Ranč u starého otca

Ranč u starého otca https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58542/ranc-u-stareho-otca-58542.jpg 4 245 71

Julka, hlavná hrdinka príbehu, sa po rozvode presťahuje s dcérou na samotu, do domu, ktorý zdedila po milovanom starom otcovi. Rozhodne sa žiť inak, začať odznova. Dom prerobí na malý penzión, v ktorom hosťom ponúka oddych v oáze ticha, domácu stravu a možnosť výjazdov na koni. Lenže ani vzdialenú samotu neobchádzajú citové vzplanutia, trápenia a problémy... Príbeh je okorenený nielen rôznymi situáciami s ubytovanými hosťami, ale vykresľuje aj Julkin vzťah k dcére, študentke veterinárstva a k priateľkám.... celý text

kapr
18.04.2017 2 z 5

Táňa Keleová-Vasilková

Moc dobře se to čte. Opravdu pohoda. Trošku moc červená knihovna. Ale to avízo na zadní straně obálky! Naznačuje to, že přijde i horor.
Teď jsem k tomu černému telefonátu dočetl a netuším co bude dál.
V každém případě napsáno perfektně.
Už se nedivím, že je autorka tak oblíbená.
Hodně mne mrzí, že jde o překlad, raději bych originál.
Bohužel naše městská knihovna už knihy ve slovenštině nekupuje.
Zatím poklona nejen autorce, ale i tomu kdo to přeložil - přepsal do češtiny.
- - -
Citace
= evasamankova:
Kniha o radostech i strastech na slovenském venkově. Krásné, klidné a přátelské prostředí jako stvořené právě pro dovolenou. Mám však dojem, jako by byla kniha psána z rychlíku. Děj velmi rychle skákal vpřed. Při poměrně krátkém rozsahu knihy se v ní stačilo mihnout velké množství postav s různými osudy. Autorka je však představila velmi povrchně, jakékoliv vnitřní hloubce se úzkostně vyhnula. Tudíž ve výsledku byli všichni černí nebo bílí, nic mezi tím. Docela škoda, vyplýtvat taková silná témata do ztracena. =

Paní Spisovatelka očividně UMÍ psát. Celý příběh, jeho první část - do dceřina úrazu, je krásně vystavěn a hezky popsán.
Já jsem zarytým čtenářem detektivek. U některých z nich, které jsou zaplněny mnoha postavami a mnoha vztahy se mi stává, že v určitém momentu začínám ztrácet přehled kdo je kdo a jakými je veden motivy. Přesně totéž se mi stalo v okamžiku dceřina úrazu. Ještě chvilku to šlo, ale pak jsem v záplavě křestních jmen už nevěděl, zda je řeč o postavě mající vztah s dcerou, kamarádkou nebo matkou. Děj nabírá postupně na tempu, logika kulhá a mne jako čtenáře to postupně vede k tryskovému čtení zaměřenému především na počáteční věty každého odstavce. To co slibuje výborná první část knihy se rychle rozplývá a stává se mělkým. Já preferuji knížky příjemné do ruky - jednoduše nepříliš tlusté. Protože první část knihy je naprosto perfektní, a naproti tomu druhá slabá, doporučoval bych knížku - příběh rozdělit do dvou nezávislých částí. Ve druhé části by bylo dobré celou paletu postav, jejich vztahů a příběhů rozpracovat tak, aby aktéři ztratili svoji šablonovitost. V okamžiku, kdy si čtenář každou postavu zapamatuje a zařadí, bude moci daleko více a lépe vychutnávat všechny peripetie příběhu.
Já za svou osobu dávám dvě a třičtvrtě hvězdičky, ve hrubém stávajícím hodnotícím systému tedy tři hvězdičky.
Knížka mne nakonec hodně zklamala, ale autorka naopak velice zaujala, a na její další knihy už se moc těším. Při dotažení příběhu do konce tak, aby nás nezaplavily nepropracované a tím pádem i nezapamatovatelné postavy, by autorka měla na daleko více, než červenou knihovnu.

mariva
27.01.2017 5 z 5

Milý a dojemný příběh. Líbí se mi většina knih této autorky a tato patří mezi ty nejlepší.

Aleh
19.11.2016 4 z 5

Knihy od Táni Keleové-Vasilkové jsou pro mě vždy sázkou na jistotu. Jsem městský člověk a nejspíše jím už zůstanu. Ale obdivuji Julku, která po rozvodu dokázala zcela změnit svůj život, odejít s dcerou na ranč, který zdědila po dědečkovi, přeměnit ho na penzion a žít tak, jak to do té doby neznala a neuměla. Je to o jednom obyčejném lidském osudu a statečné ženě, která to nevzdala. A to není málo. Mám takové životní příběhy ráda, mohou být pro mnohé ženy inspirující.

majík1
04.07.2016 3 z 5

Moje první kniha,kterou jsem od autorky četla a díky ní četla i další knihy

helča5
21.06.2016 5 z 5

Skvěle napsané,popisuje radost ze života i zklamání,Julka je báječná ženská,která miluje zvířata a přírodu,správná máma, perfektní kámoška,na kterou je spoleh.Při čtení této knihy jsem měla takové teplo u srdce,výborná kniha.Paní Táňo,díky.

1casper
24.03.2016 5 z 5

Další z knih Táni Keleové -Vasilkové, která nezklamala. Jsem ráda, že ji mám doma v knihovně, ráda se k ní vrátím.

petrzelka71
02.03.2016 5 z 5

lehké odpočinkové čtení

Kopretina
18.02.2016 4 z 5

Autorku mám moc ráda, všechny knihy, které jsem od ní četla, včetně této, jsou mile napsány, je to odpočinková četba. Jsem pak schopna knihu přečíst za den nebo dva. Už se těším na další titul.

jaroslava.s
02.01.2016 5 z 5

Od této autorky jsem četla dvě knihy. Je to příjemné oddechové čtení. Člověk zapomene na běžné starosti. Nutně nepožaduji složité zápletky a filozofické úvahy, abych knihy hodnotila kladně.

ina77
21.12.2014 5 z 5

Moc krásné čtení,taková velká pohoda!

sabca
19.07.2014 4 z 5

Zatím se mi líbili všechny knihy této spisovatelky co jsem četla. Je to nenáročný a hlavně o vztazích. Doporučuji

Konvalinka987
02.07.2014

Je to čtivý, ale velmi jednoduchý a prostý styl - myslím až trochu dětinský. Taková oddechovka na dovolenou. Nevím, jestli bych tu knížku četla znovu.

Ivaksa
24.05.2014

Prostinký styl, tak banálně psané, že na příběhu už nezáleží. Nuda, nedočteno...

Kačík
11.05.2014 5 z 5

super knížka, je to takové nenáročné čtení třeba na dovolenou,vřele doporučuji :-)

Dadula118
29.03.2014 2 z 5

příběh je zajímavý,ale nesedí mě styl psaní.

_suvička
05.03.2014 5 z 5

Odpočinkové čtení, přesně takové při kterém člověk nemusí přemýšlet, ale ani trocha toho napětí tu nechybí. Krásná kniha!

kika 13
14.10.2013 4 z 5

Pěkně psaný příběh,pohodové čtení.

c.svetlana
30.09.2013 5 z 5

Keleovou ctu moc rada, i kdyz se linie pribehu opakuji.... je to vzdycky jednoduchy pribeh, silna zena, happyend....vsechny jeji knizky beru jednim dechem:-)

evasamankova
12.09.2013 3 z 5

hrabenka
08.09.2013 5 z 5

Opět nezklamala,výborná oddechovka.

láska pro ženy partnerské vztahy rodinné vztahy ze života

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Ranč u starého otca je v