Hodina duchov

Hodina duchov https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491727/bmid_hodina-duchov-qxA-491727.jpg 5 125 38

Ľudia odpočítavajú posledné sekundy starého roka a v Hollywoode vládne chaos. Detektívka Renée Ballardová z LAPD čaká na tradičnú oslavnú paľbu do vzduchu. No o pár minút neskôr ju zavolajú na miesto, kde jedna z guliek zasiahla majiteľa autoservisu. Renée rýchlo zistí, že to nemohol byť jeden z projektilov, čo padali z neba po silvestrovskej streľbe, a že smrť muža súvisí s inou nevyriešenou vraždou – s prípadom, na ktorom kedysi pracoval Harry Bosch. Zároveň však musí pátrať aj po diabolskej dvojici s prezývkou Polnoční, ktorá znásilňuje ženy priamo doma v spálni, a nezanecháva po sebe nijaké stopy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Dark Hours , 2021

moni.ka
15.10.2022 3 z 5

Mně nějak připadá, že Mr. Connelly ztrácí dech. Chybělo mi obvyklé napětí i příběh. Celé to bylo nějaké roztříštěné, jakoby autor hledal, které dějové linky se chytit.

harena
07.10.2022 4 z 5

Tady hlavní roli nehraje Harry Bosch, ale inspektorka René Ballardová, která při vyšetřování i riskuje, že přijde o práci. Dobré čtení, jaké je u tohoto autora pravidlem.

petrarka72
21.09.2022 5 z 5

Výborně napsáno - a spojení Ballardové s Boschem dává čím dál větší smysl. Nevím, která část krimi zápletky je ošklivější - vražda někoho, kdo se dokázal změnit, nebo znásilňovací komando - ale silné je zachycení proměn současného světa: změna poměru veřejnosti frustrované covidem vůči LAPD a útok na Kapitol.

jana277
19.09.2022 5 z 5

Veľmi príjemné čítanie, bez zbytočných prázdnych slov, opisov. Stále sa niečo deje. Trošku ma pobavilo, ako úžasne vyriešila 2 prípady za pár dní, ale Ballardová sa popisuje ako systematický detektív, ktorý nič neprehliadne, pracuje nad rámec povinností, takže...

alzbeta4340
18.09.2022 5 z 5

Další spolupráce inspektorky Reneé Ballardové s Harry Boschem spojuje opět dva případy. Řeší se vražda bývalého příslušníka místního gangu a opakovaná přepadení a znásilnění žen v jejich vlastních domovech. Případy jsou dobře promyšlené a jejich odhalení logicky popsané. Celou knihou prostupuje mírná deziluze se současnými společenskými poměry i se stavem policejního sboru.
Velmi dobré detektivní čtení - jako vždy.

Dela111
30.08.2022 5 z 5

Tento díl má spíše neveselou atmosféru, promítá se do něj realita naší současnosti - život s covidem a následky událostí souvisejících s úmrtím recidivisty George Floyda. Spousta policistů je znechucených z nepřátelských nálad vůči nim, ze seškrtání výdajů na policii a tak práci jen předstírají a dost jich odchází.
Ballardová se také potýká se sílícím rozčarováním z práce, z poměrů u policie, z lidí, kteří ji obklopují, s výjimkou Bosche. Ten je pro ni maják, kotva, je pevnější než celá LAPD.

Jako už tradičně u tohoto autora je příběh velmi dobře vystavěný a napsaný. Vyšetřované případy jsou dva. První, kdy dojde k zastřelení muže na pouliční oslavě, mě zajímal méně, což je ale pouze můj problém. Cokoli se jen letmo dotkne gangů a organizovaného zločinu, mne moc nebaví. Druhý případ, jehož pachatelé jsou tzv. "Půlnoční muži", to však v poutavosti a napětí dohání za oba.

Celkově hodnotím vysoko a oceňuji, jak reálně autor vykresluje současné dění. Stejně jako v minulém díle není těžké mezi řádky přečíst jeho názory. Jak vidno, Michael Connelly patří k těm, kteří si zachovávají zdravý rozum a já si ho za to vážím o to víc.
90%

astra3
26.08.2022 5 z 5

Dobrá detektivka. Jen na konci mi přišla René jak James Bond. Vše vyřeší sama ...

marek7167
23.08.2022 4 z 5

Dobrá detektivka, to jistě, ale četl jsem od autora i lepší. Vůbec mi nevadila atmosféra a události okolo covid-19, naopak to přidalo na autentičnosti doby, kdy se děj knihy odehrává.

Připadlo mi ale, že rozdělení knihy na dva případy tentokrát bylo spíše na škodu. Napětí a očekávání gradovalo s každou stranou a náhle se vše vyřešilo a vysvětlilo na několika málo stránkách, jako kdyby autorovi došel dech. Trošku škoda, ale jinak fajn počteníčko. 80 %.

jprst
11.08.2022 5 z 5

Tak tohle byl přímo fofr, příběh, který přímo nutí k přečtení na jeden zátah bez ohledu na ručičky hodin.

Awča
28.07.2022 5 z 5

Reneé a Harry, to je moje srdcová dvojka.
Přiznám, že si už moc nevybavím předchozí díl, jen ten pocit, že dobré, ale že mě až tak nenadchnul.
Za to Temné hodiny, to byla jízda. Přečetla jsem jedním dechem během pár dní.
Líbila se mi i aktuálnost příběhu.
A ten konec, nutně potřebuji další díl ;-)

soukroma
18.07.2022 4 z 5

Tentokrát jistá nespokojenost: mimořádně depresivní a frustrující doba kovidová v LA, plná protestů, marastu, nárůstu bezdomovců a stanových měst, za současného uzavření prakticky čehokoli, včetně pláží... Policie zcela rozložena. Pouze jediná Ballardová chce dělat pořádně svoji práci, samostatně, na noční v temných hodinách, takže se o všech jejích krocích dozvídáme první poslední. A to zejména v první asi čtvrtině knihy bylo naprosto úmorné, ani Bosch do toho zatím nevnesl mnoho akčního, nijak neoživil tohle plácání se v papírech, příkazech, hlášení, nesolidní komunikaci s kolegy policisty apod. Poté se teprve rozbíhají dva paralelní případy, které prostě Ballardová řeší zase sama, ovšem za vydatného přispění penzionovaného Bosche, nikomu nevěří, nikomu nic nesděluje, protiví se příkazům a zákazům shora až do fatální akce.
Ballardová mi připadala jak vyřezaná svatá, všechno pečlivě, podle pokynů, ale jen do té míry, do jaké se jí to hodilo, vždyť ona je ta největší spravedlivá, nelenoší v práci a podle toho také jedná. A závěr tomu všemu nasadil korunu: bude to zase hrdinka bez bázně a hany, která předělá zevnitř celý sbor LAPD?!
Čišela z toho všeho nezměrná frustrace autorova z dění v jeho oblíbeném městě v nedávné době (hodně mi to připomnělo Americký deník, tam je (post)kovidová situace v LA popsaná také jako jedna veliká hrůza). Takže si trochu upravil své dosud celkem živoucí (uvěřitelné) hrdiny do pohádkové formy superpolicistů - naprosto dokonalí, žene je jen touha po spravedlnosti a dobře vykonané práci. Nejsou unavení, nedělají chyby, stále - přes ohromné vnější překážky - jedou na plný plyn s cílem nejvyšší spravedlnosti ve svém světě. 75%

Sančez
29.06.2022 5 z 5

Michael Connelly je zárukou skvělé detektivky jak na papíře tak na obrazovce. Pro mne je tento autor TOP ze všech, jeho díla obsahují vše co dobrá detektivka má mít -naprosto skvěle propracovaný obsah,dynamické napětí,brilantní postavy a úchvatné konce. Ještě se nestalo aby mne nějaká jeho kniha zklamala. Jediné mínus vidīm v čekánī na další novou knihu, v tomto případě to bude další dīl s René a Harrym nazvaná Pouštnī hvězda. Doufám že nebudu čekat dlouho. Connellymu bych dala deset hvězdiček.

Pípasek
29.06.2022 5 z 5

Super čtení jak bývá u tohoto autora již pravidlem

JSmerda
28.06.2022 5 z 5

Tentokrát příběh Reneé Ballardové, která neoficiálně spolupracuje s Harry Boschem. Je to jako dvojnásobná porce zmrzliny v parném létě :D. Předmětem vyšetřování se staly nájemné vraždy a série brutálních znásilnění. Oba vyšetřovatelé jdou po stopách s buldočí zarputilostí a podaří se jim pachatele a jejich motiv v krátké době odhalit.

Příběh odsýpá a než se nadějete jste na konci knihy. Škoda, že teď budu muset čekat zase půl roku až rok na další příběh :(

Gracian1964
13.06.2022 5 z 5

Opäť klasický Connelly, stávka na istotu. Kupujem už tradične a zatiaľ som sklamaný nebol. Príbeh ako obvykle, najprv navodenie atmosféry, dostanie sa do obrazu, pátranie, odhaľovanie, poznanie a na záver aj nejaká tá akcia. Všetko pomerne reálne a uveriteľné, žiadne vykonštruované nezmysly. A úplný koniec navodzujúci možnosť ďalšieho nadväzovanie príbehu.

joshuagrey
30.05.2022

Connelly jako vždy nezklamal, příběh se mi líbil hodně.

AlenaF
29.05.2022 4 z 5

Bezvadná detektivka.

jandomi10
25.05.2022 5 z 5

Na nového Connellyho som sa veľmi tešil a nesklamal. Hodina duchov je opäť skvelá kniha.

Michael Connelly
americká, 1956