Faraon

Faraon https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351703/bmid_reka-bohu-faraon-3CK-351703.jpg 4 156 32

Řeka bohů / Rieka bohov série

Pro Taitu, jeho spojence a celý Egypt nastávají krušné časy. Po smrti faraona se vlády ujímá nejstarší syn Utterik, zvráceně krutý mladík. Taita je zatčen, obviněn z  velezrady a  odsouzen. Před smrtí jej vysvobodí Rameses, mladší bratr Utterika, a  společně musí zachránit jak milovanou princeznu Serrenu, kterou Utterik poslal na mučidla, tak i celou zemi. Kniha volně navazuje na předchozí díl Řeka bohů – Bůh pouště.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Pharaoh , 2016

viviann
12.08.2018 1 z 5

Jsem z toho rozpačitá, to opravdu psal WS??? Kniha byla zmatená, vůbec se nedá srovnat s ostatními díly... První díl pro mě bude nej a toto bych radši zapomněla...

postrach
04.08.2018 4 z 5

První kniha od tohoto autora o níž jsem si na začátku myslela,že ji ani nedočtu.Není to můj styl,ale autor překvapil.Kniha se mi líbila.Krveprolití a války nesnáším.Bod dolů.

marli58
21.03.2018 3 z 5

Taita mě opět bavil svojí roztomilou samolibostí, ale chybělo mně jeho léčitelství. Tentokrát se jen válčilo. Už to není ono. Řeka bohů vyschla.

cca
19.03.2018 4 z 5

Dlouho očekávaný díl mě zklamal. Děj nebyl napínavý, k "rozjezdu" příběhu došlo až ve druhé polovině knihy. Řeka bohů je jedna z mých nejoblíbenějších sérií (asi proto ze zvyku 4 hvězdy), tento díl je ale jednoznačně nejslabší a rozhodně nesplnil moje očekávání. Nebyla to vyloženě špatná kniha, ale od tohoto autora jsem čekala víc......Přesto jsem si ráda zavzpomínala na některé předchozí Taitovy kousky, na které bylo v příběhu hodně narážek.

Jido
19.02.2018 2 z 5

Zářný příklad toho, kam až může klesnout série, která se protahuje už moc dlouho... První knihy byly super, tohle už nemá s původní Řekou bohů co dělat. Škoda...

terpin
10.02.2018 2 z 5

No, musim rict, ze jsem se tim prokousavala dost tezko. Ani se mi to nechtelo docist. Michani egyptskych a reckych bohu dohromady... I kdyz se roman neodehraval pouze v Egypte, tak tohle bylo na me moc. A neustale vychvalovani sama sebe, Taito, tohle uz prehanis!!!

Vik40
10.02.2018 4 z 5

Až druhá polovina knihy byla zajímavější.
Knihu čtu hlavně proto, že patří do cyklu Řeky bohů.
Jinak je v knize pořád obdobný děj.

Veggi
22.01.2018 3 z 5

Mlácení prázdné slámy : ) Kniha ničím nepřekvapí, v podstatě stejná zápletka, stejné překážky, bez boje s Taramešem bych se v příběhu úplně obešla atd., ale i přesto se čte knížka svižně. Taita jako vždy velký "jájista" : )

Pedro69
19.01.2018 1 z 5

Nečekal jsem žádný excelentní román, ale toto je totální propadák. Aby jsem se v tomto prostoduchém příběhu dočetl o nadpozemsky krásné pannně, úchylném faraonovi a nadpřirozených bytostech tak to bylo opravdu silný kafe. Hodně stupidní pohádka.

vysypanel
16.01.2018 5 z 5

Kdo má rád Wilbura jako já, je spokojen. Už šesté pokračování s Taitou a pořád se něco děje. Když přijmeme nadsázku, není co řešit. Doporučuji

dagmar7028
02.01.2018 2 z 5

Jsem neskutečně zklamaná. Je to naprosto nejhorší, co W.Smith napsal. Četla jsem od ně všechno s velkým nadšením, ale Faraon je neskutečná slátanina. Autor vůbec nerespektuje dobové reálie ani "atmosféru" starověkého Egypta, tak jak to dělal v minulých dílech. Ani dějová linka za nic nestojí - ale dokonalá předloha pro sladkobolnou telenovelu :-(

takana
27.12.2017 5 z 5

Kniha nezklamala, další skvělý román od tohoto spisovatele.