Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290983/bmid_ready-player-one-J6W-290983.jpg 5 2588 652

Ready Player série

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Ready Player One , 2011

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Ačkoli mě svět videoher totálně minul a nejsem žádný gamer, i přesto mě kniha naprosto pohltila a já si říkala, že takový online svět, jenž Halliday vymyslel, není vůbec špatný. Hrozně mě bavily odkazy na oblíbené Hallidayovy filmy, knihy a kapely ze zlatých osmdesátek, ve kterých jsem našla pár inspirací.
Ready player one je neuvěřitelně propracované dílo. Ač je to fikce, na mě to působilo velmi věrohodně a já chvílemi věřila, že takovýto svět doopravdy existuje a sama sebe jsem si představovala, jak v něm žiji :)

a.r.nick
06.05.2020 3 z 5

Bavilo mě to číst, a přišlo mi to lepší než film, takové míň uspěchané. Paradoxně i přesto bych k maximální spokojenosti ubral tomu příběhu tak sto stránek, aby byl ještě čtivější; ty různé historické podrobnosti z Hallidayova života mi tam přišly jaksi navíc. Plus kniha obsahovala až moc odkazů na staré písničky, filmy a hlavně hry, a jelikož jsem jich dobře polovinu vůbec neznal, jsem si jistý, že mi utekla spousta nápověd nebo třeba vtípků.

MichalKal
26.04.2020 5 z 5

Kniha i film super. Kniha se samozřejmě ve spoustě detailů liší ale to tak většinou bývá :) doporučuji :)

kikikrat
23.04.2020 5 z 5

Už od první stránky mne kniha dostala. Nemohla jsem přestat číst hltala jsem každé slovo a potřebovala jsem vědět co se bude dít dál. Perfektně promyšlený svět, nádherné popsání sedmdesátých let, skvělé postavy... Přišlo mi, že já prožívám příběh v příběhu jako když jsem četla Nekonečný příběh. Trochu mě mrzí, že nedostal víc prostoru i ten reálný svět ale ono tam asi nebylo o co stát. Takže ano tu knihu doporučuji!

JanaK00
22.04.2020 5 z 5

Jsem z ní nadšená, velice čtivá, skvělý příběh.

Zuzka12627
16.04.2020 4 z 5

Bála jsem se téhle knihy. Myslela jsem, že to nebude nic pro mě a nakonec paráda úžasná kniha. Četla jsem ji jedním dechem.

Kuffenbach
16.04.2020 5 z 5

To se mi stává málokdy - líbí se mi kniha i film, i když je mezi nimi spousta rozdílů. Asi jako 2 příběhy z jednoho světa.

Artemis teda není můj typ, skoro mě až sr.. štvala :-).

HeavyGlider
04.04.2020 5 z 5

Tato kniha ma opat vratila do nadhernych 80 rokov o to viac ze som gamer ktory si tieto hry odhral. A k tomu film je jedna basen.

KillHurt
26.03.2020 5 z 5

Luxusní záležitost. Promyšlené do morku kostí. Trochu mě mrzelo, že neznám všechny reálie, protože bych rád řešil hádanky s hlavními postavami. Bohužel to bylo mimo mé možnosti. Clineův svět je propracovaný a oživení minulých dekád v budoucnosti dává smysl. Trošku bojuju v Clineho knihách s pocitem ohrožení, kterého se mi tady ani u Armády nedostávalo. Zkrátka o hrdiny nemám strach. Na druhou stranu, jak můžu mít strach o někoho, kdo na daném místě střetu ani reálně není. Některé části byli trochu přitažené za vlasy (viz získání čtvrťáku, které dává větší smysl ve filmu než v knize). Bez těchto drobností se jedná o výbornou knihu, u které autor opravdu ví o čem píše. Ready Player One je lepší knihou. Armáda je však knihou přístupnější pro laiky v daném "oboru".

Kathleen
23.03.2020 3 z 5

Pro mě byl začátek zdlouhavý. Za to zbytek příběhu mě nutil neustále číst. Úplný rozdíl kniha vs film. A jako většina případů... kniha rozhodně zvítězila.

milan3696
24.02.2020 5 z 5

Povinnost pro každého, kdo má na začátku rodného čísla sedmičku. Ostatní se budou ovšem též královsky bavit.

Daryl
21.02.2020 5 z 5

Naprosto skvělé a dokonalé! Absolutně u této knihy nemůžu šetřit superlativy. Četla se jedním dechem a přitom si člověk vychutnával každou větu, jakožto skvostné sousto. I když jsem knihu nemohl číst v kuse a musel jsem ji odkládat, tak pořád se mi příběh odehrával v hlavě. Možná je to tím, že jsem i nejprve viděl film, ale řekl bych, že to vůbec nic nemění na tom, že jak knížka, tak film jsou skvělé a nedá se jim takřka nic vytknout. Pan spisovatel nám v této knize poskytl útěk do naprosto úžasného světa virtuální reality a já, jakožto fanoušek některých osmdesátkových filmů a her, jsem opravdu při čtení jaksi vnitřně jásal, že toto je kniha přesně na téma, které mi naprosto sedlo.

t_gon
18.02.2020 4 z 5

Výborná pocta a poklona starším generacím a jejich práci, kterou vytvořily (hudba, hry, filmy…). Jako někdo kdo byl odkojen v 80´ si tohle užívám o řád výše, než lidé tou dobou nepolíbeni. Perfektní narážky na vše možné (R. E. Howardův odkaz neskutečně potěšil) a živoucí a funkční svět OASIS rozplesal mé hráčské srdíčko. Kvalitu a zejména tempo lovu občas sráží kapitoly s vysvětlováním situace kolem Parzivala a jeho až šíleným hackerským kouzlením, díky němuž se ze všeho hladce dostane, ale jako celek to působí uceleně, funkčně a výborně to doplňuje filmové zpracování, které nešlo tak do hloubky s vysvětlením fungování reálného světa, za to však první dva questy zpracovalo mnohem dynamičtěji a filmověji. Společně se však perfektně doplňují. Tohle by měla být povinná četba pro všechny geeky.

Audio: Skvělá změna intonace a hlasu při různých charakterech, perfektně sedlo ke hře, jen ten Aech mi občas kroutil ušima. Vcelku však skvělé.

ReziEngli
14.02.2020 5 z 5

Rereading mi opět přinesl potěšení z této knihy. Při každém čtení mám pocit, jako bych OASIS procházela já sama a čím dál víc po tom toužím, zkusit si to ponořit se do virtuálního světa a nechat se pohltit tímto světem. Čteno už 6x a ještě neomrzela :)

nirvana91
14.02.2020 5 z 5

Táto knižka pomaly odhaľovala svoj premyslený svet budúcnosti, plný odkazov na roky minulé, čím navodila neobyčajnú atmosféru. Pri love postupne pohltí každého čitateľa a v poslednej časti som musela predýchavať, kým som sa pustila do epického finále.

kramlinka88
31.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla bomba, ze začátku jsem byla celkem skeptická a říkala jsem si že vzhledem k prostředí si nejsem jistá zda mě bude bavit, ale teda wow úplně jsem tomu propadla :-) naprosto skvěle čtivá a napínavá kniha, nelíbilo se mi jen pár detailů, ale i přesto za mě plný počet, určitě doporučuji všem :-)

lucas9586
30.01.2020 5 z 5

Nad touhle knihou jsem docela dlouho přemýšlel. Viděl jsem film... nejméně 5x... a abych řekl pravdu, opravdu se mi líbil (jasně, jinak bych se na něj nepodíval 5x) a proto jsem se bál číst knihu. Většinou se to totiž má tak, že po přečtení knihy se mi film zhnusi, protože jsou tam strašné nepřesnosti, vypuštěné scény a příběh je ve filmu špatně pojatý. Každopádně tady v tomhle případě má obava nebyla na místě. Kniha a film jsou v podstatě dva rozdílné příběhy a jsem za to moc rád. Takhle si totiž můžu užít film, který byl povedený a i knihu, která byla také povedená.

Někde jsem zde četl komentář, že to je strašná kniha, že hlavní představitel je stalker a tragéd a tak... chtěl bych vidět toho, kdo ten komentář napsal. Stejně tak jsem zde četl komentář, že někoho bavilo hledat rozdíl mezi filmem a knihou. Toho člověka bych chtěl taky vidět, když vezmu v potaz, že celá kniha byla naprosto jiný příběh, tak to musel být hodně dlouhý seznam :-). Základní pilíře příběhu jsou stejné. Postavy, vlastnosti postav a hra, ale jinak je podobnost téměř nulová a opět říkám, že jsem za to rád.

Knihu rozhodně doporučuji, jelikož se jednalo o skvělou zábavu. Pokud se vám líbil film, kniha bude úžasný bonus. Číst jsem ji začal před 4 dny. O 4 dny později jsem knihu dočetl, odložil a píšu okamžitě hodnocení. Opravdu jsem byl nadšený. Začátek byl pomalejší, ale jakmile jsem byl ve čtvrtce, už jsem se začínal těšit na večerní čtení a jakmile jsem byl za půlkou, měl jsem problém jít spát. Hltal jsem ji několik hodin v kuse a četl a četl...

Přeju příjemnou zábavu.

Šárušš
30.01.2020 5 z 5

Jako bomba. Prostě geniálně vytvořený svět virtuální reality.
Nemám tomu, co víc dodat. Kniha se mi líbila od začátku až do konce.

Marylaa
24.01.2020 2 z 5

Nápad dobrý. Fanouškům všeho co je tam popisováno se to určitě líbí, pro mě je to až moc popisné. Až tak, že to podle mě, neponechává prostor pro čtenářovu fantazii. Oceňuji ale, že se důležité věci děly i mimo virtuální realitu. Na druhou stranu ta nevirtualní realita mi připadala poněkud nedomyšlená.
(Půl hvězdičky přidávám ta zmínku o mém oblíbeném seriálu A-team)

Melic
23.01.2020 5 z 5

Po delší době jsem zase nějakou knížku zhltal za pár jízd busem, skvěle mi sedla, ač jsem odchovaný spíše devadesátkami a pubertu jsem strávil u počítače commodore amiga, takže většinu her jsem neznal a hudbu a filmy tak ze 40%. Film jsem viděl první a je to asi můj vůbec nejoblíbenější film z posledních několika let. Dovolím si uklidnit lidi, kteří váhají, zda má cenu číst i knížku - určitě jo, zápletka je sice stejná, ale průběh jak z alternativní reality.