Noční směna

Noční směna https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397705/bmid_nocni-smena-kgJ-397705.jpg 4 253 77

Renée Ballardová série

Michael Connelly proslul jako duchovní otec legendárního a svébytného detektiva Harryho Bosche. Poté stvořil advokáta Mickeyho Hallera. A nyní přivádí na scénu žánru policistku Renée Ballardovou. Renée je v mnohém Harrymu podobná: když cítí, že je právo na její straně, jde tvrdohlavě proti pravidlům, i kdyby tím měla sama sobě uškodit. Její kariéře vůbec neprospělo, že napsala stížnost na svého nadřízeného – za trest byla přeřazena na noční směnu, kdy případy pouze přebírá, ale nikdy je nedořeší, protože ráno si je od ní převezmou kolegové. Jednoho dne ale narazí na dva případy, se kterými se rozloučit nechce. V podzemní garáži byla nalezena šeredně zmlácená prostitutka, v nočním klubu byla zavražděna mladá žena. Ballardové v tom cosi nehraje. Všechny její policajtské instinkty ožijí. A tak se rozhodne jít proti pravidlům. Navzdory rozkazům nadřízených a přáním svého parťáka se pouští do pátrání na vlastní pěst a brzy zjistí, že se ve svém podezření nemýlila. Ocitá se na skutečně tenké hraně, ale přesto je odhodlána dotáhnout svůj záměr do konce bez ohledu na to, kolik klacků jí nadřízení naházejí pod nohy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Late Show , 2017

LilianaFalcon
17.12.2020 3 z 5

Netvrdím, že je to špatné.
Začátek byl pro mě dost roztříštěný a zdánlivě se vlekl, ale říkala jsem si, že se to nějak ucelí.
A vlastně mě to bavilo... Hlavní hrdinka je fajn, má nějaká osobní dramata a morální hodnoty.
Problém je pro mě asi v překladu. V momentě, kdy jsem si přečetla "kotníky na ruce"!!! se mi to přestalo líbit.

Dida86
23.11.2020 5 z 5

Skvělý detektivní příběh. Těším se na další díl s detektivem Ballardovou.

dikobraz
20.11.2020 3 z 5

Nooo, ma to tazke dievca. Byt v tieni stareho dobreho Harryho, to nie je len tak.
Nebolo to zle, ale tak nejak som presne vedel, ako to bude na konci. Bolo to jednoducho velmi priehladne a velmi sablonovite. A to mi u tohto autora velmi nesedi. Zeby uz chybala motivacia?
Cital som uz predtym 2. cast, ale tu tahal Harry.
Cisty priemer. Neurazi, ale ani nenadchne....

Olous1
13.11.2020 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Pana autora mám ráda, ale tento kousek bych hodnotila jako průměr. Že začátku mě to bavilo,ale pak jsem se trochu nudila.Reneé je vcelku sympatická policistka, až otevřou knihovnu skusím ještě druhý díl.

Jeanine8
20.10.2020 5 z 5

Moc mě to bavilo!

PetraCy
09.05.2020 4 z 5

Dobrá detektivka, určitě si vyhledám předchozí série...

Danago
04.05.2020 3 z 5

Bohužel mě knížka nechytla, chybělo mi v ní napětí a překvapení. Neměla jsem potřebu ji číst a dokonce jsem uvažovala , že ji nedočtu. Nějak mi bylo úplně jedno, jak to dopadne. 2,5*

kofola33
02.05.2020 3 z 5

Prvni dve tretiny knizky se mi desne vlekly, neprislo mi to vubec zajimave a nemelo to spad, konec to trochu vylepsil, ale nebyl to uplne muj salek kavy. 2,5*

BariEli
08.03.2020 3 z 5

50 na 50 - takový mám pocit z tohoto díla. Je poznat, že Connelly umí. Ale vůbec jsem mu hlavní hrdinku nevěřila. Je to taková ta postava, u které si za měsíc nevzpomenete, jaká byla.

Hugomil
02.03.2020 5 z 5

Tak mě Renée Ballardová naprosto sedla. M. Connellyho mám rád ať napíše cokoli. Vše je záruka kvalitního čtení. Možná trochu otevřený konec, tak doufám že brzy bude další. Těším se.

Dandy1
08.01.2020 3 z 5

Mě povaha Ballardové vůbec nesedla. V knize mi chybělo napětí. Tuto knihu jsem mohla kdykoliv položit a pokračovat později. Mám ráda, když děj nejde z ruky pustit, dokud se nedozvím konec.

pepa4081
05.01.2020 4 z 5

Je tady nová sympatická a jak jinak hodně svérázná policistka Renée Ballardová. Začátek knihy byl trochu pomalejší (tak kdy už se to rozjede?) – a rozjelo. Asi od poloviny knihy jsem nepřestal číst. Jedinou stížnost mám k tomu, že jsem se vlastně nedozvěděl motivy hlavního pachatele. Těším se na další díl a jsem také rád, že Harry Bosch a Mickey Haller (mí oblíbení bráchové) ještě neřekli poslední slovo. Doufám, že se s Renée třeba někdy potkají. Doporučuji naprosto vše od Michaela Connellyho.
Velmi uspokojivé.

Jana8774
19.10.2019 4 z 5

Trosku jsem se do pul knihy nemohla zacist. Prislo mi vse tak nejak natahle. Od pulky uz dobre. Zadna velka zapletka.

martina7276
19.10.2019 5 z 5

Byl to takový návrat po letech, Connelly je starý známý a ani tentokrat nezklamal. Zhltla jsem jedním dechem. Z jeho knih mám vždy dojem ze píše o tom co důvěrně zná. Dej má rychlý spad a už hledám která ze kniha navazuje ????

jaroslav63
30.09.2019 3 z 5

Nová série od M. Connellyho není vůbec špatná. Bohužel české vydání trpí podivným překladem/redakcí, kdy některé věty doslova tahají za uši. Překladatel či redaktor také občas používají podivná, v češtině pravděpodobně neexistující slova. Protože co je to monitorovačka, anachronistický apod? Nakladatelství Domino nevybírá k českému vydání vůbec špatné knhy, ale péče o ně je už horší. Domino prostě není Argo nebo Host.

Placinecka
15.09.2019 3 z 5

No, úplně nadšená jsem nebyla. Kniha hezky plynula, ale nebyla jsme napjatá (což jsem chtěla být). Až na jeden bod, jsem nebyla vůbec překvapená žádným velkým zvratem! (což jsem taky chtěla).
Přišlo mi, že Ballardová vše vyřešila až příliš jednoduše, bez problému a všechny příkoří levou zadní přeměnila ve svůj prospěch. Navíc mi přišla až příliš.. asertivní, drzá, průbojná, nebojácná... Až nerealistiky dokonalá ženská hrdinka.
Ale byla to moje první autorova kniha, druhému dílu dám šanci. Celkový dojem takový průměrný, skoro oddechovka..

Lmslaver
30.08.2019 5 z 5

Renée Ballardová, další policejní workoholik z pera Michaela Connellyho, duchovního otce Harryho Bosche. Ballardová je každým coulem sympaťačka, zápalem k práci i nadprůměrnou inteligencí posouvá případy vpřed bez zbytečně hluchých a nudných míst.
Samotná zápletka knihy je rozdrobena na tři kriminální případy, které se vzájemně časově proplétají a je jim dán větší, či menší prostor podle toho, jak přicházejí jednotlivé důkazy a zjištění. Příležitost tu dostanou i napínavé akční pasáže.
Connelly už po mnoha knihách s Boschem ví co mají jeho čtenáři rádi a dává jim to v plné míře, pouze stárnoucího detektiva nahradila mladá krev. Za mě se Noční směna určitě povedla na výbornou.

MartinH
23.08.2019 5 z 5

Výborný začátek nové serie

zdendula31
27.07.2019 5 z 5

Nová série s inspektorkou Ballardovou mě absolutně nadchla.
Dobrý příběh se zápletkou bez zbytečného rozepisování se o hlavních postavách.
Těším se na další pokračování.

čef
15.07.2019 5 z 5

Myslím, že je jenom dobře, že jsem četl tuto knihu až po sérii českých detektivek. Přestože nebyly až tak špatné, tento Connelly je jiná klasa. Tvůrce Harryho Bosche a Mickeyho Hallera přišel s novou postavou – inspektorkou René Ballardovou. Úžasně až mrazivě napínavé, překvapivé, zamotané a uvěřitelné bez zbytečných keců příběh, který musíte dočíst ať se kolem děje cokoliv. Dál nebudu chválit, vyčerpal bych všechna superlativa a co by mi potom zbylo na příště?

detektivní a krimi romány policie krimi Los Angeles

Michael Connelly