Reid

Reid https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468575/bmid_reid-fob-468575.jpeg 4 477 81

Vested Interest série

Muže z BAM už znáte. Pojďte poznat rebela. Kdo je Reid Matthews? Dítě opuštěné a nemilované. Napospas osudu ponechaný a opovrhovaný teenager, který své vynikající technologické znalosti používal ke špatným účelům. Během dospívání se nad jeho budoucností vznášel stín záznamu z vězení a jeho život se stal nekonečnou smyčkou samoty. Dokud nedostal druhou šanci a nezačal mu nový život. Dokud se na obzoru neobjevila kariéra, o níž se mu mohlo jenom zdát, a dokud nebyl obklopen lidmi, kteří mu dokázali, že rodina a domov nejsou jen slova. Dokud mu jedna dívka neukázala ten nejlepší a nejsložitější kód, jaký kdy mohl napsat. Lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Reid , 2018

Marci_Vaj
16.04.2022 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc, Reid to vyhrál :) Kluk na správným místě, pěkně popsané jeho pocity, povaha, životní zkušenosti :)
Nicméně další 3 díly (Van, Halton, Sandy) si přečtu později, ta čtveřice prozatím stačila...

Njangu
10.04.2022 5 z 5

Že jsem si myslela, že 3. díl byl dost dobrý. Tenhle ho trumfnul. Fakt jsem se hodně pobavila. Snad nejlepší část, kde jsem se hodně nasmála, je část s taneční lekcí.

Kudík
09.04.2022 5 z 5

Emmy i Aiden jsou vtipní, ale to co zde předváděl Reid... seznam, taneční lekce a hlasité myšlenky, to vše mi prodloužilo život. :) V rámci série mi přišel tento díl zatím jako nejlepší.

Artep071
28.02.2022 5 z 5

Parádní příběh .. Reid je bombovní a to jak občas říká co si myslí na hlas je vážně vtipné ...v tomto příběhů je vtip, láska, sex a celkově patří mezi top z celé série .. :)

0197
13.02.2022 5 z 5

Hned po přečtení první knihy od autorky, to jest Kontraktu, jsem měla tušení, že si autorku oblíbím. A taky, že jo. Na příběh ajťáka Reida jsem se hodně těšila. A jeho příběh byl boží. Nic jiného jsem ovšem ani nečekala.

Líbí se mi autorčin styl. Vyprávění převážně z pohledu hlavního hrdiny, čtivý příběh, sympatické hlavní hrdinky, úžasní (a ano, jasně trošku nereální :-)) hlavní hrdinové. Dokonce i na ten přeslazený konec a epilog se těším a nevadí mi, což je co říct. Tady navíc není žádné velké drama pár stránek před koncem, což se mi taky líbí.

Reid byl zlatíčko. Líbilo se mi, jak byl nesmělý a stydlivý. Co si budem, je to příjemná změna, narazit na hlavního hrdinu, kterému chybí zkušenosti se ženami :-). Byl upřímný, hodný a pro kamarády by udělal první poslední. Jak ho kluci z BAM přijali mezi sebe bylo krásné a po tom, co si všechno prožil, si to naprosto zasloužil. I když tomu nechtěl uvěřit. S Beccou tvořili krásný pár. Bavilo mě sledovat, jak se Reid poprvé zamilovává. Becca byla úžasná a nemám proti ní nic. Což je taky pro tuto autorku, dle mého typické. Hlavní hrdinky vás ničím neiritují, nekroutíte nad jejich chováním hlavou, jsou prostě fajn. Dejme tomu, takové obyčejné ženské s minimem negativních vlastností?
Tak teď je na řadě Kontrakt 2 a potom směle dál k dalším dílům této velice povedené série.

knihomolkaJani
25.01.2022 4 z 5

Kniha je skvělá! Reida i Beccu si zamilujete! Příběh se čte dobře a má spád, ovšem nečekejte nějakou zápletku.
A jako bonus je to, že si zde ještě více zamilujete všechny hochy z BAM!
Melanie Moreland opravdu umí psát dobré knihy.

Ketfl
23.01.2022 4 z 5

Na Reida jsem se fakt těšila. Od autorky již víme, co čekat, tak jsem byla zvědavá na "zápletku", kterou si u Reida vymyslí... a fakt si nejsem jistá, jestli tam jako nějaká byla? Jestli jo, tak jsem jí, přiznám se, asi příliš nezaznamenala. Tento díl byl za mě zatím nejvíc přeslazený. Ale i tak jsem ho přečetla jedna dvě, já vlastně ani nemám co vytknout, protože se to čte dobře, sice jako na nějaký literární dílo roku příběhy z téhle série nemají, ale no tak co, jedu dál, Van už čeká.

Toledo
10.01.2022 3 z 5

Reid byl od začátku až do konce světový a bezchybný, ale mě tam trochu chyběla nějaká akce. Tento díl byl na mě moc přeslazený. Určitě jsou v sérii lepší knihy.

knihomolkajanca
21.12.2021 3 z 5

V prvé řadě musím říct, že romantika a erotika u mě nehraje zrovna prim. Osobně po ní sahám zejména tehdy, když na mě jde čtecí krize. Je to pro mě nejen vítaná změna žánru, ale v tomto rozpoložení ocením zejména jednoduchost a čtivost. Ze série Vested Interest jsem při mé poslední krizovce přečetla druhý a třetí díl. Sice na sebe všechny lehce navazují, ale není to nic, v čem by se člověk nezorientoval. Nevadí tak, když některý z dílů vynecháte.

Reid oproti ostatním mužům, kteří se v sérii objevili, není ten typický alfa samec. Díky jeho životnímu osudu je trochu uzavřenější, nesmělejší a nemá takové zkušenosti se ženami. A tak když potká Beccu, která mu připadá jako nejkrásnější dívka na světě, chová se v její přítomnosti dost nemotorně. Musím říct, že tohle byla rozhodně příjemná změna. Tento druh žánru je alfa samci doslova přehlcen, takže tyto trochu vtipné, trochu trapné situace, byly příjemně osvěžující. Becca mi však nepřišla ničím extra výjimečná, možná krom toho, že měla opravdu svatou trpělivost a velkou empatii, a já nemohu říct, že by mi některý z hrdinů nějak více přirostl k srdci.

Celý příběh byl hlavně o vyrovnávání Reida se svou minulostí. Chvíli mi to přišlo jako docela zajímavý koncept, nicméně po nějaké době se děj začíná trochu opakovat a objevovalo se na můj vkus až příliš mnoho „srdceryvných“ pasáží, kterých nejsem dvakrát velký fanoušek. Někdy jsou v příběhu samozřejmě na místě, ale slzy na každé desáté straně pro mě nejsou to pravé ořechové. A mám na mysli slzy postav, nikoliv ty mé. :D

Předvídatelnost děje byla jako u všech podobných knih velká, protože autorka jede podle typické osnovy. Hlavní překážku ve vztahu Reida a Beccy uhádnete jednoduše a ani nebyla tak výrazná, jak bych uvítala. Přesto ale musím říct, že kniha splnila svůj účel. Byla čtivá, já se odreagovala a zahnala mou čtecí krizi. Co jsem pročítala hodnocení čtenářů, tento díl má naopak dost kladné ohlasy, takže pokud jste fanouškem tohoto žánru, Reida se určitě nebojte.

Hodnocení: 55%

Verunka4444
20.10.2021 5 z 5

Miluji,stejně krásná jako předešlé díly :)

lihate
01.09.2021 4 z 5

"V lásce a válce je všechno povoleno."

"Tvá minulost je minulost. Nemůžeš ji změnit, ale můžeš ji posunout vpřed. Hlavně nedělej stejnou chybu jako já a nedovol, aby ti určovala budoucnost.“

Když Reid vyprávěl Becce celou svou minulost a co musel prožít, než se dostal do BAM, nebyla Becca jediná, kdo si poplakal... A přitom je to jen kniha.
Když minulost zastiňuje přítomnost takovou formou, že se bojíte jít do rizika, protože riziko může znamenat bolavou přítomnost, zničenou a osamělou budoucnost.
Jednou jsem slyšela někoho říct, že toho, čeho se na světě boji nejvíc je samota. Tenhle příběh mi to připomněl a ukázal mi, že samota, taková ta temná, kdy není komu zavolat a víte, že nikdo za vámi nepříjde a nikomu byste nechyběli, je vážně to nejděsivější na světě.
Celý příběh byl vlastně fajn, ale oproti předchozím třem knihám mi tak chybělo trochu víc dramat, která jsou pro spisovatelku tolik typická.

"Všichni bychom měli mít to štěstí, že bychom měli někoho, komu budeme chybět, až tady nebudeme.“

„Takový je život, Reide. Budování vzpomínek. Jedna sladká chvilka za druhou. Buduješ je a ukládáš. Pomáhají ti být silnější, až to budeš potřebovat.“

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Prozatím nejlepší díl ️Na mě teda celkem dost emoční bomba Nonstop slzy v očích...ty knížky ze mě udělaly úplnou trosku ufňukanou ‍️ Reid to neměl v životě vůbec lehké a kvůli tomu se cítil méněcenný a nevěřil, že si zaslouží to nejlepší...strašně se mi líbila jeho upřímnost,všechno řekl hned na rovinu a byl hodně obětavý... ze začátku to byl takový stydlín ale pak se pěkně vybarvil a pochlapil️ Becca byla skvělá, stála při něm a vždycky ho vyslyšela...ten její otec mi teda fakt hodně pil krev..Samozřejmě se tu ukazovali i Bentley,Aiden a Maddox a víc se tu ukazoval i Richard z autorčiné předešlé duologie Kontrakt...️️ Probíhá scénky Aiden+Reid byly k nezaplacení...ti dva mě dohnali k slzám smíchu Ti dva si byli úžasně blízcí...a na konci jak se kluci z BAM k Reidovi zachovali velkoryse...to bylo něco ️️️
PS: První knížka,kde byl hlavní hrdina panic

miiiiiinka
23.08.2021 2 z 5

Tohle pro mě bylo docela zklamáním. Reid pro mě byl první dva díly velmi sympatickou postavou, takže jsem u třetího asi měla vyšší očekávání. Nemohla jsem se začíst, děj byl naprosto nezáživný, plytký a předvídatelný. Pořád jsem čekala aspoň nějaký zvrat - nicméně nikdy nepřišel.

martina1797
17.08.2021 5 z 5

Skvělá série a tenhle díl za mě zatím nejlepší. Reid je sympaťák s dobrým srdcem, který co na srdci to na jazyku. Spousta vtipných hlášek a situací, ale přitom i velmi citlivý příběh plný emocí. Vážně jsem se moc dobře bavila.

alzbeta2843
15.08.2021 4 z 5

Po knihe Bentley som sa dostala k Reidovi. Táto kniha ma bavila o čosi viac, asi že sa nejedná o bohatého biznismana, čo sa hrá na drsného machra. Naopak Reid je skromný a milý chlap, čo mal v živote smolu. I keď musím povedať, že to autorka mohla viac naťahovať a jeho všetky tajomstvá nemusela vyzradiť na začiatku knihy, potom to už bolo dosť prvoplánové a sladké čítanie. Avšak, čo hodnotím pozitívne je správanie BAM chlapov, pretože ten ich vzťah a vtípky ma dostávali. Hlavne teda epilóg a ich schôdzka :)

DomenicaRisa
12.08.2021 1 z 5

Bylo to jiné, než zbytek série. Ale jak jiné? Trauma a problémy přišijeme chlapovi, místo slečny. Znovu číst nebudu, začátek a "omylem špatně uložený seznam" byla asi nejzábavnější část. První třetina fajn, zbylé nudné.

Radka1727
08.08.2021 4 z 5

Z celé série byl příběh Reida nejdojemnější. Osvěžující, že hlavní hrdina nebyl samolibý, arogantní, bohatý kretén a skvělý milenec, jak je u tohoto žánru pravidlem ....

ivetapl
29.07.2021 5 z 5

Tak toto...?
S klidným svědomím mohu říct, že to je můj nejoblíbenější díl ze série. ️️
Reid je takové zlatíčko. ️ Mrzelo mě, čím si prošel, jeho minulost... Avšak Becca je skvělá duše a minulost ji nezastrašila.
Hrozně se mi líbilo, že Reid není ten typický týpek, boháč, namakanec jak blázen... Že je plachý co se týká žen (hlavně Rebeeci).
Jeho si proste zamilujete.
Rebeeciin táta mi tedy hnul žlučí, ale jsem ráda, že se tam Reid nedal!!
Líbí se mi, že je tam pořád propojenost s Gavin Group - žese tam objevují lidé z duologie Kontraktu.

Zomy
28.07.2021 3 z 5

Reidův příběh měl velký potenciál, ale nějak se mu nepodařilo na mě zapůsobit. Chvílemi to byla až nuda a velká limonáda. Reid pochybuje, naštěstí v něj všichni věří a všichni ho podporují. Becca nedostala moc prostoru a jejich vztah vlastně taky ne, neustále se přesvědčovali o své věrné lásce, ale vývoj mezi nimi do hloubky moc přepracován nebyl.

Přesto chápu tu velkou oblíbenost autorky, její psaní je nekomplikované, občas úsměvné, milé. Zahřeje na duši jako horká čokoláda v zimě.

pollyn
25.07.2021 4 z 5

Reid je zlatíčko. Chcete ho objemout a nepustit, aby se mu už nemohlo stát nic špatného. Zároveň je to hrdý chlap se smyslem pro správnou věc. A evidentně - když se zamiluje tak naplno a udělá všechno na světě.
Kniha je o tom, jak si znovu vážit sama sebe, získat sebedůvěru svoji a jak věřit a přijímat lásku ostatních.