Ready Player Two: Nová hra začíná

Ready Player Two: Nová hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494566/bmid_ready-player-two-nova-hra-zacina-63b2b41084c7f.jpg 3 266 76

Ready Player série

< 2. díl

Nová fantastická honba za pokladem. V sázce jsou tentokrát dva světy. Jste připraveni? Po vítězství v soutěži vyhlášené zakladatelem bezplatného kyberprostoru Oasis narazí Wade Watts na něco, co znovu zamíchá osudem jeho i celého lidstva. Ve hře se objeví nové a poslední velikonoční vejce s tajemným obsahem, které může Oasis povýšit na zcela novou úroveň a učinit tuto virtuální realitu ještě podivuhodnější – a mnohem návykovější. Wadeovi přibude další soupeř, neskutečně silný a nebezpečný, který neváhá obětovat miliony životů, aby dostal, co chce…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Ready Player Two , 2020

PetrKral
02.08.2023 1 z 5

Zoufale nudné, plné nezajímavých postav bez jakékoli duše. Jen lineární počítačová hra bez nápadů a ještě vkládání LGBT hloupostí. Ke konci jsem už jen přeskakoval. Ohromné zklamání proti prima prvnímu dílu.

Artep25
27.07.2023 3 z 5

Trochu nastavovaná kaše. Hodně vycpávek,které tam nemusely být Obzvlášť v pasážích při hledání úlomků. Z velké části jsem se nudila a dočetla jsem jen s vypětím. Škoda

sgjoli
25.06.2023

Bohužel nedočteno. Když vezmu, jak moc jsem si užila Ready Player One, tak tohle bylo vysloveně trápení. Dostala jsem se zhruba ke sté straně a odkládám, protože toto pokračování mne vysloveně nebaví a skoro od samého začátku cítím, že se nutím do čtení. A to prostě není dobře.
Od samého začátku jsem měla pocit, že je to psané hrozně na sílu, působí to křečovitě, nepřirozeně. I když vlastně nevím, co se pak děje dál v příběhu, nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že autor hrozně vykrádá sám sebe - ve snaze rozvíjet ten svět. Což asi obecně není na škodu, ale tady to na mne nijak zvlášť nezapůsobilo. Spíš to ve mně vyvolalo otázku, zda má autor v tomto světě ještě co nabídnout bez toho, že by se opakoval. Na jednu stranu chápu, proč se do tohoto světa vrátil. První díl měl obří úspěch, také asi díky Spielbergovu filmu. Tak proč to nevytěžit dál. Ale někdy si říkám, že méně je více a že to patrně platí i tady.
Nedočetla jsem, nehodnotím tudíž hvězdami.

inmax
16.06.2023 2 z 5

Ok, za ten závěr dávám o hvězdu navíc než jsem původně plánoval. Ten bylo docela cool a dokázal bych si představit pokračování jaké by mohlo mít tohle rozhodnutí následky. I když se bojím, co by Ernest vymyslel, protože už tady jsem se 90 procent knihy neskutečně nudil. Postavy byly nesympatické (hlavně Wade a Aech - ta měla dostat facku za ty rasisticky kecy o Středozemi), hlavní hrdina od minula utrpěl zřejmě lobotomii, protože skoro vše za něj museli řešit ostatní a to stylem "já jsem odborník na tuhle tématiku, prostě udělej co říkám, neptej se a nezdržuj". Oproti první knize se děj opírá o pro mě neznámá témata a až akademicky vykládá kdo s kým, kdy a za kolik. Dojde i na Středozem ale i ta mi přišla odfláklá. V podstatě souhlasím tady s uživatelkou "Hels-is-unicorn", zbytečny abych to dál rozepisoval. Jednička byla skvělá kniha, od které jsem se nemohl odtrhnout, k této jsem se musel přemáhat abych ji vůbec dočetl.

JaninaCZ
30.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Z druhého dílu mám rozporuplné pocity. Dala bych asi 2,5 hvězdy, kdyby to šlo. Začátek byl pro mě docela zdlouhavý, Wade se choval jako blbeček a docela mě tím otravoval, takže mi trvalo se víc začíst. Co se týká questů, tak ty s Hughesem a Princem byly na můj vkus až moc rozpitvané, dlouhé a nudné, ani jednoho nemám nakoukaného a naposlouchaného, s výjimkou Snídaňového klubu, který je mimochodem skvělý, takže když tam byla zmínka, že Aech nesnáší písničku od Simple Minds, měla jsem chuť rovnou srazit jednu hvězdičku :D. Každopádně potěšila aspoň krátká pasáž s Tolkienovým dílem, která to zase trochu zachránila. Konec za mě asi nejpovedenější část knížky.
Celkově jsem se na dvojku těšila, ale očekávaný hype se při čtení nedostavil, škoda.

Egeris
24.05.2023 3 z 5

Začátek a konec jsou super. No a ten zbytek mezi tím? Meh. Spíš je to jen dlouhý, předlouhý seznam jmen různých herců, filmových postav, zpěváků... Docela nuda.

Hanathor
22.05.2023 4 z 5

Ze začátku jsem měla z knihy velmi smíšené pocity.. Příběh na mě působil, že bude stejný jako v prvním díle, akorát malinko jinak.
Nakonec tomu tak nebylo, konec byl úplně .. ach! Doufám,že se dočkáme i filmu :)
Jediné, co bych vytkla, jsou (na můj vkus) dlouhé pasáže při popisu některých her, světů, atd.

vlkodlaq
12.05.2023 5 z 5

Velmi živě vidím v knize promítnutého Elona Muska a jeho činnost posledních let..

vaclav7355
21.04.2023 3 z 5

První díl mě uchvátil, a to i přesto, že jsem nejdříve viděl film. Když jsem pak jednou v knihkupectví narazil na dvojku v angličtině, bylo to velmi milé překvapení. Po prvních kapitolách ale přišlo spíše zklamání. Hlavní hrdina už mi nebyl svým jednáním tolik sympatický, úkoly mi přišly spíše nudnější, a konec.... No, mohlo to dopadnout hůř. Občas jsem se bavil, občas vyloženě nudil a občas mě spisovatel vyloženě iritoval (LGBT a anti-rasistické poznámky opravdu občas bily do očí - viz poznámka o Středozemi, která je vlastně postavena na principu, že bílí jsou ti dobří a černí (tedy orkové) ti špatní. V tu chvíli už měl opravdu tendenci knihu zahodit. Celkově tak 5 z 10. Spíše zklamání.

Merlin_CZ
17.04.2023 5 z 5

trvalo mi trošku déle, než jsem druhý díl dočetl, byl výbornej a stál za to, jen prostě první byl takový revoluční, druhý byl spíše takové rozvinutí.
ale rozhodně patří mezi moje nejoblíbenější knihy.

alca-212
15.04.2023 4 z 5

Druhý díl jsem začala číst ani ne měsíc po prvním a myslím, že to byla chyba. Kdyby byl rozestup delší, knihu bych si asi i užila. Nějak jsem se nemohla začíst, nemohla jsem příběhu uvěřit. Minule jsem hvězdu ubrala, teď ji přidám. Je zde docela nízké hodnocení, tak té Horní pětce trochu pomůžu :-).

Aliii
14.04.2023 2 z 5

Asi jsem měla příliš velká očekávání po nadšení z Ready Player One nebo už se to autorovi napodruhé tolik nepovedlo. Příběh mi přišel útržkovitý, horko těžko poslepovaný dohromady a navíc si autor občas protiřečil. Horní pětka plnila questy spíš individuálně než aby spolupracovali a jejich zaměření až podezřele sedělo někomu z party.
Fakt, že většina odkazů na filmy, hry a hudbu by mi až tolik nevadilo, ale jako celek mě příběh moc nevtáhl. Abych nebyla jen kritická, líbil se mi vynález ONI headsetu, jeho předestřené možnosti i řešení etických otázek spojených s jeho použitím, i když Wade si u mě svým přístupem moc sympatií nezískal...

Christo
30.03.2023 1 z 5

Když je na knížce nejlepší úvod a závěr, tak je něco špatně. A tím je délka knihy, kdy 90% je vlastně je výplň retro nostalgie po 80tkách. Nyní v pop-kultuře amerických filmů, které většina českých čtenářů ani nezná a stejně tak vybraných amerických zpěváků (nebudu spoilerovat).

Kaik
26.03.2023 3 z 5

Nastavená kaše. Zatímco první díl byl nápaditý, zde hrdinové pobíhali ve virtuální realitě po různých hrách, filmech apod., kde plnili questy, které ocení hlavně američtí nerdové. Kniha na mě působila jako komerční produkt spíchnutý horkou jehlou. Škoda.

jonasr1
22.03.2023 5 z 5

BRAVO! Byť hodnocení od ostatních uživatelů kniha nedostává příliš přitažlivé, já jsem byl nadšený, stejně jako z prvního dílu. Je to jedna z mála knih, u kterých bych dal 6*.

mitko
21.03.2023 3 z 5

Ready Player One patrí medzi moje obľúbené knihy, svet ktorý tam Cline stvoril som miloval, preto aj keď som tu videl nižšie hodnotenie a rozporuplné komentáre, stále som veril že sa mi dvojka bude páčiť. Prvá polovica odsýpala dobre, predstavenie ONI, jeho možnosti a celý ako posunul OSASIS mi prišli úžasné, aj keď sa už tým veľmi posunul do roviny scifi. Ale akonáhle sa rozbehol hon za črepinami, kniha mi prišla veľmi ťažkopádna na čítanie až nudná. žiaden quest mi tam neprišiel ani zábavný, napr. mám napozeraných pár filmov od Johna Hughesa, ale pri plnení jeho úlohy mi to prišlo rozťahané, Cline sa sústredil aby tam bolo čo najviac narážok na všemožné jeho diela a celú tu úlohu podmienil len tomu, až to stratilo dynamiku a už som sa len tešil kedy sa presunú na ďalší, lenže tam sa stalo presne to isté ( s rozdielom že o takom spevákovi Prince, som nevedel nič a pri plnení jeho questu som sa pristihol že ma ani nezaujíma čo tam čítam). A takto to pokračovalo až na koniec knihy. Úplný koniec zas trocha prekvapil a nečakal som že sa to Cline zvrtne týmto smerom.
Druhá Vec čo ma tam sklamalo bolo celkové zobrazenie OASISU, oproti jednotke mi ten svet pripadal teraz úplne prázdny, interakcia s inými hráčmi tam bola nulová, stretli len NPC a väčšinou boli všade len samy. To že museli za tak krátku dobu vyriešiť toľko questov, znamenalo že sa autor musel sústrediť len na to a prišlo mi to skratkovité (ale subjektívne aj zdĺhavé). A v neposlednom rade aj ten divný vzťah medzi Wadom a Art3mis ma tam štval.

Takže nakoniec predsa len sklamanie

Tazz1
20.03.2023 5 z 5

Sice to jedničku asi nepřekoná, což ale asi žádná kniha, ale stále to patří mezi špičku toho, co se na literárním poli objevilo. Snaha o akcent na popkulturu je někdy už hodně přitažená za vlasy, viz například děj kolem Princeho, ale stále to ještě nebylo za hranou neúnosnosti. Celkově se jedná opět o velmi čtivé dílo tak, jak Cline umí. Nicméně jestli někdy taková technologie jako ONI bude...bude to zajímavé. Každopádně autor nezklamal a dokázal, že psát umí. Jsem zvědav na film...

Carol1122
19.03.2023 3 z 5

Jednička měla své kouzlo, byla neskutečně čtivá, ten svět byl úplně nový, něčím výjimečný... Druhý díl byl v mnohých ohledech velmi zbytečně natažený a rozhodně ne tak čtivý. Bohužel, těšila jsem se, ale neuchvátil mě natolik :(

dpxcz
18.03.2023 2 z 5

Dvojka se bohužel ani vzdáleně nepřiblížila čtivosti prvního dílu. Bavila mě asi jen druhá čtvrtka. Ostatní bylo hrozné. Škoda, těšil jsem se na obstojné pokračování. Třeba to v případném Ready Player Three autor zase zachrání. A nebo raději ne.

(2,5*/5*)

Metroušek
18.03.2023 3 z 5

Jednička mě opravdu oslovila a vynikající a zřejmě nedoceněný film mě v tom jenom utvrdil. Cline měl velice obtížný úkol a porval se s ním se ctí. Výhodou je zde určitě hraní počítačových her, které mě téměř minulo, a také znalost osmdesátkové hudby, filmu (a počítačových her), kde se díky svému kulturnímu rozhledu občas chytám. Cline knihu hodně přehltil, zřejmě ve snaze přiblížit přehlcení virtuální a rozšířenou realitou, které se možná díky šílenému Zuckovi a jeho Metaversu stane časem realitou, ale někdy od poloviny knihy mě přestával svými popisy bavit, a na konci mě místo uchvácení dějem spíše nudil. Překladatelkou to zřejmě není, myslím, že odvedla velice dobrou práci, zejména s ohledem na tak obtížné téma. (Zvažoval jsem si přečíst knihu v originále, ale naštěstí jsem si ji nezakoupil. I originál na mě totiž působil značně suchopárně.) Snad autora nenapadne psát třetí díl, odehrávající se někde na cestě ke hvězdám...

LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi)

Ernest Cline
americká, 1972