Říkanky malovánky

Říkanky malovánky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130708/rikanky-malovanky-130708.jpg 3 6 3

Tato knížka je určena malým dětem a jejich rodičům. Obsahuje padesátku říkánek, jejichž námětem jsou zvířátka a květinky a to, co dělají. Jejich kratičké příběhy jsou vyjádřeny rýmovaným slovem a zároveň malovaným obrázkem. Říkánky jsou zčásti tradiční a známé, zčásti zbrusu nové. Malovánky jsou zcela nové a vytvořila je mladá ilustrátorka Eva Švrčková. Vše je v této knížce uspořádáno tak, jak to děti mají rády, tak, aby to bylo v souladu s dětskou představivostí. Stačí otevřít kdekoliv, vstoupit do dětského světa a potěšit se slovem i obrázkem ...... celý text

Romanka89
08.01.2024 3 z 5

Přepsaná klasická říkadla. Tohle se podle mě moc nepovedlo, ty básničky se nedají číst, jak je to absolutně bez rytmu. Obrázky jsou hezké, kdyby básničky autorka nechala v původním znění, udělala by lépe. Vážně se mi to špatně četlo.

mirabl
10.11.2020 2 z 5

Stále si myslím, že i velmi malé děti mají dost rozumu na to, aby při poslechu těchto říkanek dokázaly samy odhalit tu spoustu nepravd a neuvěřitelností. Takže malá ukázka:
SKÁKAL ZAJÍC
"Co ty se mi posmíváš,
když žádnou botu nemáš!"

kinnesed
12.05.2019 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih dcery, obrázky jsou velmi roztomilé.

Kniha Říkanky malovánky je v