozhodně nejslabší kniha, poměrně nudná, vrah snadno odhadnutelný, pár logických lapsusů - číst tenhle díl jako první (jak se nabízí), asi bych se do dalších nepouštěla.

harvan69
09.12.2017

Napínavá, dobře napsaná kniha, i když na můj vkus až moc detailně popsané drsné vraždy. Už se těším na druhé pokračování - Popravčí.

Evik84
06.12.2017 5 z 5

napínavá kniha od začátku do konce, když jsem přečetla, co vrah udělal první oběti, měla jsem trochu nutkání knihu přestat číst, abych se nebála. . . ale dočetla jsem ji, překvapil mě vrah, neměla jsem tušení, kdo to je. Super, jsem zvědavá na další knihy od autora

ddkk
02.12.2017 3 z 5

Hm, mám trochu smíšené dojmy - kdo je zřejmě vrah jsem bohužel odhadla hned v okamžiku, kdy se v ději objevil. To by tolik nevadilo, ale úplně mě znechutil konec. Popisování všech okolností, důvodů a vysvětlení, to vše ve zhuštěné podobě na posledních stránkách, no...prostě nemůžu si pomoct, jen za tři.

michaela0741
28.11.2017 5 z 5

Jak začnete číst, přestanete dýchat. Carter umí zvlášť morbidním způsobem popsat detaily a to mě hodně baví :)

karantena
19.11.2017 5 z 5

Výborná kniha.Bohužel se nedá sehnat kniha Krucifix,která je skutečně jako první v sérii a na kterou Dvojitý kříž navazuje.Takže jich je celkem devět.Celá série je vynikající čtení plné napětí,zvratů,krutosti a překvapení. Knihy mají spád,žádné zbytečné pasáže.Vynikající čtení.

tulip131
10.11.2017 5 z 5

Byla jsem spokojená, poutavé čtení, plné zvratů a konec jsem teda vůbec takto nepředvídala. Už se těším na další knihu.

Pavcitko
05.11.2017 5 z 5

Od knihy jsem nečekala nic a velice příjemně mě překvapila. Vtáhne vás okamžitě do děje, hlavní postavy jsou tak sympatické, že máte pocit, že je znáte odjakživa a vrah krouží kolem přičemž vás udržuje v napětí celou knihu. Jen z toho konce myslím, že se dalo vymáčknout víc. Nicméně vřele doporučuji.

Etelea
29.10.2017 4 z 5

První postřeh patří překladateli :-D Slovíčko "pámbuví" mě doslova zabilo :-D

Někdo tu zmínil horor Sedm a trefil hřebík na hlavičku. Říkala jsem si už od začátku, že mi to tenhle film připomíná. A chvilku jsem si vzpomněla i na Pulp fiction:-)

"Chytře" jsem četla nejdřív 2.díl, teprve potom tento, takže mi bylo jasné, jak to s Garciou dopadně. Moje chyba! Sériového vraha jsem tak nějak vycítila hned od začátku. Prostě mi tam ta postava připadala od prvního momentu divná. Ale i když jsem nebyla z odhalení překvapená, nijak to neubralo na čtenářském požitku. Tento styl mi zcela vyhovuje:-)

lupidoly
29.10.2017 5 z 5

Skvela kniha.

Susenka_thefox
24.10.2017 5 z 5

Strhující. Dechberoucí. Dokonalé kriminální dílo.

Dobby888
20.10.2017 5 z 5

Tato kniha mne uplně pohltila svým dějem až do konce. Sice jsou některé scény trochu brutálnější, nicméně kouzlu to neubralo. Velkým pozitivem je určitě dvojice detektivů, kteří působí velmi sympaticky a jsem zvědavá co přinesou další díly :-)

Grety
18.10.2017 3 z 5

Až moc nechutné a brutální, podle hodnocení to ale přidává na hvězdičkách. Vrah těžko uvěřitelný a až moc záludný.

March
14.10.2017 5 z 5

Moje první a určitě ne poslední kniha , od autora.
Líbil se mi popis děje v různých časech, vyšetřovatelé si mě take získali.
Takže mě nezbývá, než se vrhnout na další díl.

Julinka679
12.10.2017 5 z 5

Robert Hunter a Carlos Garcia jsou sympatičtí, chytří a zapálení detektivové jejichž příběh a počínání během Krucifixova případu jsou zajímavé, dobře čtivé a napínavé :-) některé scény jsou "drsné" či "brutálnější", vrah byl celkem do očí bijící ale nemá to vliv na čtenářský zážitek :-) už se těším na další díly od tohoto autora :-)

Ráčkajda
06.10.2017 5 z 5

Tuhle sérii miluju, Hunter a Garcia super:-)

Welinie
29.09.2017 4 z 5

Ani chvilku jsem se nenudila. I když jsem tak nějak tušila, kdo-co, ale stejně to nic nemění na tom, že to bylo kvalitní počtení ^^

Shcleeba
18.09.2017 2 z 5

V první polovině knihy jsem si říkala, zda jsem neviděla její filmovou inscenaci, neboť mi její pasáže připadaly povědomé. Velice blízce mi kniha připomínala výjevy z klasických thrillerů (hororů) jako Sedm, Saw či Mučedníci. Stále jsem se do knihy nemohla začíst. Až poslední třetina nabrala zajímavější spád. Čekala jsem, že průměrná detektivka bude mít alespoň skvělý konec, ale ani ten mne bohužel příliš nenadchnul.

STARKAN
17.09.2017 3 z 5

Čteno až po šesti následujících dílech a veliké zklamání. Vrah byl velmi těžko uvěřitelný a děj nudný. Vcelku je to špatně napsaná knížka.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965