Ďáblova dcera

Ďáblova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413415/bmid_dablova-dcera-vIs-413415.jpg 4 336 65

Ačkoliv se krásná mladá vdova Phoebe, lady Clareová, s Westem Ravenelem nikdy nesetkala, v jedné věci má jasno: je to zlomyslný ničema a tyran. V internátní škole udělal kdysi jejímu zesnulému manželovi ze života peklo a to mu Phoebe nikdy neodpustí. Když ji však osud zanese na svatbu v rodině, setká se s pohledným a nepředstavitelně okouzlujícím cizincem, který ji na první pohled uchvátí. A pak se jí představí… jako nikdo jiný než West Ravenel. West je muž s pošpiněnou minulostí. Žádné omluvy, ani výmluvy. Nicméně od chvíle, kdy pozná Phoebe, zmocní se Westa nepřekonatelná touha… ani nemluvě o trpkém vědomí, že žena jako ona je pro něj naprosto nedosažitelná. West však nepočítá s tím, že Phoebe není žádná upjatá aristokratka. Je dcera tvrdohlavé čekanky, která kdysi dávno odmítla zůstat na ocet a místo toho uprchla, aby se vdala za Sebastiana, lorda St. Vincenta – nejďábelštějšího hříšného zhýralce v Anglii. Zanedlouho už je Phoebe rozhodnutá svést muže, který v ní probudil oheň a ukázal jí nepředstavitelné rozkoše. Postačí ale jejich prudká vášeň k překonání překážek z minulosti? To ví jen ďábel… nebo spíš jeho dcera.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Deviľs Daughter , 2019

Aracely
10.10.2020 5 z 5

Sice nevím proč název Ďáblova dcera, to se vůbec nehodí, ale možná otec Phoebe byl tak trochu ďábelský. Čekanky jsem ještě nečetla..

Každopádně rodiče Phoebe jsou úžasný.
A dostává se na řadu i prostopášník West. Bratr Devona :-).

Na toho jsem se taky těšila.

Teď už jen Cassandra.

Doporučuji.

PerlaZP
25.09.2020 3 z 5

Na tento příběh jsem se celkem těšila, protože hlavní hrdinka je dcerou mojí nejoblíbenější Čekanky - Příběh Evie byl, ale mnohem, mnohem lepší...
V příběhu mi také chyběla nějaká zajímavá zápletka - Čekala jsem od této knížky prostě něco víc...
Zatím se mi z této série, asi nejvíc líbil příběh Rhyse a Helen - Svatba s Winterbornem...
Knížce dávám tři hvězdičky...

kanitsuj
12.08.2020 3 z 5

Docela vydařené pokračování z cyklu Ravenelovi, ale předchozí díl byl o dost vydařenější. Bavilo mne prohození rolí, kdy ženská hrdinka usiluje o mužského hrdinu, ale opět jsem nemohla vystát jazykovou úroveň románu, která ostře kontrastuje k nepřehlédnutelné autorčině zálibě v historii (ta už místy působí nuceně a zbytečně). Pochybuji, že v Anglii 19. století oslovovali vnuci babičku "babčo". Také některé výrazy z oblasti sexuální sféry až bijí do očí svou aktuálností.

sappan
08.08.2020 5 z 5

Paní Kleypas nezklamala, knížka se mi moc líbila a četla se jedním dechem. Možná jsem trochu předpojatá, protože hlavní hrdinka je dcera Sebastiana a Evie. Tuto dvojici mám zatím ze všech hrdinů paní Kleypas nejraději. Každopádně knížku vřele doporučuji k přečtení.

Adelin239
21.07.2020 5 z 5

Jako obvykle tu máme skvělé dílo od této autorky. Nenudila jsem se u ní ani vteřinu. Na knihu o Westovi jsem se velice těšila a byla jsem celkem překvapena, jakou partii mu spisovatelka přidělila. Ale v žádném případě zklamaná. Phoebe mi byla hned sympatická, takže nebyl žádný problém si ji zamilovat. Moc se mi líbil vztah mezi jejími dětmi a Westem....byla to taková krásná třešinka na dortu. Za mě rozhodně povedený díl této série.

Nibiru
06.07.2020 4 z 5

Zatím poslední ze série Ravenelů, která u nás vyšla. Opět velmi zdařilé a svěží čtení, ale pro mě to byl zatím ze všech dílů ten nejméně zajímavý, co se zápletky týče. Naopak, velmi se mi líbilo zapojení ostatních postav, které zde zase účinkují nejvíce ze všech dílů, hlavně vévoda Sebastian St. Vincent, to je můj "božský hrdina" ještě z doby, kdy se zasnoubil jako mladý vikomt s Evií. Sebastian svými bonmoty dává dějové linii opravdu "grády". West jako mladší z Ravenelů je sice sympaťák a "odvaz", ale s tím svým "sebemrskačstvím" to už ke konci přeháněl a lezl mi trochu na nervy. Taky jsem jaksi moc neuvěřila hloubce citu mezi Phoebe a bývalým nemocným manželem Henrym. Nevím, přerod Phoebe ze submisivní a trpělivé manželky, obskakující neduživého, byť hodného manžela ve skutečnou erotickou dračici mi připadal trochu nevěrohodný. Ale asi podlehla kouzlu živočišného a bezprostředního Westona Ravenela:-). Protože jsem kočkomilka, moc se mi líbilo zakomponování polodivoké Galoše do příběhu, protože ho hezky oživila. A opravdu pěkně je vylíčen krásný a spontánní vztah Westona k Phoebeiným synkům, což mě až dojímalo. Tak teď si musíme počkat do podzimu, až u nás vyjde poslední díl série, v němž se završí osudy Pandořiny sestry Cassandry.

lucie.dc
16.06.2020 5 z 5

Tento dil byl top ze vsech dilu. Nazev knihy podle me nevystihuje dej. Westa jsem mela rada od prvniho dilu teto serie (az na ten uplny pocatek, pochopitelne) a tesila se na nej. V knize je hodne krasnych prirovnani (napr.: skvela bota obcas tlaci - myslena dobra partie na snatek z logickych duvodu). Humor Westa se mi libil stejne jako vtipne komenty Pandory v jinych dilech, zde se na chvili take objevila a perlila. Scena s holenim originalni. Stranky jsem fakt hltala (konecne po dlouhe dobe). Super relax.

lark77
12.05.2020 5 z 5

Nádherná rychlovka, Ravenelovci ma úplne dostali. :-D

Ála1968
11.05.2020 4 z 5

Bylo to krásné,takové něžné.Mám tuto autorku moc ráda,ale tentokrát tomu chybělo nějaké dobrodružství.Padouch tam sice byl,ale jako když nebyl.Je to škoda,mohlo to být nádherné.

lusitta05
06.05.2020 4 z 5

Ďalší super príbeh, vôbec som sa nenudila.

AliceTief
06.05.2020 4 z 5

no... příběh se mi opravdu líbil, autorka nezklamala moc příjemně se četlo, ale nemůžu si pomoct ten závěr byl jaksi strohý, usmíření hodně rychlé....za to jde hvězda dolů

janqa410
23.04.2020 5 z 5

bylo to ďábelské a Lisa mě opět utvrdila v tom, že je moje absolutní jednička. Dlouho mě žádná knížka takhle nechytili za pačesy. Phoebe, energická, realistická, vtipná, prostě čupr ženská, hned jsem si ji zamilovala. No a co říct k Westovi? Asi jen dost dobrý týpek. Fajn, asi v minulosti i pěkný hajzlík, ale všichni to známe, mladí bývá bouřlivé a takového bouřliváka, toho bych věru brala i já. Ale Phoebe jsem ho přála, asi i upřímně. :-D Ne teď vážně! Knížka je napsána až neuvěřitelně čtivě, nechybí vážné, ale i komické scény, což mě velmi bavilo. Působilo to na mě jako čerstvý ranní vánek, protože jsem cítila, že knihu a její děj, není třeba brát smrtelně vážně (občas ty pocity mám). Skvělý pár, super okolí, za mě jednoznačně další kniha Lisy, která bude mít na "TOP poličce" své čestné místo.

Jass
21.03.2020 3 z 5

Ach jo... tahle série je moje guilty pleasure, ani nevím, čím to je, že si ji tak užívám. Asi je to tím, že postupuje podle klasických šablon tohoto žánru, ale dává jim určitou živost. Postavy nejsou naprosto ploché a sex není jediné na co myslí. Přesto se tato kniha nevyhla jednomu nešvaru, který u tohoto žánru dlouhodobě sleduji: v počátečních dílech nám představila Westa, který byl... úžasný, pro většinu čtenářek (trochu genderově nekorektní... doufám, že mi odpustíte) se rychle stal jejich oblíbenou postavou. Všichni jsme se těšili na jeho díl... a když ten díl přišel, West najednou část ze svého kouzla ztratil, aby o trochu víc zapadl do přihrádky... a to mě mrzí... protože tahle kniha mohla být ještě o kus lepší... Nicméně je to stále příjemné počtení na jeden (dlouhý) večer - protože mi věřte, odtrhnout se je vážně těžké...

Irenka8
18.03.2020

Úžasná kniha.

karamelka57
24.02.2020 5 z 5

Ach ano, milujem tychto hrdinov...

mariva
10.02.2020 5 z 5

Příjemná odpočinková četba, díky dětským postavám nechybí humor a celá série se tak příjemně uzavírá.

moudivlacek
21.01.2020 5 z 5

Vrcholem této série je pro mne tento díl. Série Čekanky a Ravenelovi je úzce propletena, doporučuji však nejdříve číst sérii Čekanky.
West byl pro mne dobrákem od kosti od první chvíle, kdy byla o něm v minulých dílech zmínka. Ano, kdysi byl jen rádoby džentlmen, který si rád a hojně užíval života, ale poslední 2 roky je to muž, na kterého může být každý jeho blízký pyšný. Phoebe, vdova a dcera vévody Sebastiana, velice rychle pozná jeho skutečný charakter, stejně tak i její dva synkové. Ti spolu tvoří dávno pravou a skutečnou rodinu, než si West připustí, že minulost je minulost, ta se nezmění, ale přítomnost a budoucnost může být úplně jiná, po boku milovaných. Phoebe se nezdá, ale má i dost ze svého otce, paličák, který umí dobře odhadnout lidi a jít za svým cílem a snem.

účetní
02.01.2020 5 z 5

Krásné a opět velmi čtivé, pro mně byl West přesně takový, jaký měl být. V jeho díle už nešlo o to, ukázat nám jen Westovu vtipnou stránku, tu už známe z minulých dílů, ale nastal čas nahlédnout Westovi hlouběji do jeho duše a srdce, na bolestné vzpomínky na dětství bez prostředků a zájmu rodičů nebo blízkých. Na rozdíl od jeho vyrovnanějšího bratra Devona se West nedokázal poprat s démony z dětství a s tím, jaký život potom vedl a nevěřil tomu, že pár let slušného chování smaže jeho minulost. Přes strach z méněcennosti a z toho, aby se opět nestal tím, čím býval, sám neviděl, kolik dobrých vlastností měl. Naštěstí Phoebe velmi brzo poznala, co se sebou udělal a šla si za tím, po čem toužila, takže tu nebylo žádné omílání důvodů, proč by ho chtít neměla. Moc se mi u Westa líbilo, s jakým nasazením, zájmem a energií pracoval, jak přívětivý dokázal být k tehdy obyčejným lidem, v mnoha myšlenkách Phoebe nám autorka i připomíná, jak krásný exemplář mužského West byl, radost na něj pohledět, i když třeba jen seděl nad účetními knihami. V některých komentářích děvčata píší, že se jim Westovo sebemrskačství nelíbilo, v konstrastu s tím, jaký byl v minulých dílech, ale myslím, že autorka nám z Westa nechtěla udělat dokonalého superchlapa, ale normálního mužského, který měl i své slabosti, a tím byla jeho postava dokonalá. Děj byl možná trochu poklidnější, autorka ho nikterak nedramatizovala, nemusela nechat vybouchnout fabriku ani spadnout vlak do řeky a nakonec se ani nestřílelo, tento díl byl sám o sobě krásný právě tím, že byl Westův a jediná vada na kráse je pro mně ta, že konec nastal příliš brzo a už mám dočteno. No tak už nám zbývá jen Cassandra, o které jsme se něco naposledy dozvěděli ve druhém díle a od té doby nic, a k ní tedy muž se zvláštní povahou Severin, který o sobě říká, že už všechno má, tak uvidíme, zda mu ještě něco chybí, do podzimu si musíme opět počkat. ( A také chovám velkou naději, že ostatní čekanky mají také spoustu dětí, takže autorka má hodně potencionálních postav pro nějakou případnou novou sérii.)

biki
30.12.2019 4 z 5

Být to samostatná kniha od jiné autorky, asi ohodnotím 5*. Ale při porovnání s předchozími knihami ze série je to přece jen o něco slabší. Phoebe mi zpočátku připadala dost nevýrazná, příliš pasivní, od Sebastianovy dcery bych prostě čekala trochu víc elánu. Naštěstí její postava v průběhu děje uspokojivě ožila. Stejně jako předchozím komentujícím mi také šel na nervy Westův postoj - pojem "sebemrskačství" jej plně vystihuje. Detektivní zápletka je také vcelku krotká, ale zase na druhou stranu nemusí být všichni zapleteni do rozličných spiknutí. Celkově je kniha opět moc příjemné počtení, ale k úplné spokojenosti mi tu zkrátka něco chybělo.

kacenka6144
23.12.2019 5 z 5

Opět jsem se při čtení dobře bavila. Jenom mě trochu rozčiloval postoj Westa Ravenela. Jeho "sebemrskačství" a pochybování o sobě samém mi připomínalo vzdychání nerozhodné naivní dívenky. Naštěstí lady Phoebe projevila daleko větší odhodlání a vzala věci do svých rukou. Ještě, že nás ti muži mají. :-) Doufám, že to nebyl poslední díl, protože nám zůstává lady Cassandra a cynický pan Severin. Tohle je prostě výzva.