Rebuilt

Rebuilt https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478940/bmid_rebuilt-iNL-478940.png 4 96 30

Remade série

< 3. díl

Ta věc má plán... V momentě nástupu na loď, která je má odvézt do Spojených států, jsou Leon a Freya rozděleni. Grace, u níž je zjištěna nákaza, je odeslána do výzkumného ústavu na Novém Zélandu. Virus, který už vyhubil téměř celé lidstvo a neustále se vyvíjí, získává schopnost komunikovat. Jeho cíl je následující: přimět poslední lidské přeživší, mezi nimiž jsou i Leon a Freya, aby se podrobili... Jaká bude jejich poslední volba? Rebuilt je apokalyptické finále trilogie Remade od cenami ověnčeného autora série TimeRiders, Alexe Scarrowa.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: ekniha , Omega

Plague World , 2018

Dzovicek
11.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Pozor, drobný SPOILER:

Nemůžu si pomoct, ale celý ten ústřední motiv mi připomíná buď stargate a její replikátory nebo battlestar galacticu a cylony... Spíš ale ty replikátory. Malí krabi a velké lidské myslící tvory tvořené jimi.

No buď jak buď, je to hodně psycho materiál a končí to špatně, ale je to napínavé a dobře se to čte. Veskrze pozitivní dojem za celou sérii.

Egeris
08.12.2021 5 z 5

Po trochu slabším druhém dílu, který mě celkem nudil i přes docela velkou dávku akce, je zde třetí pokračování. Podle mě se jedná o nejlepší část série, o fous lepší, než první díl. Konečně se dozvíme více o viru a jeho záměrech. Byť bych uvítal trochu detailnější popis toho, jak ten vir funguje, jakým způsobem přežívá na naší planetě a co se vlastně s naší planetou stalo - je to tam sice naznačené, ale ne nějak vysvětlené. Jinak prezident Trent mi vystupováním hrozně připomínal prezidenta Trumpa. Je to k zamyšlení, zda je to autorův záměr, někdy mi to tak přišlo.

Pixx-73
27.11.2021 5 z 5

Ani třetí díl nezklamal i zakončení super... pro mě asi nejlepší postapo série za poslední dobu. Jedinou výtku mám asi k obálkám, ke knihám tedy moc nesedí, hodily by se spíš k nějakému zombie komiksu, ale to je jen detail. Celkově velká spokojenost.

MonaR0se
23.11.2021 4 z 5

Rebuilt, záverečný diel postapo trilógie Remade, pokračuje presne tam, kde predchádajúci diel skončil. Autor nám opäť naservíroval hneď niekoľko dejových zvratov a niekoľko kvalitných (pre túto trilógiu typických) nechutných scén.

Každá z hlavných postáv tu má svoju vlastnú linku a veľmi kvitujem, že sa od prvého dielu charakterovo rozvinuli (občas mi síce liezli na nervy, ale myslím, že to bol aj autorov zámer). Z hľadiska nejakej väčšej akcie je tento diel jednoznačne najslabší z celej trilógie, zároveň je však rovnako dôležitý a ani chvíľu nenudí.

Samostatnou kapitolou je uplný záver knihy, a teda ukončenie celej trilógie. Na jednej strane oceňujem, že autor príbeh neukončil ako rozprávku (to by vážne nedávalo žiadny zmysel), no zároveň sa cítim, akoby mi jemne vrazil ihlicu na pletenie do hrude a snažil sa mi do nej niečo vyryť. Avšak uvedomujem si, že takýto koniec bol jednoducho nevyhnutný a vlastne som ani nič iné nemohla očakávať.

Ešte malé upozornenie pre tých, ktorí sa do tejto trilógie pustia: buďte pripravení na to, že sa po dočítaní môžete cítiť...jemne...zradení. Celá trilógia však jednoznačne za ten pocit stojí!

Trilógia Remade je iná, originálna, drsná (opisy rozpúšťajúceho sa tela nie sú práve...lahôdka), dynamická a plná zvratov a ja ju jednoznačne odporúčam každému milovníkovi YA dystópii (so silným žalúdkom).

Gustik5
05.11.2021 3 z 5

Rebuilt, stejně jako oba jemu předcházející díly trilogie pokračuje v nastoleném dění, které obohacuje hned několika příběhovými zvraty a pokračuje ve větvení děje, kdy tedy sledujeme několik postav v jejich vlastní lince. Nejde o tolik akční dění, jako minule, stále však vás dílo rozhodně nebude nudit. Jde o knihu, která je plná zajímavých prvků, jež sice dohromady fungují, jednotlivě ale mohou působit lehce nedotaženě. Jako by autor měl spoustu nápadů a chtěl je použít, jen je prostě dokonale nedomyslel, díky čemuž mohou nejmenované aspekty děje působit nedotaženě. To je však malá výtka.

Jinak se jedná o dobře napsaný a na fakt, že jde o Young Adult žánr i dost drsný, dynamický příběh s koncem, který vás nejprve překvapí, trochu možná i naštve, načež ve vás bude ještě chvíli po přečtení rezonovat. Hrdina je postaven před zásadní volbu, která určitě spoustu z nás rozdělí v názoru na to, zda byla správná, či ne – ať už byla jakákoli. Podobně na tom je i finální odhalení původu, účelu a smyslu viru. Což je přeci jeden ze znaků dobré knihy – že v nás nějakou dobu po přečtení zůstává…

knihomolkajanca
12.10.2021 4 z 5

Na konci Reborn si autor nachystal docela napínavou scénku, kdy se naši hlavní hrdinové Leon, Freya a Grace rozdělili. Hodně lidí toto rozdělení hodnotilo v recenzích dost negativně, ale já v tom takový problém neviděla. Všechny dějové linky mi totiž přišly dost zajímavé, i když mě trochu mrzelo, že k rozdělení došlo tak ultimátním způsobem. Přeci jen jsem našim hrdinům fandila a přála si, aby zase došlo k jejich shledání.

Jako nejzajímavější mi asi přišla dějová linka Grace, jelikož její přístup byl v příběhu novinkou a čtenář se o viru hodně dozví. U Freyi jsem tak trochu tušila, kterým směrem se to bude vyvíjet a na koho narazí. Trochu škoda je dějové linky Leona, kde se autor docela opakoval a potenciál zde zůstal poněkud nevyužit. Situace, do kterých se Leon dostal, už jsme znali z předchozích dílů, a přestože představa toho, co prožíval, byla hrozná, nepřišla žádná překvapení.

Toto opakovaní bylo bohužel patrné u více scén v knize, takže si myslím, že by možná příběhu zase tolik neuškodilo, kdyby byl třeba o padesát stran kratší. Naopak ale oceňuji, že autor nesklouzl k nějakému klišoidnímu závěru příběhu, kdy se vše jako mávnutím proutku vyřeší, nikomu se nic nestane a všichni žili šťastně až do smrti. Dokázala jsem sice odhadnout, jak to všechno dopadne, protože vzhledem k událostem ve třetím díle bylo toto řešení nevyhnutelné, ale přesto si Alex Scarrow nachystal na čtenáře takovou malou zradu. Vše se uzavře, až na jednu drobnost! A ta drobnost mi tedy bude vrtat hlavou, ach jo! Nesnáším otevřené konce!

Celou sérii hodnotím veskrze pozitivně, přestože první díl byl za mě jednoznačně nejlepší. Další dva trochu ztratily tempo, ale i tak jsem ráda, že jsem se do série pustila, protože to bylo zajímavé a místy děsivé čtení.

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

Ticiana
08.10.2021 4 z 5

Treti dil se mi libil a i ubihal lip nez druhy. Serie ma neco do sebe a i kdyz nekonci tak, jak by asi vetsina chtela, je to konec, ktery se k ni hodi.

mrliš
10.09.2021 4 z 5

Já jsem spokojený. Je pravda, že je to nejslabší díl z trilogie, ale určitě ne špatný. Napsané čtivě, děj ubíhá rychle ke konci, který je takový jaký prostě je. :)

Erlif
10.08.2021 4 z 5

Právě jsem knihu dočetla.. Je nejslabší, už není tak akční, hlavní hrdinové jsou od začátku knihy rozdělení... Pořád to byl čtivý příběh, ale chyběla tomu větší akce.. Což mě mrzelo.

A poslední věta v poslední kapitole, když nepočítám doslov... To si autor dělá srandu? Nebo jsem něco nepochopila? Jakože cože?!

zandu
04.08.2021 4 z 5

Tak musím konstatovat - za mě dobrý.
Už to nemělo takové grády jako dva předchozí díly, ale i tak je závěrečný díl opět velmi čtivý. Jen jsem do poslední chvíle doufala v jiný konec. Ale musím říct, že se tato (ač občas dosti nechutná) trilogie povedla.

Alex Scarrow
britská, 1966