Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371627/bmid_renegati-w0R-371627.jpg 4 925 211

Renegáti série

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

lena.o.knihach
15.04.2020 5 z 5

Určitě knihu nezavrhujte, pokud nemáte moc v lásce superhrdiny - stejně jako já. Prostě tu bandu (Captain America, Thor, Hulk, Spiderman atd.) moc nemusím. Ale tihle Renegáti, to je úplně jiné kafe. Superhrdinové a superpadouši jsou úplně na jiném levelu, než jaká jsou již výše zmíněná jména.

Postavy nemají jen tak obyčejné schopnosti, ale dokonce superschopnosti. Zkrátka, všechno v knize je super.

Klobou dolů, že měla Marissa Meyerová odvahu jít od retellingů pohádek do něčeho takového. Ještě jsem od autorky nečetla Bez srdce, ale vůbec se nebojím toho, že by se mi to nelíbilo.

katka-kacav3318
26.03.2020 5 z 5

Nechytilo mě to jako Měsíční kroniky, ale i tak jsem si to užila. I když Nova mě irituje.

roso.mak
28.02.2020 5 z 5

Opravdu chytlavé. Mnohem lepsi, nez kroniky. Nejsou tam logicke diry.
Ze začátku jsem plyla pohrdáním na tema vykradeny x men a sepisovala si postavy, protože, kdyz ma kazda jmeno přezdívku a schopnosti, tak je to magorlik. Nicmene pribeh brzo chytne a postavy jsou sepsane na zacatku druheho dilu.

Kikulka97
16.02.2020 5 z 5

Nemám ráda superhrdiny. Nesnáším superhrdinské filmy. Ale tahle knížka mě chytla a až do svého konce nepustila. Krásný příběh, spousta zajíamvých otázek, pířjemné postavy, které nelze nemít rád a spousta otázek, které snad budou zodpovězené v dalším díle (prosím, ať to nemá víc, než tři).

Lenny33
02.02.2020 4 z 5

Bylo to hezké místy napínavé čtení, bohužel v porovnání se sérií Měsíční kroniky, tato série značně pokulhává, ať už ne zrovna promyšleným dějem, či nijak originálními postavami. Ale další díl si ráda přečtu. 3,5*

Arianne
29.12.2019 4 z 5

Za mě dobré čtení. Vzít x-meny a zasadit je do vlastního světa s vlastními pravidly chtělo odvahu a myslím, že se s tím autorka vypořádala statečně. Jasně, hnidopich by našel díry ve společnosti, která je i není postapokalyptická, nebo jejich pravidlech, ale proč si kazit dobrý příběh. Čtení pěkně ubíhalo, napětí tak akorát, romantika jen zlehka a nijak prvoplanová spadlá z nebe, ale uvěřitelná. A pod povrchem řešíme otázku, do jaké míry jsou pojmy dobra a zla subjektivní a co znamená svoboda. Doufám, že další díly se ponesou v podobném duchu.

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

DOKONALOST! Miluji autorčin styl psaní, miluji zápletku, miluji všechno! Doporučuji všema deseti!
No dobře, jednu věc nesnášim.. otevřené konce:))

Izi167
03.11.2019 3 z 5

Upřímně? Asi mi bouchne hlava. Prostě udělá BUM.
Teda, ne, že by kniha byla až tak skvělá, jen nějak nemůžu vstřebat všechny ty události, to je celé. Nechci tím ani říct, že je špatná, to ne. Na to, jak je tlustá, se četla velmi hladce, rychle a snad by mohla i krásně, bohužel však byla plná korekčních chyb. Na příběhu to samozřejmě nic nemění, jen to trochu kazilo soustředění a konečné duševní propojení s knihou.
Z počátku bych se bez rozmýšlení zařadila mezi Anarchisty, ale postupem času, kdy samotná hrdinka začala více pronikat do tajů Centrály a Rady jsem nabyla dojmu, že nejlepší cestou je být obyčejným člověkem. No vážně, kdo by dobrovolně chtěl mít co do činění s takovým chaosem (ať už na té či oné straně)?

ardeas
16.10.2019 4 z 5

Na moj vkus trošku prekombinovane, ale veci su obcas lepšie nedokonale :)

Peqvy
12.10.2019 1 z 5

Na knihu jsem slyšela velice pozitivní ohlas. A také mne zaujala nejen anotací, ale i pohledem na svobodu jako takovou. Ač je anarchie absolutně odlišná od řádu, neznamená to bezpodmínečně rozdílné smýšlení lidí z těchto táborů. Během čtení se mě ovšem zmocnilo zklamání. Zpočátku jsem se v postavách vůbec nevyznala. Ve městě, kde vládnou vyjímeční má každý superhrdina dvě jména. Tak jak to obvykle bývá jedno civilní a druhé, když používá své nadpřirozené schopnosti v akci. Což bylo pro mě ze začátku docela matoucí. Dále mi chyběl celkový popis města, kde se děj odehrává. Nevěděla jsem, jak si jinak město představit, než jako New York.
Přestože se mi myšlenka autorky velmi líbila, dějová zápletka mi přišla poněkud jednoduchá a nepropracovaná. Celý příběh se odehrává velmi pomalu. Obvykle se děj "rozjede" po několika kapitolách, nebo v polovině knihy, ale, co když má kniha tolik stran? 256 stran, který se táhnou mi přijde celkem hodně. Kniha mě nijak nepohltila a čtivá mi nepřišla.

denniys
13.08.2019 3 z 5

Renegáti...tak jsem se těšila, že jsem knihu neustále odkládala a jen koukala na líbivou obálku..a ona to byla trochu chyba, protože velké očekávání se nevyplnilo...Měsíční kroniky ( předchozí série této autorky ) jsou tak originální, promyšlená, vyprofilovaná pohádková série s velkým "wau", až člověk pak přirozeně očekává stejnou úroveň...a místo "wau" přišlo prosté "hmmm"...zdá se mi, že téměř vše už někde bylo..průhledné klišé s průměrnými postavami, s předvídatelným dějem a za vlasy přitaženým zbytečným nelogickým koncem...uznávám, že má kniha i světlé stránky ( největším plusem je Adrienova schopnost ), nicméně ani klady této knihy nezmohou nic s tím, že Renegáti jsou na úrovni běžného a zbytečného YA fantasy..bohužel :(

MaléZlo
12.08.2019 3 z 5

Kniha má zajímavý děj, ale mě nijak extra neoslovil. To jsem si říkala během čtení a když přišel konec, nemohla jsem na knihu přestat myslet. Takže kniha ve výsledku: buď nebyla tak špatná, jak mi přišlo z prvního dojmu, nebo měla skvěle napsaný závěr.
Ani postavy mě bohužel nijak neoslovili a tak budu přemýšlet, jestli se vrhnout na druhý díl, protože by mě přece jen zajímalo, jak to vše skonči..

Lily731
11.08.2019 5 z 5

Velmi čtivé. Téma dobro a zlo- povedené

KnihomolkaKatka
10.08.2019 5 z 5

Tahle kniha byla vážně jízda! Těším se, až si přečtu Protivníky. Je tam strašně moc akce, napětí, tajemství a nedořešených věcí; které vyvolávají potenciál pro další díly. Doufám, že nezklamou :)

Damonka12
10.08.2019 5 z 5

Wow, tahle kniha mě úplně dostala. Potřebuji nutně číst další díl. Všem jí jedině doporučuji.

Cleo De Nile
08.08.2019 5 z 5

Já už young adult literaturu moc nečtu, ale když jsem se dozvěděla, že se moje oblíbená autorka rozhodla napsat knížku o mých zamilovaných superhrdinech a padouších, neváhala jsem ani chvilku. Je to jedna z knih, kterou budete mít přelouskanou za chvilku, navzdory počtu stránek. Od začátku mě příběh Novy pohltil, spolu s ní jsem bojovala v ulicích, skrývala se v podzemí a snažila si zvyknout na život u Renegátů. Neméně mě bavil i Adrian. Postavy umí autorka vykreslit mistrně, jsou propracované a zajímavé, a zejména hlavní dvojka je neskutečně sympatická. Příběh mě bavil, i když musím říct, že ten závěrečný zvrat jsem tak nějak čekala. A velmi by se mi líbilo, kdyby hlavní hrdinka zůstala Anarchistkou, ale jak znám tenhle žánr, mám asi pěknou smůlu :D Nicméně, už se nemůžu dočkat, až si najdu čas i na druhý díl.

souc
29.07.2019 5 z 5

Nejdřív jsem si řikala,že tomu dám tak 3-3,5 hvězdičky,ale jak jsem četla dál, tak na mě to naprosto pohltilo a je to fakt pecka! A nemůžu jinak,než dát 5/5. Velké doporučení

protokol
22.07.2019 odpad!

tu sa ukazuje že ženy nevedia písať SF takúto trolovinu som už dávno nevidel

nikdy viac :)

94_Anet
22.07.2019 5 z 5

Kniha, kde není úplně jasné, kde je vlastně dobro a kde zlo. Konec mě osobně překvapil :) hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jsem zvědavá jak to s nimi bude dál.

Mergirus
21.07.2019 5 z 5

Tahle autorka mě vždycky dokáže překvapit. Čekám nějakou ujetou knihu, divný příběh...a byť jsem měla ze začátku problém se jmény a zařazením, četla jsem jak divá. Krásný příběh, klasický příběh dobra a zla a šedé zóny. Sakra, taky nevím, na čí straně bych byla. Moc se těším na pokračování, už koukám, kde si najdu ten druhý díl. A ten konec!!!!! Ale trochu jsem to čekala, jeden náznak se tam objevil.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky sci-fi pro děti superhrdinové sci-fi

Marissa Meyer
americká, 1984