Ranč u starého otca

Ranč u starého otca https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58542/ranc-u-stareho-otca-58542.jpg 4 245 71

Julka, hlavná hrdinka príbehu, sa po rozvode presťahuje s dcérou na samotu, do domu, ktorý zdedila po milovanom starom otcovi. Rozhodne sa žiť inak, začať odznova. Dom prerobí na malý penzión, v ktorom hosťom ponúka oddych v oáze ticha, domácu stravu a možnosť výjazdov na koni. Lenže ani vzdialenú samotu neobchádzajú citové vzplanutia, trápenia a problémy... Príbeh je okorenený nielen rôznymi situáciami s ubytovanými hosťami, ale vykresľuje aj Julkin vzťah k dcére, študentke veterinárstva a k priateľkám.... celý text

1v8na
29.04.2019 4 z 5

Příběh je čtivý, poutavý, má v sobě nástin reálného života. Hlavní hrdinka je velmi optimistická, pomáhá lidem ve svém okolí, místy je i naivní.
Líbí se mi vyjádření myšlenek hrdinky - psané v ich formě a kurzívou.
Kniha je rozdělena do tří kapitol, které jsou velmi dlouhé. Málokterá strana má větu ukončenu - často věta pokračuje na druhé straně.
Co může někoho mást je víc postav.
Co mi trochu vadilo, bylo to, že první polovina knihy byla poklidná a ta druhá moc uspěchaná.

pingu1
06.03.2019 4 z 5

Docela dobré čtení, taková nenáročná oddechovka na víkend ... :-)

majík1
31.12.2018 3 z 5

Jsou lepší knihy od autorky

Hřibče
29.12.2018 3 z 5

I přes peripetie, kterými si musela hlavní hrdinka projít, se mi líbil její optimismus a neuvěřitelná síla, která byla více než obdivuhodná a velmi inspirující.
Kniha se velmi dobře četla, na druhou stranu jsem od této autorky četla i krapet lepší knihy (např. Manželky). Pro mě osobně je celkový dojem z knihy ve výsledku dobrý, ale nebyla jsem z Ranče natolik paf, abych se od něj nedokázala ani na chvíli odtrhnout.

Pajina68
30.11.2018 3 z 5

Taková normální kniha ze života. Ani nijak výrazná, ani nijak nudná.

hapac
14.09.2018 4 z 5

Neměla jsem nějak velké očekávání, ale čekalo mne docela milé překvapení v pohodové knížce.

medlovice
23.08.2018 4 z 5

Pohodové čtení na léto, z této knížky dýchá život se vším všudy. Radost i smutek , nové vztahy , přátelství . Pomoc v nouzi, pomoc z pravou chvíli a vděčnost. Pěkné čtení, toužím si někde pod ten velký strom zalést a odpočívat, aspoň chvilku ….

Lenoulinka
22.05.2018 5 z 5

Příběh dobrosrdečné Julky, která po rozvodu vede malý penzion. Z některých návštěvníků penzionu se stávají přátele, kteří ji pomáhají v těžkých chvílích po nehodě dcery. Kniha popisuje životy a lásky.., kde i Julka konečně najde spřízněnou duši.
Příjemné čtení.

lenkaabooks
03.05.2018 4 z 5

Příjemné, pohodové čtení. Julka s pomocí dcery vede malý penzion, prožívá menší i větší lásky, užívá si život na ranči, mezi zvířaty. Někdy je osamělá, jindy má plný dům. Nezištně pomáhá přátelům a to se jí vrátí, když jednoho dne zazvoní telefon - Vaše dcera měla nehodu.

Ivis01
14.03.2018 5 z 5

Hezký příběh,příjemné čtení,určitě sáhnu po dalších knihách Táni,byl to příjemný relax.

MiliKry
23.01.2018 4 z 5

Knížka mě bavila, přečetla jsem ji rychle...

VIVINKAR
15.01.2018 3 z 5

Táňa nezklamala. Její knížky mám moc ráda, vždycky vím, co mě čeká.
Její styl psaní je stále stejný, což je někdy velké mínus, protože čtenář předvídá, co ho čeká, jak se hrdinka zachová.
Pro mě jsou její knížky oddychovkou na jeden večer.
V Ranči mě první část velmi bavila, ta druhá, po nehodě už byla slabší.

knihovniceS
10.01.2018 5 z 5

Mám ráda knihy této autorky a ani Ranč u dědečka nezklamal. Příběh je čtivý, místy napínavý i dojemný , má spád a dávám 5 hvězd

luciefeix
12.12.2017 3 z 5

zatim nejslabší kniha od táni

AninkaHr
02.11.2017 5 z 5

Mám přečtené všechny knihy od Táni.. Pěkné čtení s dobrým koncem..

krtica
28.10.2017 5 z 5

Pohodová knížka,moc pěkné počtení ze současnosti.

4xbabča
04.09.2017 5 z 5

Velmi pěkné čtení, příběh ženy, která je odvážná a plná síly pomáhat ostatním a řešit i jejich problémy. Příjemné je i prostředí, kde se děj odehrává a působí na čtenáře pozitivně.

Jirinamac
21.07.2017 4 z 5

Moc hezké čtení. Julce takový zdánlivě bezstarostný život závidím. Ale je to žena samostatná a odkázaná víceméně na sebe. Dokáže pomáhat druhým a to se jí vrací v podobě přátelství. Hned bych její penzion navštívila, musí tam být krásná pohoda, co léčí spoustu starostí.

knihovnička007
03.06.2017 4 z 5

Velmi příjemná kniha mé oblíbené spisovatelky :) Ráda čtu její knihy, občas mi to připadá jako pohlazení :)
Julce jsem místy hodně záviděla-svobodu, domeček na samotě... Můj sen.
Život přináší dobré i špatné věci a vždy je jen na člověku, jak se s tím popere.
Kniha se mi hodně líbila, určitě si ji ráda zase někdy přečtu a připomenu :)

prochajda
08.05.2017 4 z 5

Milá, oddechová, nenáročná kniha, dobře se četla, pěkný příběh ze života.

láska pro ženy partnerské vztahy rodinné vztahy ze života

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Ranč u starého otca je v