Noční směna

Noční směna https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397705/bmid_nocni-smena-kgJ-397705.jpg 4 253 77

Renée Ballardová série

Michael Connelly proslul jako duchovní otec legendárního a svébytného detektiva Harryho Bosche. Poté stvořil advokáta Mickeyho Hallera. A nyní přivádí na scénu žánru policistku Renée Ballardovou. Renée je v mnohém Harrymu podobná: když cítí, že je právo na její straně, jde tvrdohlavě proti pravidlům, i kdyby tím měla sama sobě uškodit. Její kariéře vůbec neprospělo, že napsala stížnost na svého nadřízeného – za trest byla přeřazena na noční směnu, kdy případy pouze přebírá, ale nikdy je nedořeší, protože ráno si je od ní převezmou kolegové. Jednoho dne ale narazí na dva případy, se kterými se rozloučit nechce. V podzemní garáži byla nalezena šeredně zmlácená prostitutka, v nočním klubu byla zavražděna mladá žena. Ballardové v tom cosi nehraje. Všechny její policajtské instinkty ožijí. A tak se rozhodne jít proti pravidlům. Navzdory rozkazům nadřízených a přáním svého parťáka se pouští do pátrání na vlastní pěst a brzy zjistí, že se ve svém podezření nemýlila. Ocitá se na skutečně tenké hraně, ale přesto je odhodlána dotáhnout svůj záměr do konce bez ohledu na to, kolik klacků jí nadřízení naházejí pod nohy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Late Show , 2017

Killingjoke
12.02.2019 5 z 5

Los Angeles, Kalifornie. V noci je nalezeno zmučené, téměř mrtvé tělo transvestity, v nočním klubu Dancers došlo k masakru, po kterém zůstaly čtyři mrtvoly a zkušené policistce Renée Ballardové právě začíná další noční směna... Tak tohle byla vážně pecka! Od prvních stránek jsem si Renée Ballardovou naprosto zamiloval! Už dlouho jsem hledal detektivku, ve které bude takto skvěle napsaná ženská hrdinka a konečně jsem ji našel. Ballardová je životem protřelá, zásadová policistka, která se urputně žene za vyřešením i těch nejtriviálnějších případů a zároveň je trnem oku svému nadřízenému u LAPD, se kterým jí pojí nemilá zkušenost se sexuálním podtextem. Postupem času rozplétá nitky případů a zároveň řeší své soukromé problémy. Tyto dvě linky jsou tak umně propojeny, že ani jedna nenudí a jedna je na druhé velmi závislá. A finále? To se mi sakra líbilo... Znáte to, jsou autoři, o kterých víte, že vážně stojí za to a rádi byste si jejich knihy přečetli. Jenže neradi přeskakujete v dílech série a tak jste nuceni jejich čtení odložit na neurčito. Pro mě je takový případ Michael Connelly, duchovní otec série policejního detektiva Bosche. První díly jsou dávno vyprodané, elektronické knihy mě číst nebaví, do knihovny nechodím. A tak jsem rád, že Connelly přišel s novou hrdinkou Renée Ballardovou a já po něm konečně mohl sáhnout. Má očekávaní byla rozhodně naplněna. Connelly skvěle pracuje s postavami i vývojem celého příběhu. U postavy Ballardové mě potěšilo, že ač se jedná o ženu žijící v "mužském" světě, nesnaží se trapně si hrát na chlapa, jako to bývá u mnoha jiných hrdinek, od jiných autorů detektivek. Navíc, podobně jako další bard žijící v L.A. - James Ellroy, Connelly využívá prostředí jako jednoho z hrdinů, takže ač jste zde v životě nebyli, dokážete si zdejší ulice, domy a kopce s trochou fantazie dobře představit... Noční směna je policejní krimi přesně podle mého gusta. Takové příběhy mám rád a proto doufám, že jsme se s policistkou Ballardovou nepotkali naposledy a Michael Connelly napíše i další díly. Každopádně, s Connellym jsem se naposledy určitě nepotkal, protože už letos nakladatelství Domino chystá reedici série s Boschem a já si tak konečně počtu i příběhy tohoto slavného detektiva. Jsem vážně rád, že už Connellyho nemusím dál odkládat. Je to výborné!

Ivulka432
08.02.2019 4 z 5

Souhlasím s níže babicka_amalka - prvních 100 stran by šlo zkrátit na desetinu. Jinak rozuzlení pěkné. Hodně se autor zabývá pocity ženy-detektiva, ale já se rozhodně těším na pokračování s detektiv Ballardovou v hlavní roli. Kvůli prvním stranám ubírám jednu hvězdu.

babicka_amalka
07.02.2019 4 z 5

prvních cca 100 stránek jsem musela sama sebe dost přesvědčovat, abych četla dál - bylo to hrozně rozvleklé a takové nijaké; pak se to naštěstí zlomilo a zbytek byl docela dobrý;

abilea
06.02.2019 5 z 5

Moje první kniha od mistra Michaela Connellyho, duchovního otce Harryho Bosche. Měla jsem velká očekávání, která byla do puntíku splněna. Noční směna je napínavá detektivka s komplexním prostředím i postavami. V první polovině se ještě odložit dá, ale ta druhá čtenáře připraví o spaní.

pinussilv
02.02.2019 5 z 5

Perfektní, jsem moc ráda, že hlavní hrdinkou obě série je žena. Detektivkám to dává nový svěží směr, autorské kvality se samozřejmě nemění.

Awča
01.02.2019 5 z 5

Asi nebudu objektivní, styl, kterým Connelly píše se mi totiž velmi líbí a nezáleží na tom, kdo je zrovna hlavním hrdinou. Tím je v nové sérii žena, což mě trošku překvapilo, a možná i trochu vzbudilo obavy, jaká kniha bude. A byla opět skvělá! Příběh je hezky vystavěný, zpočátku se nedalo tušit, který z případů bude ten stěžejní.
Z minulých knih mi přišlo, že je soukromý život hrdinů popsán podrobněji, ale tahle samotářka mi prostě přirostla k srdci a těším se na další díl, snad bude!

banánovépyré
30.01.2019 5 z 5

Perfektní! Moje úplně první knížka od Michaela Connellyho, ale rozhodně ne poslední! Skvělý příběh, postavy i zápletky a opravdu hodně dobře napsané. Víc takových knížek :-)

Gizelaa
29.01.2019 5 z 5

Skvělé jako vždy. Přečetla jsem za jeden den, nemohla jsem knihu odložit.

Sirius
26.01.2019 5 z 5

U týhle knížky jsem na to šel pomaleji a rozložil jsem si ji na tři soboty, abych si ji užil. A stálo to za to. Prvních sto stran, které jsou intro kdy hrdinka jede noční směnu, jsem doslova zhltnul. A pak už jsem to jen přidával. Connelly nabízí všechno, co mají jeho předchozí knihy a co čtenáři milují. Především je to skvělý řemeslo, schopnost vystihnout atmosféru LA. Lehkost s jakou líčí policejní práci. A samozřejmě parádní mikropříběhy, který skládají konečnou mozaiku. Je mi jasný, že pro hodně lidí tohle bude nezvyk, protože tu není Harry. I pro mě to byl a je nezvyk. Ale Renéé Ballardová je fajn kámoška do nepohody, která je dost paličatá a taky si umí jít dost za svým. Mám sice větší výtku k uzavření jedný z dějových linek, protože to najednou působilo dost nuceně. Možná i trochu pitomě. Na druhou stranu ten zvrat, který pak Connelly předvedl těsně ke konci byl vážně bombovej. Takže jestli máte už všechny zásoby přečtený a hledáte parádní detektivku, jděte s Renée sloužit noční. Nebudete se nudit.

syskas
26.01.2019 5 z 5

Bála som sa, že nová hlavná postava bude iba "Harry v sukni" - čiže to isté len "v modrom". Ale nie je. Renée je sama sebou. Iná ako Harry, ale rovnako skvelá. Výborne sa čítala. Dúfam, že Connelly napíše ďalšie jej príbehy.

AlenaF
25.01.2019 5 z 5

Skvělé! Přečetla jsem na jeden zátah, nemohla jsem knihu odložit. Těším se na další pokračování.

Szigeti
15.10.2018 5 z 5

Super kniha. Prečítané na jeden šup (ani som nespal). René som držal palce. Dúfam, že bude pokračovanie.

1987
07.10.2018 4 z 5

Connellyho citam vylucne v anglictine a k Rene a jej prvemu pripadu mam 3 veci:

Detektivka je minimalne taka sympatacka ako Harry Bosch a cela kniha je vlastne skoro hotovy scenar. Myslim, ze detektivna praca moze naozaj vyzerat podobne, ako je opisana v tejto knihe.

Predpokladam, ze Michael zarobi na product placemente dvakrat tolko ako na predaji knihy.

Som zvedavy, kto to sfilmuje.

Lolila
22.08.2018 5 z 5

Skvelé ako vždy. Connelly vytvoril novú postavu a podarilo sa - detektívka, ktorá "za trest" skončí na najhoršom oddelení (pracuje v noci). Aj napriek tomu sa nedá odradiť a pokračuje v riešení prípadov. Koho to len pripomína? :-) Tí, čo čítajú Bosha, budú vedieť:-) Dúfam, že budú ďalšie pokračovania.

Gracian1964
02.06.2018 5 z 5

Neviem, prečo som tak dlho váhal, kým som si túto knihu kúpil, keďže zatiaľ mám tuším všetko, čo u nás bolo preložené, hm... Ale nakoniec som neodolal a zaplatil. Neľutujem. Výborné, ale nič iné som ani nečakal. Ballardová mi bola sympatická a snáď sa k nej milý Connelly ešte vráti. Zároveň som si kúpil aj Druhú tvár pravdy a už sa teším, kedy sa do nej začítam. Fanúšikom tohto kaliforňana vrelo odporúčam, určite nebudú sklamaní. Hm...

hats
29.12.2017 5 z 5

Skvelé ako vždy. Som zvedavá, či bude Renée Ballardová pokračovať, alebo to bola jednorázovka

emma24
10.12.2017

Těším, až to bude v češtině :-)

detektivní a krimi romány policie krimi Los Angeles

Michael Connelly