Psáno s nadějí

Psáno s nadějí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472468/bmid_psano-s-nadeji-5o8-472468.png 4 175 45

Regret Duet série

< 2. díl

Pokračování románu Psáno s lítostí. Když bylo Cavenovi patnáct, jeho život změnila jediná kulka. Následujících deset let zasvětil budování impéria, které ho mělo ochránit přede vším, co by mu život mohl přichystat. Jenže ani všechny peníze světa ho nepřipravily na moment, kdy našel na prahu svého bytu plačící miminko. Caven nikdy nechtěl být otcem. Nijak netoužil po tom, předat své geny a rodinnou zátěž nevinnému dítěti. Ale tady bylo – holčička s růžovými tvářičkami, jeho dcera. Navzdory veškeré logice se Rosie stala středobodem jeho vesmíru a tím nejlepším, co ho kdy potkalo. Nebyl čas utápět se v minulosti, když byl nyní odpovědný za její budoucnost. Dokud se o čtyři roky později nevrátila její matka Hadley a všechny staré křivdy nevyplavaly na povrch. Caven byl připravený o dceru bojovat. Kéž by však dokázal zabránit tomu, aby se mezitím do Hadley nezamiloval...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Written With You , 2019

Toledo
12.08.2022 5 z 5

Druhý díl byl stejně skvělý jako ten úvodní, začetla jsem se a knihu nepustila z ruky, dokud jsem nevěděla jak to dopadne. Na konci ještě trochu drama navíc, ale sedělo to tam.
Parádní čtení.

Kudík
05.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Co k tomu dodat... to co mě překvapilo v první části (i když troušené informace autorkou byly, např. vegetariánství, tričko kryjící jizvu, narážka na to, že hlavní hrdinka pravděpodobně nerodila...), vše je obstojně vysvětleno, a to hlavně ve smyslu proč. Při čtení jsem si byla jistá, že i přes komplikace budou rodina, že se ona vrátí ke své identitě, a také by to mohlo klapnout mezi Beth a Ianem, kteří oba dva dávali slovům nejlepší přítel třetí rozměr. Dobře, ne vše ihned vyšlo, anebo až v epilogu po 5ti letech, kde mimochodem Rosalee byla naprosto skvělá, ale to, co se stalo v závěru, to mě dostalo mnohem víc. Nejvíc asi dveře zabarikádované řetězem. Taková "drobnost", která byla bez váhání vmetena do obličeje Cavenovi, a také to, co dokáže někdo udělat své rodině, bratrovi, neteři nebo manželce. O pokračování v Malcomově "dědictví" nemluvě. A hrdinů je v knize vícero, mimo Cavena, Willow, Hadley ještě Truett West.
Kniha je opět čtivá, nechybí různé emoce a musím souhlasit s některými komentáři, že se děj nemusel lámat do dvou částí.

Ranuncul
29.07.2022 2 z 5

Knížka se docela dobře četla, ale příběh je zbytečně natažený do dvou knih. A proškrknutí několika stran by taky stálo za úvahu. Proto o jednu hvězdičku míň.

Kekik
27.06.2022 5 z 5

Od tohoto dvoudílného příběhu jsem dostala vše - romantiku, thriller, slzy smíchu, slzy smutku, naději.
Nádherný příběh, který mě vzal za srdce, a překvapil i v samotném konci. Jeho čtení doporučuji.

pydla
25.06.2022 4 z 5

Psáno s nadějí je přímé pokračování knihy Psáno s lítostí, které skončilo utnutím a ponecháním čtenáře s otevřenou pusou a marným otáčením stránky, zda už je opravdu konec. Tato kniha, ač si drží laťku, mě mírně zklamala. Promílání stálých skutečností dokola, mě začalo nudit a i sladkost druhé třetiny knihy byla na mě už moc. Ale závěr vás zase zarazí do křesla. Ekonomicky to byl skvělý počin, rozdělit příběh do dvou knih, ale já bych raději uvítal méně cukru, pár stran seškrtat a mít vše v jedné knize. Ale i takto mohu doporučit.

moma08
14.05.2022 5 z 5

Tohle bylo opět strhující pokračování prvního dílu, ale u téhle autorky mě to nepřekvapilo.
Hlavní hrdinové si teda prošli pěknými srač... a klobouk dolů před nimi.
Kéž by bylo více knih od autorky, do jejich příběhu jsem se zamilovala.

lucie.sela
13.05.2022 5 z 5

Krásné zakončení dalšího skvělého duetu od Martinez. Její knihy se opravdu čtou jak jednohubky, protože se nejde odtrhnout. Každá zápletka se odkrývá postupně, děj plyne hladce a není tam ničeho "přehršle". Za mě osobně spokojenost :)

Mistatka
18.04.2022 5 z 5

Perfektní pokračování, můžu jen doporučit.

JitulHa
26.03.2022 5 z 5

Psáno s nadějí je za mnou. Musím říci, že ani toto pokračování nelehkého příběhu, kdy krutá hra osudu svedla dohromady cesty různých lidí, nezklamalo. A že tahle cesta skrývala opravdu velice temná zákoutí, o tom nemůže být pochyb. Pokud si tedy myslíte, že po přečtení několika posledních řádek předchozí knihy už vás žádný větší šok nečeká, jste na hodně velkém omylu! Jsem vážně ráda, že se autorka rozhodla zdejší příběh rozdělit jenom do dvou částí, protože případné další čekání na závěr, bych po těchto zkušenostech asi nezvládla. Vím, jednalo se pouze o fiktivní příběh... Ač stejně to všechno, čemu se pokoušeli čelit a přestát v naději, že se tam někde snad možná objeví pomyslné světlo na konci tunelu, bylo jednoduše strašné a šílené a nemám slov... Každý má své démony, ale i tak se může stát pro někoho jiného hrdinou, nebo i oporou sobě navzájem. Krásné, byť srdcervoucí milostné drama, dokazující že rodinu si mnohdy člověk nevybírá, ale vytváří. Doporučuji k přečtení.

clarkens
21.02.2022 5 z 5

Těšila jsem se a knížka mě nezklamala. Perfektní oddychovka na pár večerů, skvěle se četla.

Nuttelka
15.02.2022 5 z 5

Finále tohoto příběhu jsem musela dát na jeden zátah, aby mé srdce mohlo v klidu fungovat. Pokračujeme jízdou na celé škále emocí a pocitů a neustále čekáme, kdy se zas co podělá nebo na nás vypustí bombu. Celou dobu jsem ani nedutala a jen otáčela stránky se zatajeným dechem... Nemůžu vůbec nic vytknout, je to příběh plný bolesti, utrpení, viny... ale hlavně plný lásky, naděje, uzdravení, pochopení i smíření a třešničkou na dortu samotná Růženka, která je prostě úžasná. Aly Martinez, smekám klobouček a tvé knihy budou mít vždy své čestné místo v mé knihovně ️

evineckY
06.02.2022 5 z 5

Musím uznat, že autorka svým vtipem krásně vyvážila hodně vážné téma.
Rosalee a Jacob - čtyřletý odborník v sexu , to nemá chybu.
V tomto příběhu vůbec nic není tak, jak to vypadá, až po úplně poslední větu v epilogu.
Doporučuji

jeny-v
03.02.2022 5 z 5

Jsem spokojená i po přečtení druhého dílu, který mi dělal několik večerů před spaním příjemnou společnost. Záměna identity je docela vděčné téma. Spojením obou knih dostáváme komplikovaný příběh mladých lidí, které svedl po osmnácti letech osud opět dohromady. Zlobila mě Huntova přílišná sebedestrukce svědomí, ale naštěstí smutek byl vyvážen romantikou a opět humornou konverzací s Rosie - včetně nutné deportace Jacoba. Caven a Willow se chtějí každopádně vyrovnat s minulostí: "Zátěž, kterou jsme si oba nesli na bedrech byla znepokojující. Až dobré zážitky, které si společně vytvoříme, přebijí ty špatné".

Lofda
03.02.2022 5 z 5

Honí se mi hlavou spousta myšlenek, nevím co napsat. Autorka rozhodně psát umí, poskládala zajímavou mozaiku a mě to moc bavilo, četlo se to samo. Oproti prvnímu dílu možná už dost překombinované, ale i tak, dávám plný počet. Jen škoda, že malý odborník na lásku Jacob nedostal trochu víc prostoru, tahle děcka nemají chybu ;-) Ten humor kolem Rosalee byl přesně tím správným vyvážením k jinak vážnému tématu celého vyprávění.

Danago
31.01.2022 5 z 5

Zpočátku se mi to zdálo zbytečně natahované, ale potom se všechno otočilo a nabralo na obrátkách. Líbilo se mi to moc.

Damaj
03.01.2022 5 z 5

První díl této série byl asi o maličko lepší, ale jen o maličko. Úžasná knížka plná smutku, bolesti, tajemství, ale i naděje, překvapení a radosti z pěkných chvil, které život přináší. Vždy když jsem si říkala, že vím, jak příběh bude pokračovat, přišel zlom a kniha tak byla napínavá do poslední stránky. Trošku thriller, trošku červená knihovna, ale skvělá knížka, u níž se čtenář chvilku směje nad zábavnými okamžiky a pak slzí nad rodinnou tragédií, který Caven a Willow zrovna nezažili málo, ale "Nedostaneme všech sto let života naráz. Čas se odehrává jednu zvladatelnou vteřinu po druhé." Jediné co mi na knize vadilo, bylo příliš mnoho milostných scén.

boeink
28.12.2021 4 z 5

Váhám, kolik hvězdiček si tato kniha zaslouží. Klidně by mohla být o padesát stran kratší protože těch momentů "love to hate" je už tam na mě trochu moc. Co se mi na Aly Martinez moc líbí, je to, s jakou lehkostí a vtipem píše, její dialogy jsou živé a jako vystřižené ze života. Hlavně Rosalee je moc pěkná postavička.
Tak jo, přimhouřím jedno oko a dám čtyři hvězdičky.

pch1976
24.12.2021 3 z 5

Příběh vymyšlený dobře, jen je vše hrozně předvídatelné, přeslazene, vše dopadne dobře. Víc červená knihovna...už tato knížka být nemohla. Pro oblíbence tohoto žánru výborná kniha. Já jsem také dočetla celé. Ale hluboký zážitek opravdu nečekejte

Sabča92
23.12.2021 4 z 5

Od Aly Martinez u nás doposud vyšly dvě série, které jsem okamžitě po vydání přelouskala. Sice u mě stále vede autorčina předchozí série, ale tato jí krásně dobíhá. Je to příběh plný bolesti, trápení, tajemství, ve kterém se objevuje také silná láska a sem tam erotika. Nelezete tu sice z postele do postele, každá lechtivá scéna tu má svůj význam. Psáno s nadějí je druhý a závěrečný díl nové série, která skončila naprosto nečekaně a otevřeně. Ačkoliv jsem měla mezi díly půlroční pauzu, a šla jsem do knihy se zatměnými vzpomínkami, po dočtení pár kapitol jsem okamžitě byla do děje ponořená. Natolik autorka umí čtivě psát, že knihy máte opravdu problém odložit. Psáno s nadějí je další skvělá kniha od autorky, která vás emočně vyždímá. Na velmi krátkém rozsahu si vás získá a vy budete mít problém knihu odložit. Opět je děj vyprávěn ze dvou úhlů pohledu. Mezi hrdiny to opravdu jiskří, což cítíte z každé strany. Zároveň ale dokonale pocítíte i jejich bolest. A nesmím opomenout ani skvělé dialogy.
Pokud máte rádi knihy, které vás emočně vyždímají, romantické příběhy s přesahem, pak potřebujete tuto autorku vyzkoušet. Doporučuji obě její série.

nina3905
20.12.2021 5 z 5

Ak ste prečítali prvú časť príbehu, táto druhá časť bola pre vás doslova "povinnou jazdou", na ktorú ste sa nesmierne tešili. Uff, čo napísať. Autorku Aly Martinez mám rada, pretože prináša svojim čitateľom silné, emotívne príbehy, pri ktorých sa cítite ako "húsenkovej dráhe". Príbeh prináša romantiku, napätie, erotické scény. Áno, súhlasím aj s názormi iných čitateľov, že miestami je príbeh "ufňukaný", zbytočne natiahnutý. Určite však stojí za prečítanie.

Aly Martinez
americká
2019  87%Nejtemnější úsvit
2021  91%Psáno s lítostí
2019  87%Nejjasnější soumrak
2021  89%Psáno s nadějí
2023  86%Z popela

Kniha Psáno s nadějí je v